Obchodní podmínky

 

Tyto obchodní podmínky (dále jen „OP“) jsou platné pro všechny služby realizované na internetových stránkách www.proubytovani.cz a upravují smluvní vztahy mezi Provozovatelem portálu PROubytovani.cz, společností LECH, s.r.o., se sídlem Tyršova 99, Předhradí, 289 41 Pňov-Předhradí (dále jen „Provozovatel“), Ubytovacím zařízením (hotel, penzion, apartmán, hostel, chata, chalupa, rekreační zařízení aj., dále jen „Poskytovatel“) a Zákazníkem (fyzická nebo právnická osoba objednávající si služby u Poskytovatele).

Smluvní vztah mezi Provozovatelem a Zákazníkem se kromě těchto OP řídí také Obchodními podmínkami jednotlivých Poskytovatelů, jež jsou uvedeny v patičkách rezervačních formulářů daných Poskytovatelů (dále jen „OPP“).

Smluvní vztah mezi Poskytovatelem a Zákazníkem vzniká po vyplnění a odeslání elektronického „Rezervačního formuláře“ (dále jen „RF“) na internetových stránkách Provozovatele zákazníkem a po zaslání elektronického „Potvrzení objednávky“ (dále jen „PO“) Provozovatelem zákazníkovi.

Cenou ubytování se rozumí cena uvedená v PO a je určována Poskytovatelem. Provozovatel před odesláním RF informuje Zákazníka o konečné ceně, po jejím schválení Zákazníkem dojde k závazné objednávce služeb.

V některých případech nemusí cena ubytování zahrnovat doplňkové poplatky. Jedná se zejména o rekreační poplatky, poplatky za parkování, aj. Povinné poplatky, nezahrnuté v ceně pobytu, je Zákazník povinen uhradit na místě Poskytovateli. Provozovatel nenese zodpovědnost za změnu výše poplatků uváděných v nabídce oproti skutečným poplatkům vybíraným na místě Poskytovatelem.

Platba se provádí u Poskytovatele. U některých rezervací může být Poskytovatelem požadována garance kreditní kartou nebo platba zálohy, o čemž je Zákazník informován v průběhu procesu rezervace.

Storno podmínky určuje Poskytovatel v OPP. Pokud Poskytovatel nemá definované vlastní storno podmínky, bude Zákazníkovi účtována první noc v případě garance platební kartou, jestli nedojde k písemnému zrušení rezervace Zákazníkem 24 a více hodin před jeho plánovaným příjezdem. V případě rozporu storno podmínek v OP a v OPP jsou OPP nadřazené OP Provozovatele.

Smluvní vztahy mezi smluvními stranami se řídí právním řádem České republiky.