Filtry

Orlí vrch - Rejvíz

Chata Okamžitá rezervace
Ondřejovice 96, 79376 Zlaté Hory Ukázat na mapě
?

Chata Orlí vrch byla vybudována v roce 1956 jako objekt rozhlasového vysílače, který byl v roce 1998 přebudován na penzion. Nachází se v severovýchodní části osady Rejvíz, mimo hlavní komunikaci, přímo na kótě vrcholu kopce Orlí vrch v 772 m.n.m, uprostřed velkého oploceného zalesněného pozemku. V tomto areálu je vybudováno hřiště pro volejbal nebo tenis, parkoviště, ohniště s posezením a venkovní stolní tenis. Patronem chaty Orlí vrch je loupeživý rytíř Waldemar z Kobrštějna. Na jaře roku 2007 proběhla na Rejvíze velká řezbářská akce, kterou sponzoroval Spolek pro rozvoj Rejvízu a některé penzióny a chaty. Pro naší chatu byla podle pověsti "Únos Heleny vrbenské" vytesána postava loupeživého rytíře Waldemara z Kobrštejna. Unesenou Helenu symbolizuje zamřížované okénko s uvázaným šátkem. Autorem sochy je řezbář RNDr. Jiří Rozehnal a tato socha je v současné době umístěna před chatou a stala se jejím patronem.


Okolí


Jak využít volný čas na Rejvíze a okolí? Léto V letním období se nabízí nepřeberné množství turistických výletů do blízkého i vzdáleného okolí, od nenáročných tras až po ty opravdu náročné. Mezi ty nenáročné trasy do 10 až 15 km můžeme doporučit Velké Mechové Jezírko, zříceninu hradu Kobrštejn, rozhlednu Zlatý Chlum nad Jeseníkem, Bublavý pramen, Lesní hřbitov nebo Kazatelny. Těm náročnějším můžeme doporučit turistickou stezku na Praděd přes Orlické sedlo, Videlský kříž a Švýcarnu. Pro cyklisty jsou k dispozici různé cyklotrasy, které vedou přímo přes Rejvíz. Nejméně náročná je trasa směrem na Vrbno pod Pradědem, která vede po lesních stezkách. Všechny ostatní směry jsou z Rejvízu velmi příjemné, protože vedou z kopce, ale návrat je podstaně náročnější. Podzim V podzimním období je Rejvíz vyhledávanou lokalitou pro houbaře. Konec srpna a celé září je okolí Rejvizu houbařským rájem.Toto období se zároveň vyznačuje stálostí počasí s minimálními dešťovými srážkami. Prostě podzim je super. V zimě je náhorní plošina kolem Rejvízu vhodným terénem zvláště pro běžecké lyžování. Přímo na Rejvíze je několik udržovaných lyžařských stop. Pro ty co dávají přednost sjezdovému lyžování, je nejbližší sjezdovka pro nenáročné lyžaře cca 5km v Horním Údolí. Další lyžařská střediska, která můžeme doporučit jsou Ramzová, Petříkov, Lipová Lázně a Červenohorské sedlo.Ti nejnáročnější lyžaři mohou navštívit lyžařské středisko na Pradědu vzdálené cca 35 km.V provozu je nový lyžařský areál ve Zlatých Horách se čtyřsedačkou.

Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Bezpečnostní schránka Cateringové služby Hotelový transport Informační služba Internetový koutek Konferenční/společenská místnost Místo vyhrazené pro kuřáky Parkoviště pro autobusy a kamiony Pokojová služba Přednáškový sál Průvodce Půjčovna DVD Směnárna Taxi Terasa TV TV místnost Venkovní gril Vícejazyčný personál Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Zdravotní středisko Aerobik Billiard Bowling 3 km Golf Horolezectví 0.5 km Lyžařský vlek 3 km Půjčovna kol Půjčovna lyží Půjčovna sportovního vybavení Šipky Stolní hry Tenisový kurt - venkovní Tenisový kurt - vnitřní Úschovna jízdních kol Úschovna lyží Videohry Aquapark 1 km Autobusová zastávka 0.2 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Diskotéka Houbaření Jízda na koni Lov Noční klub 0.01 km Park Přírodní koupání 1 km Rybolov Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka Vyhlídkové lety Bar Internetová kavárna Kavárna Pivnice Restaurace Snídaně Speciální dietní menu/bezlepková dieta Zahrádka Bazén - venkovní 1 km Bazén - vnitřní 1 km Koupele 0.1 km Masáže 0.1 km Sauna 1 km Wellness/lázně 0.1 km Kuchyň

Pokoje


V přízemí penzionu je velká společenská místnost s kapacitou třiceti míst, která slouží zároveň jako jídelna a televizní místnost. Sedm pokojů poskytuje maximální ubytovací kapacitu pro 30 osob. V celém objektu penzionu je zákaz kouření, mimo vyhrazený prostor.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Dostupnost a rezervace

Napsali jsme pro Vás

Nabízíme vám ubytování v krásném a moderním apartmánovém ubytování Vila Element v prostředí Jeseníků

Oblast Jeseníků je krásný, turisty zatím neobjevený, horský ráj. Nabízíme vám ubytování v krásném a moderním apartmánovém ubytování. Vila Element nabízí prostorné ubytování až pro 17 osob. Kromě vybavení apartmánu mohou hosté využívat společné prostory a služby. Okolí vily nabízí terasu s grilem, samostatné venkovní ohniště připravené na opékání a posezení u ohně. To vše v upravené zahradě obklopené loukami a lesy, jenom 10 minut pěšky z centra města Jeseník.


Stravování


Používáme jen své lokální suroviny, nejsme žádný obchodní řetězec! Kvalita je naše zásada.
Maso, chléb, paštiky, houskové knedlíky, sýry kozí i kravské, jogurty, máslo, marmelády, zavařeniny, houby - jsou domácí, Rejvízské, u nás na Orlím vrchu připravované.
Na naší zahrádce se budete cítit jako na vlastním grilování. Chcete si opéct špekáček? Nic není problém.
Denně pro Vás připravujeme aktuální jídelní lístek