Filtry

Penzion Záhory

Pension Na poptávku
Záhory 50, 51761 Kunvald Ukázat na mapě

Penzion Záhory – Skalka naleznete v kouzelném prostředí Orlických hor nedaleko obce Kunvald.

Rodinný penzion Skalka je složený ze dvou budov. V každé z nich je samostatná kuchyňka a společenská místnost.

Ubytovaným hostům nabízíme možnost stravování formou polopenze. Po dohodě nabízíme i možnost bezlepkového jídla. Samozřejmostí je každodenní dodávka čerstvého pečiva z vyhlášené pekárny.

Parkovací místa jsou zajištěna přímo u penzionu. Hostům je k dispozici úschovna jízdních kol a lyžárna.

Novinkou jsou animační programy pro děti Orlické hory. Zkušená animátorka se bude Vašim dětem věnovat celý den a vymýšlet pro ně zábavný, ale zároveň poučný program.


Okolí

Rekreace rodin s dětmi, cykloturistika, pěší turistika. V zimním období naleznete v okolí řadu upravených běžeckých stop a mnoho lyžařských center např. Říčky 15km.

 

Zámek Rokytnice v Orlických horách 
Raně barokní zámek na náměstí T.G. Masaryka vybudovaný v 2. pol. 16. století. V 2. pol. 17. stol. zámek přebudován do dnešní podoby.

Pevnost Hanička 
Pevnost Hanička je jedna z největších a nejvýznamějších pevností obranné linie vybudované na sklonku 30. let minulého století. Pevnost Hanička měla zajistit plánované posádce (něco přes 400 mužů) přežití v obklíčení několik měsíců.

Zámek Častolovice 
V 16. století byl na místě bývalé tvrze v širokém údolí Divoké Orlice vystavěn renesanční zámek, který patřil Černínům a později Šternberkům. Jedná se o čtyřkřídlý objekt kolem čtvercového nádvoří. Dělí se na dvě části, západní panskou a východní hospodářskou. Zámecký komplex doplňuje anglický park s oborou, ve které žije stádo daňků.

Zemská brána 
Chráněný přírodní útvar Zemská brána je skalnaté údolí Divoké Orlice. Začátek údolí protíná silnice z Bartošovic do Českých Petrovic, která prochází přes kamenný most s jedním obloukem. Most postavili v letech 1900 - 1903 společně čeští a italští kameníci.

Pašerácká lávka 
Pašerácká lávka, která byla původně postavena pro potřeby dřevorubců a formanů, svážejících dřevo z panských lesů. V nočních hodinách však byla využívána k paši různého zboží.

Lanový park Říčky 
Lanový park nabízí adrenalinové zdolávání malého, středního či velkého okruhu, přejezd gravitační lanovkou nad hlubokým potokem. Návštěvníky čeká více jak šedesát překážek zhotovených převážně z dřevěných prvků, kvalitních ocelových a nylonových lan. Je zavěšena ve výšce 3 až 16 m nad zemí na ploše o rozloze cca. 3500 m2.

Hrad Litice 
Hrad Litice byl založen někdy koncem 13. stol. za vlády posledních Přemyslovců v rámci kolonizace tehdy ještě řídce osídleného pohraničního pralesa severovýchodních Čech, který byl královským majetkem.

Hrad Potštejn 
Hrad založil koncem 13. století Procek z rodu Drslaviců, pocházejících z Plzeňska, kteří v povodí Divoké a Tiché Orlice prováděli rozsáhlou kolonizaci. Poprvé je Potštejn připomínán r. 1287 a pak r. 1311, kdy byl za krátké a chaotické vlády krále Jindřicha Korutanského ve sporech pánů s pražskými měšťany zabit Procek z Potštejna.

Rozhledna Rozálka Žamberk 
Rozhledna Rozálka u Žamberka má velmi zajímavou architekturu. Je postavená podle rozhledny Hýlačky u Tábora, stejně jako ona do tvaru husitské hlásky. Vyhlídková plošina je umístěna v 16 metrech.


Vybavení

Parkoviště Nekuřácké prostředí Bazén pro děti Dětský koutek Konferenční/společenská místnost Venkovní gril Vícejazyčný personál Zahrada Lyžařský vlek 15 km Půjčovna lyží 15 km Úschovna jízdních kol Úschovna lyží Aquapark 8 km Autobusová zastávka 1.6 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Houbaření Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 5 km Cukrárna 6.7 km Kavárna 6.7 km Restaurace 4 km Speciální dietní menu/bezlepková dieta Bazén - venkovní Bazén - vnitřní 8 km

Pokoje

K dispozici máme 13 pokojů s vlastním sociálním zařízením. Vytápění je centrální. V provozu jsme celoročně.

Nabízíme jeden jednolůžkový pokoj, sedm dvoulůžkových, dva trojlůžkové a tři vícelůžkové pokoje.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Stravování

Ubytovaným hostům nabízíme možnost stravování formou polopenze. Po dohodě nabízíme i možnost bezlepkového jídla. Samozřejmostí je každodenní dodávka čerstvého pečiva z vyhlášené pekárny.