Filtry

Parkhotel Skalní město

Hotel Okamžitá rezervace
Pařezská Lhota 34, 50601 Holín Ukázat na mapě
3,8

Český ráj patří k nejkrásnějším koutům České republiky. Mimo romantických zámků a hradů nabízí i malebné přírodní scenerie, jejichž východní branou jsou často navštěvované Prachovské skály.

V půvabném prostředí Prachovských skal, s okouzlujícími výhledy do Českého ráje, do kraje i k dalekým horám, na pozemcích malé vísky zničené během třicetileté války, bylo započato roku 1934 se stavbou dnešního Parkhotelu, tehdy nesoucího jméno svého zakladatele Jana Košíčka. Pan hoteliér Košíček tak vybudoval moderní hotel, který je dodnes neodmyslitelnou součástí Prachova.

Od roku 1936 je možné se v tomto v rodinném hotelu s dlouholetou tradicí ubytovat. Hotel, situovaný v rekreačně využívaném parku, je celoročně otevřen nejen pro turisty, ale je i oblíbený svým prostředím k oslavám výročí, svatebním hostinám nebo seminářům.

Pro hosty je k dispozici 28 dvoulůžkových pokojů, jeden třílůžkový a jedno čtyřlůžkové apartmá. Každý pokoj má vlastní sociální zázemí, TV a přístup k Wi-fi.

Den je možné příjemně zakončit sklenkou vína v hotelovém klubu nebo chutnou večeří ve stylové restauraci, kam se hosté rádi vracejí. V přilehlém salonku je ideální místo pro uzavřenou společnost. Za slunečných dnů lze využít i letní terasy.

Český ráj je svým územím nevelký, avšak jeho pamětihodnosti i krásy přírodní rezervace vybízejí k četným výletům a vycházkám po okolí, které mají co nabídnout jak pěším turistům, tak cyklistům, z nichž mnozí opakovaně využívají hotelové nabídky. 


Okolí

Okolí hotelu je vhodné pro pěší i cykloturistiku. V areálu hotelu se nachází hřiště na volejbal, líný tenis, badminton, kopanou, dále je k dispozicizapůjčení kol. V Jičíně lze využít tenisové kurty (včetně tenisové školy), squash, aquacentrum (4 plavecké dráhy, dětský bazén, tobogán...), posilovny, bowling, kuželky (4 dráhy). Na letišti vzdáleném 6 km pořádá Aeroklub Jičín vyhlídkové lety (Český ráj, Krkonoše).

Hotel je ideálním odrazovým můstkem pro výlety do Českého ráje.


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Dětský koutek Informační služba Konferenční/společenská místnost Obchodní centrum 7.5 km Parkoviště pro autobusy a kamiony Pokojová služba Postýlka Přednáškový sál Sekretářské služby Směnárna 7 km Taxi Terasa TV Vícejazyčný personál Zahrada Billiard 7.5 km Bowling 7.5 km Horolezectví 1 km Půjčovna kol Půjčovna sportovního vybavení Stolní tenis Tenisový kurt - venkovní 4 km Úschovna jízdních kol Aquapark 7 km Autobusová zastávka 0.3 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Diskotéka 7 km Houbaření Kino 7 km Noční klub 7 km Přírodní koupání 4 km Rybolov Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 4 km Vyhlídkové lety Cukrárna 7 km Kavárna 7 km Pivnice Pizzerie 7 km Restaurace Snídaně Speciální dietní menu/bezlepková dieta Zahrádka Bazén - venkovní 6 km Bazén - vnitřní 7 km Fitness 6.5 km Kadeřnictví/salón krásy 5 km Masáže Parní sauna 7 km Perličková vana Sauna Wellness/lázně Župan Klimatizace Klimatizované veřejné prostory Recepce Venkovní gril Stolní hry Divadlo 7 km Jízda na koni Park Bar

Pokoje

Parkhotel Skalní město nabízí 26 dvoulůžkových pokojů standard, 2 dvoulůžkové pokoje Lux, 1 třílůžkový pokoj  a 1 čtyřlůžkový apartmán.

Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, TV, ventilátor a WiFi. v apartmánu a pokojích Lux mohou hosté využít ledničky.

Recenze

Paní Byli jsme velice spokojeni, pokoje male a útulné, čisto. Personál velice ochotný a milí. Jidlo nám moc chutnalo. Není co vyčíst. Okolí supr, klid, lesy, skaly. Jen doporučuji. Měli jsme sebou i pejska a bez problémů.
Daniela C 02.2020

Kvalitní kuchyně v Prachovskych skalách Opakovaně chutné jídlo,obsluha í při přetížení kmitala a byla vstřícná . Dvě velké akce souběžně. . Krásné a dostupné okoli skalního města. V minulosti jsme byli velmi spokojeni při pořádání firemních akcí. Jak účastníci, tak pořadatelé.
Vladimir.m48 02.2020

. Klidný hotel na skvělém místě jako výchozí bod pro túry a procházky po prachovských skalách. Pokojík menší ale čistý, vynikající kuchyně a velmi příjemná a přátelská obsluha. Za mě veliká spokojenost.
Jan P 10.2019

Slevomat 😉 Předem musím pochválit obsluhu, přesně řečeno dvě slečny. Bohužel nikoho jiného nebylo vidět. Pokoje jsou velmi malé. Apartmán byl přiměřený, a relativně čistě uklizen, když nebudete koukat na detaily. S čistotou v koupelně to bylo trochu horší. Stoletých prach za zrcadlem, špinavé wc, vlasy v umyvadle i ve sprchovem koutě včetně uzávěru tekutého mýdla na umyvadle. Polštáře nutně potřebují výměnu, jejich zenit je pryč tak 20 let. V tomto hotelu se od roku 1980 bohužel nic nezměnilo co se týče vybavení, nábytku a výzdoby. Vytápění hlavně po ránu je velmi omezené. Snídaně jsou od 8 - 10h a v 8:45 už byl bufet skoro rozebrán a hlavní pochutiny pečivo a salámy už se nedoplňovali, nebyli. Škoda, že na tak krásném místě byl kvalitní servis asi jen v čase jeho vybudování a naši
Vladimír V 10.2019

je dobrý, ale :) hotel je v skvělé lokalitě na start tůr po okolí. Jídlo bylo vesměs většinou velmi dobré až na jednu večeři. Snídaně stále stejné...škoda víno k degustaci velmi zbytečné a není dobré pokoje čisté a naklizené. ale Velmi malé...s postýlkou pro malou k nehnutí. Velké plus, že člověk může se svým čtyřnohým přítelem - je to pro náš člen rodiny. A druhé velké plus byl personál vždy v pohodě:) 3* hotel člověk nesmí čekat luxus Wifi pravidělně padala pozor na to :) pracovat se soubory z práce není ideal :(
Filip H 08.2019

Dostupnost a rezervace

Stravování

Restaurace : snídaně 8.00 - 9.30

                 provoz kuchyně: 11,00 - 21,00

                 provoz restaurace: 10,00 - 22,00

 

V létě je možné využít posezení na terase.

Pro uzavřené skupiny je k dispozici salonek.

Extra

Pro potřeby firemních školení je ve školících místnostech  k dispozici následující technika: flipcharty, promítací plátna, televizory, videa, dia-projektor, dataprojektor, CD-přehrávač, zesilovače a reproduktorové soustavy. Pro skupiny, rodinné oslavy, rauty zajistíme kulturní program (hudební produkci, taneční a kulturní vystoupení...). Pro ubytované je k dispozici  parkoviště. Pobyt psa je za poplatek povolen. Připojení k internetu je možné v celém areálu hotelu.

Jak se k nám dostat?

Praha - Mladá Boleslav - směr Jičín. Po obchvatu objedete město Sobotku a těsně před městem Jičín odbočite vlevo do vesnice Holín a Prachov. Dále po místním silničním značení k našemu hotelu. Autem po trase od Brna: Brno - po dálnici na Prahu - odbočka na Havlíčkův Brod - Kolín - minout Poděbrady - Jičín - na jičínském obchvatu nezajíždět do Jičína, ale dále směrem na Mladou Boleslav - za Jičínem odbočit vpravo do vesnic Holín a Prachov. Dále po místním silničním značení k našemu hotelu. Autem po trase od Ostravy: Ostrava - Hradec Králové - Hořice - Úlibice - obchvatem okolo Jičína směr Mladá Boleslav - za Jičínem odbočit vpravo do vesnic Holín a Prachov. Dále po místním silničním značení k našemu hotelu. Autem po trase od Liberce: Turnov - směr Jičín, cca 2 km na vesnicí Kněžnice je železniční přejezd (zastávka Jinolice) - za přejezdem odbočit vpravo do vesnice Jinolice. Dále po místním silničním značení k našemu hotelu.