Filtry

Chata Prašivá

Chata Na poptávku
Vyšní Lhoty 200, 73951 Vyšní Lhoty Ukázat na mapě

Horská Chata na Prašivé se nachází na vrcholu stejnojmenné hory (706 m.n.m.), obklopená nádhernou přírodou cca 6 km od centra obce Vyšní Lhoty. Nabízíme celoroční provoz vhodný zejména pro rodinné rekreace, víkendové pobyty nebo společenské akce. Chata má kapacitu 25 lůžek s ubytováním v jednom dvoulůžkovém, jednom třílůžkovém, dvou šestilůžkových a jednom osmilůžkovém pokoji. Sociální zařízení je v patře budovy. K dispozici našim hostům je vybavená společenská místnost. Návštěvníci by neměli zapomenout navštívit známý Dřevěný kostel sv. Antonína. V zimním období je okolí propleteno mnoha běžkařskými trasami, které svými bohatými variacemi potěší jak profesionály, tak i amatérské sportovce. V letních měsících můžete využít skvělé možnosti cykloturistiky.


Vybavení

Bezdrátový internet Parkoviště Nekuřácké prostředí Bezbariérový přístup Dětský koutek Internetový koutek Kabelový internet Konferenční/společenská místnost Místo vyhrazené pro kuřáky Přednáškový sál Vícejazyčný personál Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Stolní hry Úschovna jízdních kol Autobusová zastávka 3.5 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště 0.01 km Houbaření Jízda na koni Lov Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 5.5 km Bar Restaurace

Pokoje

Chata disponuje nově zrekonstruovanými 2-6 lůžkovými pokojíky v duchu alpských horských chat. Protože se jedná o stylovou dřevěnou horskou chatu z roku 1921, nejsou pokoje vybaveny vlastním sociálním zařízením a tak se tedy na patře nachází 1 společná koupelna se sprchovým koutem, vanou a samostatným WC.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Stravování

Chata disponuje 1 výčepním barem a dvěma restauracemi – historickou Bezručovou jizbou a stylovým Valečkovým sálem, kde je rodinám k dispozici i opravdu velký dětský koutek. Pro samostatné skupiny jsme schopni připravit tedy vlastní stylový salónek. Obě restaurace mohou být vybaveny dataprojektorem a projekčním plátnem. 

V nabídce našich kuchařů naleznete domácí jídla čerstvě připravovaná právě pro Vás. Nečekejte tedy žádný obsáhlý jídelníček plný polotovarů, u nás jste na typické horské chatě, kde se vaří regionální jídla vztahující se k horám. Specialitou naší chaty jsou pak gurmánsky zaměřené víkendy třeba na alpská horská jídla apod. 
Přejeme Vám tedy příjemný pobyt u nás a dobrou chuť.

Jak se k nám dostat?

Autobusové nádraží: 15000 m Vlakové nádraží: 5000 m

Autem:
od Ostravy, Olomouce a Frýdku Místku pojedete do obce Dobrá a odtud do vesničky Vyšní Lhoty a budete pokračovat dále asi 1km po silnici 4774 až ke křižovatce u tzv. „Antoníčka“, kde Vás směrovky budou navigovat vlevo. Odtud se budete držet úzké asfaltové silničky, která mírně stoupá, pak prudce stoupá a celkově po 3 km od křižovatky dorazíte až na parkoviště u chaty Prašivá. Příjezd k chatě povolen pouze pro ubytované na základě povolenky, kterou Vám zajistí provozovatel chaty.


Na kole:
1) stejná varianta jako autem
2) z Komorní Lhotky od sauny po cyklostezce až k chatě
3) z Javorového či Slavíče přes Kotař po cyklostezce až k chatě Prašivá

Vlakem: 
Ze zastávky ČD „Dobratice“ po turistické značce až na vrchol

Autobusem: 
Buď 3km z Vyšních Lhot od „Andělíčka“ nebo 2-3 km z Vyšních Lhot od restaurace Harenda