Filtry

Penzion u Balcarky

Pension Na poptávku
Ostrov u Macochy 297, 67914 Ostrov u Macochy Ukázat na mapě

Milujete houbaření, rybaření nebo koupání? Máte přání být ubytováni v příjemném moderním penzionu na vysoké úrovni zaručujícím bezmezné soukromí, pohodlí, obslužnost, úschovnu kol, turistické informace a veškeré další rady či postřehy pro Váš víkendový pobyt nebo dovolenou v našem kraji – a to vše za přijatelnou cenu? Penzion u  Balcarky je tou správnou volbou. 

Penzion u Balcarky se nachází na strategicky výhodném místě Moravského krasu v obci Ostrov u Macochy 200 m od známé jeskyně Balcarka a 100 m od autobusové zastávky. Má kapacitu 19 – 25 lůžek a je vhodný pro rodiny nebo menší kolektivy, lze však využít i jednotlivé pokoje dle Vašich potřeb a k Vaší spokojenosti.


Okolí

Moravský kras

Dovolte, abychom Vám představili jednu z nejvýznamnějších krasových oblastí střední Evropy. Na celém území Moravského krasu je dnes známo přes 1100 jeskyní, z nichž 4 jsou dostupné široké veřejnosti a jedna slouží pro léčbu dětí – Císařská jeskyně.

Díky své rozmanitosti nabízí Moravská kras řadu zajímavých míst. Najdeme zde například Punkevní jeskyně, které umožňují plavbu po podzemní říčce Punkvě spojenou s prohlídkou dna propasti Macocha. Kateřinská jeskyně, která se vyznačuje především unikátními hůlkovými stalagmity. Jeskyně Balcarka Vás zase uchvátí svoji bohatou a barevnou výzdobou a Sloupsko- šošůvské jekyně nabízí neopakovatelný pohled do podzemních propastí. Mezi pozoruhodné prvky Moravského krasu patří také typické krasové kaňony Pustý a Suchý žleb, propadání Bíle vody a amatérské jeskyně, které Však nejsou přístupny veřejnosti.

Mezi dominanty střední části Moravského krasu je Rudické propadání, kde pod zem mizí vody Jedovnického potoka a zpět na zemský povrch vyvěrají až po dvanáctikilometrové pouti podzemím u Býčí skály v Josefově.

Moravský kras byl již v roce 1956 prohlášen za chráněnou krajinnou oblast. Jsou tak ochráněna mimořádná bohatství a široká škála krasových jevů, stejně tak jako cenná fauna i flóra.

Nejcennější lokality jsou navíc chráněny ve 14 přírodních rezervacích, ve kterých se vyskytují četné unikáty živé i neživé přírody – například pouze na dně propasti Macocha najdeme vzácnou kruhatku Matthioliho. Krasové podzemí je zimovištěm netopýrů, typických zástupců jeskynní fauny.

Moravský kras – informace pro turisty

Chráněná oblast Moravský kras se nachází na území 92 km². V letních měsících doporučujeme telefonickou rezervaci vstupenek do jeskyní. Nejexponovanější části Moravského krasu – Pustý a Suchý žleb – jsou uzavřeny pro veškerou automobilovou

dopravu. Namísto ní zde návštěvníkům slouží ekologické dopravní prostředky – silniční vláček a kabinová lanovka.

Celý moravský kras samozřejmě nabízí mnoho turistických značených stezek. Na své si zde přijdou jak zkušení turisté, tak i rodiny s dětmi.


Vybavení

Bezdrátový internet Parkoviště Nekuřácké prostředí Informační služba Konferenční/společenská místnost Místo vyhrazené pro kuřáky Obchodní centrum 0.4 km Postýlka Recepce Taxi Terasa TV Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Zdravotní středisko 12 km Aerobik 11 km Billiard 11 km Golf 27 km Horolezectví 1 km Lyžařský vlek 20 km Minigolf 30 km Půjčovna kol 5 km Šipky 5 km Squash/ricochet 15 km Střelnice 27 km Tělocvična/sportovní hala 11 km Tenisový kurt - venkovní 5 km Tenisový kurt - vnitřní 11 km Úschovna jízdních kol Aquapark 15 km Autobusová zastávka 0.05 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště 0.02 km Divadlo 25 km Houbaření Jízda na koni Kino 11 km Letiště 1.2 km Přírodní koupání 0.5 km Rybolov Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 10 km Vyhlídkové lety Bar 0.6 km Cukrárna 0.3 km Kavárna 0.3 km Pivnice Pizzerie 11 km Restaurace Snídaně Vinárna Zahrádka Bazén - venkovní 11 km Bazén - vnitřní 4.5 km Fitness 15 km Jóga 5 km Kadeřnictví/salón krásy 4 km Koupele 15 km Masáže 4 km Perličková vana 5 km Sauna 11 km Solárium 5 km Wellness/lázně 15 km

Pokoje

Penzion u Balcarky Vám může nabídnout 6 podkrovních pokojů se společnou terasou. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, sprchovým koutem (90x120 cm), umyvadlem, lednicí, rychlovarnou konvicí, CD přehrávačem. Některé pokoje mají k dispozici plně vybavenou kuchyňku, videopřehrávač a satelit. Zdarma k zapůjčení je i dětská postýlka. Pokoje a veškeré vnitřní prostory jsou nekuřácké!

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Napsali jsme pro Vás

Slevové karty dle regionu: Brno

To nejlepší z Brna v jedné turistické kartě. Líbí se vám Brno? Rádi poznáváte zajímavá místa ve městě? Chcete ušetřit? Pokud jste odpověděli třikrát ano, určitě čtěte dál! Přehled největších výhod a finanční bilance karty Brnopas najdete níže v článku.


Stravování

Co je to grilování?

Každý si tuto otázku vysvětluje po svém. U nás si dáte steaky takové, jaké mají opravdu být. Trvalo to několik roků, zkoušelo se, vyhazovalo, ale výsledek stojí za to. Naučili jsme se grilovat deset druhů jídel.

Grilujeme na plynovém grilu Cadac Vepřová krkovice Vepřový bůček Vepřová panenka Vepřové špízy Vepřová žebra Grilovaný losos Kuřecí stehení Kuřecí prsní Masová směs Kuřecí špízy Punkevní pstruh Papriky plněné sýry