Filtry

Hotel Besídka

Hotel Okamžitá rezervace
Horní náměstí 522, 37881 Slavonice Ukázat na mapě
4,0

Design hotel Besídka. Založen 15.6.1990 lidmi z pražského divadla Sklep. Zůstává stále častým cílem umělců z této skupiny. V roce 2005 totální rekonstrukce dle projektu architekta Romana Kouckého. Besídka získala ocenění \"Jihočeská stavba roku 2005\" a cenu \"Grand Prix\" obce architektů v témže roce. Již šestým rokem je hotelová restaurace mezi nejlepšími podniky v \"Maurerově výběru\" 8 nadstandardních pokojů, každý jiný a každý pojmenovaný dle svého sklepovského patrona. Součástí komplexu je i keramicko - textilní dílna, kde si mohou hosté hotelu natisknou tričko, či prostírání, nebo ubrus, ale i namalovat vlastní kus keramiky. Hotel je přímo na náměstí, neplacené parkoviště pár kroků, nádraží cca 5 minut chůze.


Vybavení

Bezdrátový internet Parkoviště Nekuřácké prostředí TV Bar Kavárna Restaurace Konferenční/společenská místnost Terasa Úschovna zavazadel Vícejazyčný personál Lyžařský vlek 27.4 km Půjčovna kol 18.4 km Squash/ricochet 18.8 km Tělocvična/sportovní hala 18.8 km Tenisový kurt - venkovní 8.8 km Aquapark 15.2 km Autobusová zastávka 0.4 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Houbaření Kino 0.24 km Letiště 99.1 km Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 0.7 km Zahrádka Bazén - vnitřní 15.2 km Fitness 18.8 km Kadeřnictví/salón krásy 0.04 km Sauna 12 km

Pokoje

PAN BOHÁČ Mezi gotickými stěnami v nejstarší části zároveň největší apartmán. Dvojlužkový s čtyřmi možnými přistýlkami. Na barokním stropě odlesky řádění ohňového mužíka v původních kachlových kamnech. Místo černé kuchyně černá koupelna a v bílé vaně jsou nad hlavou už jenom hvězdy. MANŽELKA NÁRODU Renesanční perla v jižním okně je jenom vaše. Dvořané v koupelně zrovna odešli ze svého okrovi křivolakého království, ale středověk zůstal v místnosti za žlutí barokních dveří, nejstarších v Besídce. PAN HANÁK Na katafalku před malinovým oltářem pod renesanční klenbou váháte, zda jste v nebi,v pekle či v pokoji Tomáše Hanáka. Popsaná koupelna snad napoví,ale jistotu získáte teprve, až přijde váš čas. PAN KORÝS Nejmenší, přesto dvoulužkový pokoj s největším oknem v domě. Severovýchodní orientace s raním sluncem na červené střeše pod vámi. V dešti a sněhu jen pár centimetru od venkovního běsnění. Ve sprchovém koutě zvěčněn Vladimírou Boháčovou chrlič s nekonečnými nápady PAN KOUŤÁK Himalájská strmost s neuviditelným průhledem na věž kostela ukrývá dvojlůžkový pokoj s dvěmi samostatnými přistýlkami. Za brahmánsky oranžovou úložnou stěnou ukryt v koupelně Šiwa v představách Ireny Mudrové. V kruhové posteli a tichu ztratíte pojem času. PAN KUŠIAK Vystřeleni spirálou schodiště do modrobíla na kapitánském můstku dalekou vyhlídkou do kraje.Místo moře červen střech před přídí. V 21. století a přece za renesančním štítkem s věžními hodinami jako kotvou v minulosti. PAN VÁVRA Dvoulůžkový pokoj s až čtyřmi přistýlkami ve dvou pohodlných rozkládacích pohovkách. Noemova archa břichem vzhůru s jedinečným výhledem do náměstí. Jeden z největších pokojů v domě s jihojihozápadní orientací a dlouhými večerními paprsky slunce. Koupelna vymalovaná vlastnoručně Davidem Vávrou. PAN ŽAMPA Prastaré Mexiko v šedi a dubu s unaveným domorodcem na mezku v koupelně. Útulné hnědavo šikmých stěn pod nejstarším krovem. Místo, kde prospat den není ztrátou ale zážitkem.

Recenze

S gastromapou Příjemné posezení na zahrádce. Výborná domácí limonáda. Jídlo bylo také moc dobre. Obsluha příjemná,usmevava,vtipná, komunikativní. Interiér původní a velice charakteristický. Vřele doporučuji k návštěvě.
Pavla B 08.2019

Spokojení Super ubytování, čistota, vynikající snídaně a milá obsluha. Jídlo, které jsme si dali k večeři bylo skvělé a čerstvé. Parkování proběhlo vlastní cestou v nedaleké uličce a bez problémů. Jinak ve Slavonicích chci pes, alespoň mimo akce.
Mlsná koza 08.2019

Příjemná obsluha i jídlo Byli jsme v průběhu našeho pobytu ve Slavonicich asi 3x a vždy bylo jídlo dobré a obsluha moc příjemná. Měli jsme masite i bezmasé pokrmy. Pravda salát nebyl nijak exkluzivní ale vše dobré. Pivo mají dobré a prostředí milé. Mohu doporučit.
Lea K 05.2019

Zkažené jídlo, neochotná obsluha, předražené ceny. ako každý rok jsem se zúčastnila vícedenního turnaje ve Slavonicích. První den si několik známých objednalo k jídlu tatarský biftek a od té doby měli všichni poměrně velké střevní obtíže. Vzhledem k tomu jsem si objednávala pouze drobnosti typu salát, ale poslední den (út 1.5.2018) jsem bohužel objednala polévku - vývar. Již chuťově mi přišel trochu nakyslý, ale prý je to zeleninou. Od odpoledne stále zvracím, mám křeče a i další střevní problémy. V kuchyni se evidentně zachází s potravinami naprosto strašně a nechávají se zkazit (mleté syrové maso, polévka, pizza). Kromě mne je špatně i několika dalším lidem, jež si dali v úterý v Besídce polévku nebo pizzu. Naprosto nedoporučuji se k tomuto podniku přiblížit. Jídlo zkažené, ceny neskutečně přemrštěné (např. čtvrtinka
Daniela H 05.2018

Super pobyt ve Slavonicích Slavonice jsem si oblíbil jako skvělé místo pro výlet již před lety. I tentokrát jsem byl z tohoto městečka nadšen. Pobyt byl o to příjemnější, že jsme se ubytovali v Besídce. Rychlá komunikace při rezervaci, příjemný a ochotný personál. Náš pokoj Pan Žampa byl velice útulný. Snídaně zahrnutá v ceně ubytování byla pestrá a chutná. Pobyt jsme si moc užili a rádi se vrátíme.
Martin H 07.2017

Dostupnost a rezervace

Napsali jsme pro Vás

Slevové karty dle regionu: Lipno.card

Lipno - "jihočeské moře" láká k návštěvě celý rok a rozhodně má co nabídnout. Pokud jste zastáncem aktivního trávení volného času, pořiďte si Lipno.card, která je nově k dostání zdarma za vratnou zálohu 100,- Kč, má neomezenou platnost a můžete využít jak v létě, tak v zimě.

Slevové karty dle regionu: Toulavka

Toulavka - elektronická zážitková karta či papírový leták pro turistickou oblast Toulava, nacházející se na pomezí Jižních a Středních Čech, vám umožní čerpat množství slev a bonusů a je zcela zdarma.