Filtry

Turistický retrohotel Pod sedlem

Hotel Na poptávku
Kouty nad Desnou 131, 78811 Loučná nad Desnou Ukázat na mapě
?

Budova turistického hotel Pod sedlem  stojí v těsné blízkosti soutoku řek Hučivá a Divoká Desná. Je výchozím a cílovým místem turistických, cykloturistických tras oblasti Hrubého Jeseníku. Kapacita hotelu je 33 stálých lůžek ve standardně vybavených pokojích s umyvadly. WC a sprchy  v rekonstruovaných  koupelnách jsou umístěny na poschodí. Parkovací místa pro ubytované na uzavřeném dvoře. Dvě parkoviště před objektem, neboť hotel zajišťuje i stravování skupin, např. exkurze na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, popř. stravování při hromadných turistických a sportovních akcích v dané oblasti Celodenní stravování zajišťuje restaurace hotelu. Kvalita hotelové kuchyně je v okolí vyhlášená. Gastronomicky je zaměřené na tzv. jídla domácí kuchyně. V sezónních obdobích je v provozu vinárna, zajišťující doplňkové stravování.

.

 

 


Okolí

     Po zprovoznění moderního lyžařského střediska Přemyslov a zvláště pak lyžařského areálu Kouty (největšího a nejmodernějšího centra na Moravě s celkovou plochou sjezdovek 25 ha) se Kouty nad Desnou staly opravdovým srdcem lyžování. Veřejnosti i nadále slouží další místní lyžařské vleky s možností denního i nočního lyžování a umělým zasněžováním, snadná dostupnost lyžařského areálu na Červenohorském sedle je zajištěna kyvadlovou dopravou.Zastávky autobusů pro střediska ČHS /8km/ a Přemyslov /5km/ před hotelem. Areál Kouty je od hotelu vzdálen pouhých 250m. Na zavolání je doprava zajištěna bezplatně tzv. vláčkem. Lyžařské středisko Kareš je vzdáleno 200m, Šindelná 1,5 km, Oáza 2,5 km.

Kouty nad Desnou jsou výchozí i cílové místo turistických a cyklistických tras oblasti Hrubého Jeseníku. V okolí se nachází opravdu spousta nádherných cyklistických tras téměř všech stupňů obtížnosti. Populární je například přejezd hřebene Hrubého Jeseníku, ale i mnohé jiné. Preferujete romantickou jízdu po hřebeni nebo snad silniční cyklistiku po cestách vinoucích se táhlými údolími? Žádný problém.


Vybavení

Bezdrátový internet Parkoviště Nekuřácké prostředí Cateringové služby Pokojová služba Půjčovna DVD Taxi TV místnost Venkovní gril Zahrada Horolezectví Půjčovna lyží Úschovna jízdních kol Úschovna lyží Dětské hřiště Rybolov Bar Restaurace Vinárna Zahrádka Bazén - venkovní

Pokoje

Hotel disponuje celkem devíti 2-lůžkovými pokoji , jedním 3 -lůžkovým pokojem.  Tyto jsou s  umyvadly, standardně vybavené. Zvláštností jsou tři 4-lůžkové pokoje, z nichž jeden - prostřední - je vstupní a dva po stranách. Tyto jsou rovněž vybaveny umyvadly a slouží přervážně pro skupiny turistů. Hotelovým hostům  je k dispozici bezplatně WI FI

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Napsali jsme pro Vás

Nabízíme vám ubytování v krásném a moderním apartmánovém ubytování Vila Element v prostředí Jeseníků

Oblast Jeseníků je krásný, turisty zatím neobjevený, horský ráj. Nabízíme vám ubytování v krásném a moderním apartmánovém ubytování. Vila Element nabízí prostorné ubytování až pro 17 osob. Kromě vybavení apartmánu mohou hosté využívat společné prostory a služby. Okolí vily nabízí terasu s grilem, samostatné venkovní ohniště připravené na opékání a posezení u ohně. To vše v upravené zahradě obklopené loukami a lesy, jenom 10 minut pěšky z centra města Jeseník.


Stravování

Kuchyně je gastronomicky zaměřena na tzv. jídla domácí kuchyně. Hostům je předložen denní jídelní lístek, stálý jídelní lístek, zvláště jsou uváděny tipy na určitý den, jídla vlastní kalkulace, netradiční předkrmy a moučníky. Snídaně jsou servírovány dle výběru za snídaňových lístků.

 

Extra

     Veřejné tábořiště a camping "Pod sedlem" je součástí areálu hotelu "Pod sedlem"v Koutech nad Desnou - srdci Hrubého Jeseníku. Tábořiště je situováno podél toku řeky Hučivá Desná, v těsné blízkosti jejího soutoku s Divokou Desnou. Jedná se o ubytovací zařízení pro nenáročné. Hosté campu mohou bezplatně využívat sociální zařízení, tzn. WC, umyvárnu S +T voda, oddělené sprchové kouty M + Ž hotelu od sedlem. V campu je dětské hřiště, otevřené ohniště s možností posezení u táboráku a grilování, ruské kuželky, minikuželník na terase a nafukovací bazén, sloužící k osvěžení. Celodenní stravování zajišťuje restautace hotelu, neboť camp nedisponuje kuchyňkou.

Ceník služeb:                cena za osobu :  dospělý 50Kč   dítě 6-15 let 20Kč

                                  rekreační poplatek: dospělý/N       15Kč

                                  cena za stan:                              30Kč

                                             osobní automobil:             30Kč

                                                       motocykl:               20Kč

                                            obytný přívěs:                    50Kč

                                            obytné auto:                      70Kč

                                            elektrická přípojka:             60Kč

                                          cena za psa:                    20Kč 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cena za osobu"   dospělý 50Kč   dítě 6-15 let  20Kč

 

Jak se k nám dostat?

Vlakové nádraží je od hotelu vzdáleno 100m, zastávky autobusových linek před hotelem.