Filtry

Ubytování HRUSICE

Chata Na poptávku
Hrusice 1, 25166 Hrusice Ukázat na mapě
?

Krásné ubytování přímo v centru Hrusic. Starobylá zcela autentická chalupa s popisným číslem 1 přímo na náměstí nabízí komfortní bydlení s atmosférou Ladových obrázků.

Grunt či zemědělská usedlost v místech, kde se nyní nachází čp.1, stávala nepochybně již v 17. století. Nicméně vzhledem k tomu, že tehdy neexistovala žádná přesná evidence, ani čislovaní nemovitostí (bylo zavedeno až za vlády cisařovny Marie Terezie), lze se jen dohadovat, který grunt uvádený v Berní rule z roku 1654 či později v tereziánském katastru stával právě v místě čp.1.

Samotná nemovitost s přilehými hospodářskými budovami, dvorem a zahradou je umístěna (viz situační snímek z katastrální mapy) v centrální části hrusické obce. Nachází se v blízkosti tzv. "zlatého kříže Hrusic", totiž centráIni křižovatky obklopené nejvýznamnějšími hrusickými stavbami - kostel sv. Václava, budova fary, budova školy, budova Sejkovy hospody a budova bývalé Hořejší hospody.

Při pobytu na 1 noc je účtován příplatek ve výši 100kč/osoba.


Okolí

 Muzeum Josefa Lady

Památník je vlastně letní vilka rodiny Ladových, postavená Josefem Ladou ve 30. letech 20. století. V 60. letech věnovala paní Alena Ladová – Vránová tento objekt státu, aby tu mohlo být zřízeno muzeum Josefa Lady. Od roku 1986 Památník Josefa Lady spravuje muzeum – dnes Oblastní muzeum Praha - východ se sídlem v Brandýse nad Labem, jehož zřizovatelem je Středočeský kraj.

 

 Zámek Konopiště

Zámek Konopiště, jedna z nejkrásnějších českých památek.

 


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Informační služba Praní prádla TV Zahrada Bowling 10 km Lyžařský vlek 53 km Stolní tenis Tenisový kurt - venkovní 3 km Úschovna jízdních kol Autobusová zastávka 0.05 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště 0.2 km Houbaření Jízda na koni Přírodní koupání 0.2 km Rybolov Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 3 km Kavárna 2 km Pivnice 0.05 km Pizzerie 3 km Restaurace 3 km Snídaně Zahrádka Bazén - vnitřní 10 km Fitness 2 km Masáže

Pokoje

Pokoje jsou dva, čtyřlůžkové + v jednom pokoji je přistýlka. Ceny jsou platné při obsazení minimálně dvou lůžek!!!

Stravování je také možné v restauraci pár kroků od chalupy na náměstí. Je možné také nabídnout snídaně s domácími moučníky paní Míly.

Při pobytu na 1 noc je účtován příplatek ve výši 100kč/osoba.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Napsali jsme pro Vás

Zažijte s námi vánoční náladu, silvestr a Nový rok v Praze

Využijte možnosti si zamluvit ubytování na silvestrovský večer v Praze. Zkusíme vás inspirovat co lze o Silvestrovském pobytu v Praze dělat.

Slevové karty dle regionu: Praha

Chystáte se na důkladnou návštěvu naší metropole a hledáte, jak navštívit co nejvíce památek a zažít co nejvíce zážitků za rozumné peníze? Pak Pražská turistická karta - PRAGUE CARD, může být ta pravá volba pro vás.


Stravování

Stravování je také možné v restauraci pár kroků od chalupy na náměstí. Je možné také nabídnout snídaně s domácími moučníky paní Míly.