Filtry

PENZION NA FAŘE

Pension Okamžitá rezervace
Dubenec 1, 54455 Dubenec Ukázat na mapě
4,8

Nově zrekonstruovaný areál bývalé fary nabízí ubytování pro 35 hostů. V bývalé farní budově je k dispozici 18 lůžek ve stylově zařízených pokojích s možností 4 přistýlek. Farní apartmá nabízí pobyt v luxusně zařízeném pokoji s barokními kamny. V šesti pokojích situovaných v prvním patře nově zbudované přístavby je k dispozici 13 lůžek. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, wi-fi připojením a televizi. 

Pro všechny hosty je k dispozici restaurace, wellness, herní místnost, půjčovna a úschovna kol. Velká herní místnost je vybavena kulečníkem, stolním fotbalem, šipkami, herní konzolí X-box. Rádi Vám zapůjčíme základní sportovní vybavení – kola, míče, badminton, tenisovéh rakety atd.

Pro ty, kteří si chtějí po náročném dni či během svého volna a dovolené odpočinout, nabízíme naše wellness - dokonalé místo pro relaxaci těla a duše. Máme zde infrasaunu pro 4 osoby se solným panelem a nejmodernější vířivku od firmy Caldera Spa pro 6 osob, která poskytuje vysoký standard v hydroterapii. Prostor doplňují pohodlná odpočinková lehátka. Celý prostor si můžete sami nasvítit pomocí LED technologie dle Vaší nálady. Relaxovat zde můžete při příjemné hudbě


Okolí

Blízké okolí penzionu nabízí mnoho možností využití volného času. V bezprostřední blízkosti leží kostel sv. Josefa pocházející z poloviny 14.století. Za penzionem je fotbalové a volejbalové hřiště. Asi 1,5 km od penzionu uprostřed obce je sportovní areál nabízející tenisový kurt s umělým povrchem, hříště na nohejbal, volejbal a košíkovou. Okolí penzionu je protkáno velkým množstvím cyklostezek různé náročnosti. Z cyklozastávky přímo před penzionem můžete vyrazit na naší cyklostezku „Farní okruh“ v délce 6 km.  Ve vzdálenosti 2 km se nachází Golf Resort Nová Amerika, který je s 27 jamkami největším golfovým hříštěm na východě Čech. V blízkém okolí můžete navštívit mnoho historických památek i jinak atraktivních míst, např. barokní skvost Hospital Kuks, vojenskou pevnost Josefov,ZOO ve Dvoře Králové a další.

Lázně Velichovky 5 km - Lázně zaměřené na léčbu pohybového ústrojí. Bohatý kulturní doprovodný program, taneční večery, letní promenádní koncerty, lázeňská restaurace, terasa v lázeňském parku.

Chotěborky   4 km - Malebná osada je chráněnou památkovou zónou. Nachází se zde několik obdivuhodných staveb, kostel Nanebevzetí Panny Marie, hřbitov s kamenným barokním portálem a se starými náhrobky majitelů hradu Vřešťova a dřevěná gotická zvonice. Vyhledávané poutní místo.

Kuks 11,5 km - Barokní komplex, historická lékárna, originální sochařská výzdoba od Matyáše Bernarda Brauna, 24 alegorických soch Ctností a Neřestí. Ke Kuksu patří také Betlém s Braunovými sochami a reliéfy tesanými přímo do pískovcových skal. S Kuksem je Betlém propojen naučnou stezku.

Braunův Betlém  5,5 km -  Světový unikát, soubor barokních pískovcových plastik M.B. Brauna zhotovených přímo v terénu, se nachází v katastru Nový les nad obcí Žíreč, asi 3 km od Kuksu.

ZOO Dvůr Králové n/L  9 km - ZOO Dvůr Králové nad Labem nabízí vedle moderních klasických pavilonů projížďku autobusem africkým Safari, dále tropické pavilony Ptačí svět a Vodní světy a expozici Pravěk očima Zdeňka Buriana !

Tyršovo koupaliště   Dvůr Králové 8 km - Tyršovo koupaliště je vystavěné v eleganci třicátých let 20 století. Z této doby se zachovaly altán a restaurace. V roce 2002 prodělala hlavní část koupaliště celkovou rekonstrukci. Návštěvníkům jsou k dispozici plavecké bazény a brouzdaliště, mnohá hřiště v areálu poskytují návštěvníkům bohaté sportovní vyžití. Dále jsou k dispozici šatny, parkoviště zdarma, restaurace a kiosky.

Les Království – Bílá Třemešná 11,5 km - Jedna z nejstarších přehrad v Čechách, dříve též Těšnovská přehrada či přehrada Les Království, vystavěná na řece Labi nedaleko obce Bílé Třemešné v letech 1910-1919 za účelem zadržování vodních přívalů z Krkonoš. Hráz je vybudována z kvádrů, je dlouhá 224 metrů, vysoká 41 metrů a široká 37 metrů v základech a 7,2 metrů v koruně.

Železniční muzeum Jaroměř - 11,5 km mezi exponáty najdete osm parních lokomotiv, nejstarší pochází již z roku 1873, ozubnicovou lokomotivu z roku 1901, elektrickou akumulátorovou lokomotivu Ringhoffer z roku 1916, motorové lokomotivy, inspektorskou autodrezínu TATRA, železniční nákladní, osobní vozy a mnoho dalších exponátů.


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Bezbariérový přístup Informační služba Konferenční/společenská místnost Přednáškový sál Průvodce Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Billiard Golf 2 km Půjčovna kol Půjčovna sportovního vybavení Šipky Stolní tenis Tenisový kurt - venkovní 0.8 km Úschovna jízdních kol Aquapark 35 km Autobusová zastávka 0.1 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Divadlo 10 km Houbaření Jízda na koni Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 15 km Vyhlídkové lety Bar Cukrárna 8 km Kavárna 8 km Pizzerie 8 km Restaurace Snídaně Zahrádka Perličková vana Sauna Wellness/lázně Catering - varianta A Catering - varianta B Catering - varianta C Catering - varianta D

Pokoje

Nabízíme ubytování nejen ve stylových pokojích v historické budově fary z poloviny 18. století, ale i v pokojích standart se základním vybavením v nově přistavené části penzionu. V bývalé farní budově je k dispozici 18 lůžek ve stylově zařízených pokojích s možností 4 přistýlek. Farní apartmá nabízí pobyt v luxusně zařízeném pokoji s barokními kamny. V šesti pokojích situovaných v prvním patře nově zbudované přístavby je k dispozici 13 lůžek. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, wi-fi připojením a televizi. 

 

Recenze

Výborné jídlo, příjemné prostředí.... Dnes jsme při cestě z Prachovských skal hledali místo na oběd. Vyplatilo se zajet si kousek z naší cesty domů a posedět v příjemném prostředí. Celý objekt je opravdu krásně zrekonstruovaný. Jídlo musíme moc pochválit, vše nám chutnalo, určitě se sem budeme vracet častěji a doporučujeme....
Lenka K 03.2020

Luxusní večeře Absolutní jednička co se tyče restaurace. Výborná ryba, krásné servirovane. Obsluha úžasná, cítíte se opravdu vřele vítáni. Prostředí je klasické původní. Každá maličkost má své místo a přesně sedí do interiéru. Moc rada bych se vrátili včetně ubytování.
Pavla B 08.2019

Krásné, v klidné lokalitě Penzion je citlivě (vzhledem k historii) a hezky zrekonstruován. Lokalita je příjemná a klidná a opravdu zde lišky dávají dobrou noc. Pro odpočinek a zregenerování krásné prostředí a lokalita. Pokud bych se nechtěla rozepisovat tak doporučím a minimálně jednu noc zde strávit můžete a myslím, že litovat nebudete. Recepční nás ubytovala, ale další informace nepředala. Z jiných hotelů jsem zvyklá, že Vás ubytují, vysvětlí, kde je restaurace, v jakých časech je pro Vás určena, dají další info. Takže na snídaně a další věci jsem se musela doptat. Ale to je věc názoru. POKOJE: Byli jsme ubytováni v hlavní budově, dle popisu v novějších pokojích. Osobně za standart dnes považuji wifi a mini ledničku. Wifi je k dispozici, lednička v těchto pokojích nebyla. Vzhledem k lokalitě a
Dita F 08.2019

Příjemné posezení s výborným jídlem V první řadě vynikající jídlo, milá a rychlá obsluha, příjemné prostředí - to je důvod proč se sem rádi vracíme. Při poslední návštěvě jsem na jídlo čekala o pár minut déle než ostatní u stolu, velmi milá a nečekaná byla kompenzace v podobě výborného dezertu - pečené zmrzliny.
Lenka H 03.2019

Genius loci tu proudí... Byla jsem zde na pracovním jednání s asi 40 lidmi. Personál flexibilní, vstřícný a profi. Jídlo zajímavé, krásně servírované. Prostory úžasné, výhled na kostel, duch místa je teda nádherný a přebije skoro vše ostatní. Citlivě upravené prostory fary do podoby penzionu a restaurace. To stojí za návštěvu!!! Doporučuji, co to jde!
Lucie z Podkrkonoší 02.2019

Dostupnost a rezervace

Napsali jsme pro Vás

Lyžování v Krkonoších: slevy na SKIPAS

Krkonoše jsou naše nejvyšší a nejoblíbenější lyžařská destinace. V článku níže se podívejte na pár užitečných tipů které jsme pro vás na lyžařkou sezónu v Krkonoších připravili.


Události

.

Stravování

Příjemné posezení poskytuje stylová restaurace a salónek vybudované z bývalých koňských stájí. Naše restaurace je zaměřena na tradiční jídla staročeské kuchyně. Pochutnáte si na recepisech našich babiček a upřednostňujeme regionální kuchyni Podkrkonoší. Restaurace má kapacitu 24 míst, salónek 22 míst, oba prostory jsou nekuřácké a ozvučené. Salónek díky své variabilitě stolového uspořádání a vybavení velkoplošnou TV umožňuje pořádání menších firemních školení, obchodních jednání, rodinných oslav, firemních večírků a sledování sportovních přenosů. 

Zajišťujeme též rauty a hostiny u příležitosti oslav, svateb, obchodních jednání, firemních akcí atd. 

V letních měsících je možnost venkovního posezení na dvorku pod slunečníky, o víkendech s grilovanými specialitami a příjemnou hudbou.

Penzion Na Faře nabízí skvělé zázemí pro firemní a společenské akce. Využijte možností penzionu, skvělého prostředí, výbornou a pozornou obsluhu a uspořádejte Vaši konferenci, školení, seminář, výjezdní zasedání, kurzy teamového vzdělávání, setkání s klienty nebo firemní oslavu ve stylovém prostředí. Pro tyto účely je zde možnost pronájmu salónku s kapacitou 22 míst nebo společenského sálu, který má kapacitu 80 míst a nabízí velké možnosti využití. V sále se nachází pódium, vybavený bar a šatna. Rozestavení stolů a židlí je variabilní a připravíme ho dle Vašeho požadavku.

Jak se k nám dostat?

K našemu penzionu dojedete ze dvou směrů - níže několik možných tras:

1) Praha - Hradce Králové - Jaroměř - Lázně Velichovky - Dubenec. 

2) Brno - Svitavy - Hradce Králové - Jaroměř - Lázně Velichovky a tam doprava Dubenec. 

3) Ostrava - Olomouc - Svitavy - Hradce Králové - Jaroměř - Lázně Velichovky - Dubenec  

4) Karlovy Vary - Slaný - Mělník - Mladá Boleslav - Jičín - Lázně Bělohrad - Miletín - Bílé Poličany - Dubenec. 

5) Polsko - Náchod - Jaroměř - Lázně Velichovky - Dubenec.     

6) Německo - Plzeň - Praha - Hradce Králové - Jaroměř - Lázně Velichovky - Dubenec.