Filtry

Horský penzion Černava

Pension Na poptávku
Horní Malá Úpa 14, 54221 Malá Úpa Ukázat na mapě
?

Černava se nachází uprostřed neposkvrněné přírody Krkonošského národního parku, stranou od veškeré civilizace, ve vzdálenosti cca 1 km od hraničního přechodu Pomezní Boudy.

Penzion prošel v uplynulých letech rozsáhlou rekonstrukcí. V současné době nabízí svým hostům celkem sedm pokojů s vlastním sociálním zařízením. Celková kapacita objektu je 20 lůžek. V přízemí penzionu se nachází jídelna s krbem, kde Vám k posezení nabídneme nejen skvělou kávu, ale můžete ochutnat i cizokrajné rumy nebo míchané drinky našeho vyhlášeného baru. K Vašemu plnému odpočinku poslouží finská sauna se solnou jeskyní. Pro naše malé hosty je venku zřízeno dětské hřiště. Větší hosté se potěší posezením v nahřátém koupacím sudu. Drink v ruce a výhled na Sněžku je samozřejmostí!

Stejně jako celé území východních Krkonoš, patří také okolí Černavy ke klidovým zónám Krkonošského národního parku. Spletité cestičky údolím nabízí v létě překrásné procházky, pro děti je sestavena pohádková stezka a výstup na Sněžku z Horní Malé Úpy bývá označován jako nejkrásnější cesta na vrchol naší nejvyšší hory. V zimě jsou k dispozici udržované bežkařské stopy a dva lyžařské areály s lankovkami. Ve spojení s poskytnutím služeb jsou tak na Černavě vytvořeny předpoklady k celoročnímu prožití ideální dovolené nebo víkendového pobytu.

Rodinná atmosféra, vůně domácí kuchyně a spousta zábavy pro Vaše děti. Těšíme se na Vás na Černavě.


Okolí

Přímo pod chatou prochází cestička spojující Horní a Dolní Malou Úpu.

V Horní Malé Úpě je spousta příležitostí sportovního vyžití. V zimě zde můžete provozovat praticky všechny zimní sporty. Skiareál Malá Úpa nabízí 3,7 km sjzdovek, 7 vleků, 2 dětské parky, 2 lyžařské školy, 2 půjčovny, 2 běžecké tratě, slalomový svah i noční lyžování. V létě je tu k dispozici minigolf, bowling, tenisový, badmintonový a ricochetový kurt, stolní tenis, kulečník, stolní fotbal, posilovna, půjčovna kol a spousta dalších sportů.

Dolní Malá Úpa je skvělým místem pro Vaši rodinu. Hřiště "U kostela" skýtá dětem mnoho zábavy a rodičům dopřeje čas k odpočinku v zahradní restauraci. Cestou ke "Spálenému Mlýnu" narazíte na chatu "Borůvku", proslulou borůvkovými lívanečky i stádem přátelských oveček, v létě se zde pro děti pořádá nejedno divadelní představení. U "Čertova mlýna" potkáte Krakonoše v nadživotní velikosti a rozpohybujete čertův vodní mlýnek.

Pohádková stezka o délce 17 km nabízí deset zastavení, která jsou umístěna v lokalitě Horní i Dolní Malé Úpy. Na každém z deseti stanovišť čeká na děti jedna pohádka a jeden úkol. Po správném zakreslení všech 10 stanovišť, tedy zdolání celé stezky, získají děti za odměnu Maloúpský pohádkový groš.

Samožejmostí je v Krkonoších výstup na nejvyšší horu naší vlasti - Sněžku. Přímo od chaty Černavy dorazíte za 7,5 km a 3 hod až na samý vrchol.

V dojezdné vzdálenosti je golfové hřiště o 18-ti jamkách v Mladých Bukách, Termální bazén v Jánských Lázních, Městský bazén v Trutnově nebo Relax park v Peci pod Sněžkou.


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Hotelový transport Informační služba Konferenční/společenská místnost Pokojová služba Postýlka Vícejazyčný personál Zahrada Aerobik 1 km Billiard 1 km Bowling 1 km Horolezectví 0 km Lyžařský vlek 1 km Minigolf 5 km Půjčovna kol 1 km Půjčovna lyží 1 km Půjčovna sportovního vybavení 1 km Šipky 1 km Squash/ricochet 1 km Stolní tenis 1 km Tělocvična/sportovní hala 1 km Tenisový kurt - venkovní 1 km Tenisový kurt - vnitřní 1 km Úschovna lyží Aquapark 7 km Autobusová zastávka 1 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Diskotéka 1 km Houbaření Jízda na koni Letiště 120 km Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 5 km Bar Cukrárna 1 km Kavárna Pivnice Restaurace Snack bar Snídaně Zahrádka Bazén - venkovní 17 km Bazén - vnitřní 1 km Fitness 1 km Koupele Masáže 1 km Sauna Solná jeskyně Tepidarium Wellness/lázně 1 km Župan

Pokoje

Prostorné pokoje, některé i s výhledem na nejvyšší horu Česka. Nejluxusnější, co kdy Krakonoš viděl. Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem a bezdrátové internetové připojení. Na požádání dětská postýlka i deka pro psa. Obzvláště pokoje v podroví mají kouzelnou atmosféru.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Napsali jsme pro Vás

Lyžování v Krkonoších: slevy na SKIPAS

Krkonoše jsou naše nejvyšší a nejoblíbenější lyžařská destinace. V článku níže se podívejte na pár užitečných tipů které jsme pro vás na lyžařkou sezónu v Krkonoších připravili.


Události

Na Vaše přání jsme schopni zajistit hromadné akce, školení či skupinové zájezdy.

Je možno domluvit i ochutnávku světových rumů nebo degustaci vín.

K dispozici je široká škála sportovního vybavení např. : trampolína, Slackline, Indoboard, longboardy a spousta dalších vychytávek.

Stravování

Hostům nabízíme stravování formou polopenze.

Snídaně jsou podávány formou bufetového stolu, kde si hosté sami vybírají z nabízeného sortimentu jídel a nápojů podle vlastní chuti.

Večeře v rámci polopenze zahrnují polévku, hlavní chod a moučník.

 

Po celou dobu Vašeho pobytu je Vám k dispozici bar s pivem, tradičními koktejly i cizokrajnými rumy. Čaje z naších bylinek i výborná káva.

Veškerá přání našich hostů se vždy snažíme uspokojit, proto se neváhejte zeptat...

Jak se k nám dostat?

V letním období penzion disponuje vlastním parkovištěm. V zimním období není možné k penzionu dojet autem. Svá vozidla zanechte na záchytném parkovišti v Horní Malé Úpě a k penzionu budete dopraveni na sněžném skútru. Pro dopravu skútrem prosím volejte cca hodinu dopředu na telefonní číslo 776 738 713.