Filtry

Hotel SAVOY

Hotel Okamžitá rezervace
B.Smetany 1a, 37001 České Budějovice Ukázat na mapě
3,8

 Náš hotel je vyhledávaný především pro své klidné a tiché prostředí. Jeho umístění je výhodné pro turisty i obchodníky s vyššími nároky na kvalitu poskytovaných služeb. Hotel byl postaven v souladu s nejnovějšími evropskými kritérii a požadavky na kvalitu.


Okolí

Chtěli bychom Vás seznámit s malebným jihočeským krajem, jehož centrem je město České Budějovice ležící uprostřed kotliny na soutoku řek Vltavy a Malše. Jeho historické jádro s pravidelnou sítí ulic a s rozlehlým čtvercovým náměstím ohraničují zbytky původního gotického opevnění, jehož součástí jsou i zachovalé hradební věže a bašty. Z četných církevních památek města stojí za pozornost katedrála sv. Mikuláše a areál dominikánského kláštera, v jehož kostele Obětování Panny Marie byly nedávno odkryty fresky z období vrcholné gotiky.

       

Výraznou dominantou Českých Budějovic je přístupná 72 m vysoká Černá věž, ze které je vidět i romantický novogotický zámek v Hluboké nad Vltavou, jenž je oblíbený především díky výjimečné architektuře, nádhernému zámeckému parku i bohatým sbírkám kunsthistorického charakteru. K zámeckému komplexu neoddělitelně patří Alšova jihočeská galerie, proslulá svými světoznámými sbírkami gotického umění. Pro českobudějovický okres je charakteristická i četnost menších sídel - vesnic s hodnotnou lidovou architekturou.

   

Jihovýchodní části okresu dává osobitý ráz zachovalá příroda Novohradských hor, která je lákavá především pro zájemce o pěší turistiku i o výlety na kolech. Přirozeným centrem Novohradských hor je město Nové Hrady, v jehož blízkosti se nachází přírodní park Tereziino údolí s umělým vodopádem z roku 1817. K dalším významným objektům této části okresu patří středověká tvrz Žumberk se stálou expozicí lidového malovaného nábytku z 18. a 19. století a funkční technická památka Buškův Hamr u Trhových Svinů, dále HOLAŠOVICE - náměstí obklopené dochovanými statky tzv. selského baroka, dnes je vesnice na seznamu světového dědictví UNESCO. Významné jsou i církevní památky. K nejznámějším patří barokní kostel Panny Marie Bolestné na Dobré Vodě u Českých Budějovic, který je dílem K.I.Dienzenhoffera, dále gotické kostely v Ševětíně, Hosíně, Dolním a Horním Bukovsku, poutní místo Římov s originální křížovou cestou, kterou tvoří 25 kaplí a kapliček v okolí Římova. Tradičním poutním místem je i Dobrá Voda u Horní Stropnice, ve které byl na počátku 18. století postaven v bohatém barokním stylu kostel Panny Marie Nanebevzaté, dominující celému širokému okolí.

       

Perlou jižních Čech je často nazýváno okresní město Český Krumlov, jehož historické jádro bylo v roce 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního d ědictví UNESCO. Dominantu města tvoří zámek ( s unikátním barokním divadlem a otáčivým hledištěm v zámecké zahradě ) a kostel sv. Víta. Jedinečný keramický model města lze spatřit spolu s dalšími exponáty v okresním vlastivědném muzeu. Pozornost milovníků moderního výtvarného umění si od roku 1993 získalo Mezinárodní kulturní centrum Egona Schieleho. V Českém Krumlově se tradičně v červnu konají Slavnosti pětilisté růže, při nichž celé město ožívá minulostí. Oblíbené jsou koncerty několika hudebních festivalů, představení před otáčivým hledištěm a nejrůznější výstavy výtvarného umění. Ojedinělé jsou pašijové hry V Hořicích na Šumavě, představení se zpěvy o životě a smrti Ježíše Krista.

   

Sportovní aktivity

Tenis Venkovní kurty Krytá hala Bowling Golf Minigolf Golfový simulátor Vyjížďky na koních Rybolov Lovy zvěře Rafting Vyhlídkové plavby Vyhlídkové lety Tandemový parašutismus  

Prohlídky hradů a zámků

Hluboká nad Vltavou Lovecký zámek - Ohrada Český Krumlov Kratochvíl e Rožmberk Zvíkov Landštejn Červená Lhota Jindřichův Hradec  

Prohlídky pivovarů

Budvar - České Budějovice Eggenberg - Český Krumlov  

Výlety

Praha - 150 km Hluboká nad Vltavou - 10 km Český Krumlov - 25 km Jindřichův Hradec - 50 km Třeboň - 30 km Zlatá Koruna - 18 km Rožmberk - 40 km Lipno - 50 km

Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště 0 km Nekuřácké prostředí Bezbariérový přístup Bezpečnostní schránka Cateringové služby Expresní check-in Expresní check-out Hotelový transport Informační služba Kabelový internet Klimatizované veřejné prostory Konferenční/společenská místnost Místo vyhrazené pro kuřáky Obchodní centrum 0.3 km Pokojová služba Postýlka Praní prádla Přednáškový sál Recepce Rezervace letenek Sekretářské služby Směnárna Taxi Terasa TV TV místnost Úschovna zavazadel Vícejazyčný personál Výtah Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Zdravotní středisko 0.6 km Aerobik 2 km Beachvolejbalový kurt 1 km Bowling 1.2 km Golf 10 km Minigolf 10 km Squash/ricochet 1 km Stolní tenis 1 km Tělocvična/sportovní hala 1 km Tenisový kurt - venkovní 1.2 km Tenisový kurt - vnitřní 1.2 km Úschovna jízdních kol Autobusová zastávka 0.05 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště 1 km Diskotéka 0.5 km Divadlo 2 km Jízda na koni Kasíno 2 km Kino 0.6 km Park 0.2 km Přírodní koupání 5.4 km Rybolov Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 1.6 km Vyhlídkové lety Bar Cukrárna 0.3 km Kavárna 0.3 km Lobby bar Pivnice 0.05 km Restaurace Snídaně Speciální dietní menu/bezlepková dieta Vinárna 0.3 km Vinný sklípek 0.3 km Zahrádka Bazén - venkovní 1 km Bazén - vnitřní 1 km Fitness 1.5 km Kadeřnictví/salón krásy 0.2 km Masáže Parní sauna 1 km Sauna 1 km Solárium 0.3 km Solná jeskyně 0.75 km Wellness/lázně 1.5 km Catering - varianta A Catering - varianta B

Pokoje


Všech 60 moderních pokojů nabízí našim klientům vysoký komfort nejen svým novým vybavením, ale také svou rozlohou, která u každého z nich činí minimálně 27 m2.
Všechny pokoje jsou bezbariérové.
V pokojích a společných prostorech jsou umístěny požární kouřové detektory.
Hotel je ideální pro skupiny do 120 osob. Bufetová snídaně je v ceně ubytování.

Vybavení pokojů

vysokorychlostní připojení k internetu zdarma - WiFi i pevné připojení bezpečnostní zámkový kartový systém barevná televize se satelitním programem telefon s přímou volbou trezor minibar koupelna s vanou/sprchou, WC a fénem


Další služby

WiFi zdarma v celém objektu hotelové parkoviště směnárna prodej drobné kosmetiky a dárkových předmětů praní a žehlení prádla domácí mazlíčci jsou vítáni přijímáme platební karty

Recenze

Ubytování pro pracovní cestu v pohodě Ubytovali jsme se jen jednu noc při pracovní cestě a se všemi službami hotelu jsme byly spokojené. Velmi oceňujeme příjemné vystupování personálu jak v restauraci tak na recepci. Potřebovaly jsme dřívější Check in, což bylo velmi vstřícně recepcí zajištěno. Pokoje jsou pohodlné, čisté, i když vybavení už něco pamatuje na praktičnost a příjemnou atmosféru hotelu to nemá vliv. Také umístění hotelu je výhodné v centru města v klidné ulici. Také díky hotelu máme s pobytem ve městě příjemnou zkušenost.
Baru 06.2019

Ubytování na služební cestě. V hotelu Savoy jsem by ubytován 2 noci. Pokoj 309 je prostorný a vybavený dobře(docela velká televize,trezor,lednička a ve skříni dostatek ramínek) Postele se dají od sebe odtáhnout. Vstup do pokoje kartou i uvnitř na světla. V koupelně, fén,vana. Sušák ručníků nad záchodovou mísou a slabé osvětlení mě dost vadilo. Postele mají matrace drátěné, trochu asi starší, ale nevrzaly. Snídaně mě vyhovovala, pokud jsem se ovšem k pultům dostal přes davy asijských občanů. Oběd a ani večeři jsem neměl. Parkoviště je ve dvoře hotelu, vjezd je dost úzký.
_j_cernosek 01.2018

není to tak špatné Staromódní český hotel. spravedlivé ceny, Pokoj s vanou 👍🏼. . a okouzlující snídani. Nenalezli pracovníky rasistické nebo neupřímné. Thajská masáž je rozhodně vzhůru, doufám, že budu mít příležitost vyzkoušet ji příště.
Hans 09.2017

Již nikdy V podvečerních hodinách je restaurace prázdná, kuchař neumí vařit, jen sedí na terase a kouří. Devět hostů čekalo na večeři hodinu. Následovaly studené a staré brambory, sýr bez šunky (servírka nám nabídla, že ji přinese zvlášť!?), grilovaná zelenina byla spálená. Jídlo hodnotím 5!!!!! Snídaně - vzhledem k tomu, že do hotelu denně naváží turisty z Asie, je ihned rozebraná. Servírky byly solidní a hned druhý den pochopily, že není šance "urvat" vejce a donesly nám je až ke stolu. Ubytování jsme měli do ulice a ráno kolem páté přijížděl pekař. Ideální šance k probuzení. Ubytování čisté, ale neodpovídá čtyřem hvězdičkám.
alena758 05.2017

Příjemné ubytování téměř v centru Velmi příjemný hotel s příjemnou obsluhou. Personál je velmi vstřícný a ochotný. Pokoje útulně zařízené, čisté, pravidelně uklízené. Výborné snídaně. Někdy, při návštěvě cizinců je po stolech nepořádek, protože personál nestíhá uklízet. Což ale rozhodně nepovažuji za chybu personálu, ale naopak neukázněných hostů. Ráda se vrátím.
Adéla J 06.2016

Dostupnost a rezervace

Napsali jsme pro Vás

Slevové karty dle regionu: Lipno.card

Lipno - "jihočeské moře" láká k návštěvě celý rok a rozhodně má co nabídnout. Pokud jste zastáncem aktivního trávení volného času, pořiďte si Lipno.card, která je nově k dostání zdarma za vratnou zálohu 100,- Kč, má neomezenou platnost a můžete využít jak v létě, tak v zimě.

Slevové karty dle regionu: Toulavka

Toulavka - elektronická zážitková karta či papírový leták pro turistickou oblast Toulava, nacházející se na pomezí Jižních a Středních Čech, vám umožní čerpat množství slev a bonusů a je zcela zdarma.


Stravování

Chvíle pohody i zábavy lze strávit v naší restauraci, jejíž kapacita dosahuje 120 míst. Menu jsme pro Vás sestavili pečlivým a vyváženým výběrem z české i světové kuchyně. Naše výtečné pokrmy mohou hosté zapít osvěžujícím pivem světové značky Budvar z místního pivovaru. Pokud toužíte po klidu a soukromí, navštivte náš salonek s kapacitou 20 míst, který je ideální pro menší oslavy, večírky, svatby, prezentace a malé firemní akce.. Rádi Vás obsloužíme také hotelovém baru.