Filtry

Monastery

Hotel Okamžitá rezervace
Strahovské nádvoří 13, 11800 Praha Ukázat na mapě
5,0

Hotel Monastery nabízí nezapomenutelný výhled na Pražský hrad, Malou stranu a Staré město protkané Vltavou. Nachází se v poklidné zahradě Strahovského kláštěra, který byl založen roku 1142 a patří k chráněným historickým památkám Prahy.

Základ někdejší budovy premonstrátské prádelny (hospodářského ředitelství) tvoří dům patrně již z počátku 17. stol, ale vnější vzhled pochází z výrazné přestavby ze 3. čtvrtiny 18. století.

Podle dispozice přízemí vznikal objekt skutečně již při pozdně renesančních úpravách kanonie. Dokládá to prospekt Filipa van der Boscheho z roku 1606, stejně tak i Ouden-Allenův prospekt z let 1680-85. V 1. pol. 18 stol. je budova zachycena na Dietzlerově pohledu na Strahov již v dnešním rozsahu, jako patrová stavba opatřená sedlovou střechou s trojúhelným štítem na straně. Stavba je na tomto pohledu označena jako "lotorium", tzn. Prádelna. Na konci 18. stol. je dům označován jako obydlí hospodářského ředitele a je docela pochopitelné, že pro tento účel dostala budova novou pozdně barokní fasádu.


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště 0 km Nekuřácké prostředí Bezpečnostní schránka Expresní check-in Expresní check-out Hotelový transport Informační služba Internetový koutek Pokojová služba Postýlka Praní prádla Recepce Sekretářské služby Směnárna Taxi TV Úschovna zavazadel Zahrada Půjčovna kol Autobusová zastávka 0.2 km Cyklotrasy v okolí Letiště 11 km Tramvajová zastávka 0.45 km Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 4 km Kavárna 0.1 km Pivnice 0.15 km Restaurace 0.08 km Snídaně Zahrádka

Pokoje

Pokoje komfortně vybavené moderním nábytkem

Koupelna (vlastní příslušenství - sprcha nebo vana, WC)

Televize se satelitním příjmem

Telefon

Vysoušeč vlasů

Pokojový trezor zdarma

Minibar

Možnost připojení k internetu zdarma

Potřeby pro přípravu kávy a čaje

Toaletní potřeby zdarma

Recenze

Perfektní, klidné místo To byla moje žena a moje první cesta do Prahy. Chtěli jsme zůstat někde zvláštní a mírumilovní s dobrým umístěním, ze kterého se můžeme podívat. Nemohli jsme se dohodnout na lepším hotelu. Personál byl úžasný a přátelský, snídaně formou bufetu byla vynikající a mnoho možností. Krásná lokalita na vrcholu kopce s krásným výhledem na město a jen 5 - 7 minut chůze od Pražského hradu. Tento hotel rozhodně doporučujeme.
Jason K 02.2020

Romantický hotel v areálu kláštera V hotelu jsme strávily jednu červnovou noc. Pohodlný pokoj s výhledem na stromy - ořechy v zahradě. V noci klid, dokonce ani zvony nezvonily-aspoň jsem je neslyšela. Navečer jsme se prošly po Novém světě.
Eva P 06.2018

Skvělé ubytování, příjemný a ochotný personál Při příjezdu do komplex budov/areál, kde se nachází hotel Monastery mě zaujal krásný klášter, který se nachází hned vedle hotelu. Recepční byl velmi příjemný, pokoje čisté a voňavé. Krásně jsem se vyspal. Snídaně byla dle mých představ a kafe bylo vynikající. V tomto hotelu se i příště rád ubytuji. :)
Tomáš M 04.2018

Super hotel Pobyt v tomto hotelu můžu jen doporučit. Krásné prostředí a klidné prostředí. Úžasní lidé, hrozně ochotný a milý pan recepční. Spokojené byli i děti, které využili každé zákoutí pokoje ke schovávačkám:-)
Gabriela Č 03.2015

Skvělé ubytování a servis recepčního Tento hotel mohu jen doporučit. Výborný servis pana recepčního, ukázka a doporučení kam zajít na mapě s nákresy do mapky. Velice dobře zařízený pokoj, skvělé ceny nápojů v minibaru. Krásný výhled z hotelu i krásná lokalita. Klid na spaní!
Jan P 01.2015

Dostupnost a rezervace

Napsali jsme pro Vás

Zažijte s námi vánoční náladu, silvestr a Nový rok v Praze

Využijte možnosti si zamluvit ubytování na silvestrovský večer v Praze. Zkusíme vás inspirovat co lze o Silvestrovském pobytu v Praze dělat.

Slevové karty dle regionu: Praha

Chystáte se na důkladnou návštěvu naší metropole a hledáte, jak navštívit co nejvíce památek a zažít co nejvíce zážitků za rozumné peníze? Pak Pražská turistická karta - PRAGUE CARD, může být ta pravá volba pro vás.


Extra

parkování u hotelu 450 CZK/den

Jak se k nám dostat?

MHD:

Tramvaj: zastávka Pohořelec č. 22
Tramvaj: zastávka Malovanka č. 15, 22, 25, 57
Autobus: zastávka Malovanka č. 143, 149, 217