Filtry

Mlýn Sedlec

Pension Na poptávku
Sedlec 221, 69121 Sedlec Ukázat na mapě
?

Mlýn Sedlec

Je nově zrekonstruované rekreační zařízení s ubytováním a restaurací. Mlýn byl v původním majetku rodu Ditrichštejnů, byl tedy vystavěn přibližně kolem 17. - 18. století, od těch dob prošel mnoha stavebními úpravami, ale stále si zachoval svůj historický charakter. Snažíme se klást důraz na individuální přístup k hostům a na kvalitu služeb.

Penzion stojí na území obce Sedlec, protkaném venkovskou krajinou a vinicemi s vinnými sklípky, na rozhraní chráněné památkové oblasti UNESCO /Lednicko-valtický areál/ a Chráněné krajinné oblasti Pálava. V těsné blízkosti penzionu vede známá, 82 km dlouhá, cyklotrasa zaznačená ve všech mapách, která je součástí tzv. greenways.

Rybník Pod mlýnem

Mlýn Sedlec leží u rybníku, jehož název je rybník Pod mlýnem. V tomto rybníku je smíšená obsádka s velkým podílem trofejních ryb, jako je kapr, sumec nebo amur. Obsádka rybníka je doplňována v průběhu celé sezóny.
Za trofejní rybu je považován:

Sumec velký  -  170 cm a více
Kapr obecný   -   70 cm a více
Amur bílý   -   80 cm a více.

Areál rybníka je zpřístupněn pro provozování rybolovu ve dnech úterý až neděle od 1. 4. – 24. 10. v době od 6:00 hod do 20:00 hod.
Povolenku lze zakoupit přímo u obsluhy v areálu rybníka.
Cena povolenky činí 700,- Kč s ponecháním ryby nebo 400,- Kč bez ryby

Pro naše hosty:

Nemáte rybářský prut a chtěli byste zkusit štěstí? Nezoufejte.
Mlýn Sedlec Vám může zapůjčit prut včetně háčku a závaží za 100,- Kč na den.
Za 3 hodiny lovu je pro naše hosty cena 200,- Kč.
Rybolov je povolen maximálně na dva rybářské pruty po jednom návazci bez ponechání ryby.


Okolí

Sedlec

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1305. Území na hranicích Moravy a Rakous přinášelo obci vedle výhod také nájezdy a plenění. Z toho důvodu byl asi Sedlec založen jako strážní bod před nebezpečím od východu.

Dominantou obce je největší moravský rybník Nesyt, je mokřadem evropského významu s výskytem chráněných rostlin a živočichů. O osídlení lokality již od pravěku svědčí nálezy nástrojů pravěkých lovců mamutů, zkamenělé kostry člověka a veliké množství kostí ze starší i mladší doby kamenné.

Od roku 1332 náleží Sedlec k mikulovskému panství.
Největší slávy zažívá obec za doby fungování proslulých sirných lázní, kde se scházela společenská smetánka z širokého okolí. Fungování lázní bohužel po 2. Sv. válce skončilo.

Obec Sedlec leží mezi Mikulovem, Valticemi a Lednicí.


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Bezbariérový přístup Bezpečnostní schránka Cateringové služby Hotelový transport Informační služba Konferenční/společenská místnost Místo vyhrazené pro kuřáky Pokojová služba Postýlka Praní prádla Přednáškový sál Střešní terasa Taxi Terasa TV TV místnost Venkovní gril Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Beachvolejbalový kurt Bowling 3 km Golfový trenažér 2 km Minigolf 1 km Půjčovna kol Půjčovna sportovního vybavení Squash/ricochet 3 km Střelnice 4 km Tělocvična/sportovní hala 3 km Tenisový kurt - venkovní 3 km Úschovna jízdních kol Autobusová zastávka 0.5 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Diskotéka 3 km Houbaření Jízda na koni Kasíno 3 km Kino 3 km Noční klub 3 km Rybolov Vlaková zastávka 1 km Vyhlídkové lety Bar Cukrárna 3 km Kavárna 3 km Pivnice Pizzerie 3 km Restaurace Snídaně Vinárna Vinný sklípek 1 km Zahrádka Bazén - venkovní 2 km Fitness 3 km Masáže 4 km Sauna 3 km Solárium 3 km Wellness/lázně 3 km

Pokoje

Pokoje jsou vybaceny v selském stylu, na každém pokoji se nachází LCD tv a vlastní sociální zařízení.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Napsali jsme pro Vás

Slevové karty dle regionu: Brno

To nejlepší z Brna v jedné turistické kartě. Líbí se vám Brno? Rádi poznáváte zajímavá místa ve městě? Chcete ušetřit? Pokud jste odpověděli třikrát ano, určitě čtěte dál! Přehled největších výhod a finanční bilance karty Brnopas najdete níže v článku.


Události

Nabízíme možnost pořádání firemních akcí, rautů, svatby, narozeninové oslavy, ubytování v době Brněnských veletrhů, zajišťujeme folklórní akce, teambuilding, doprovodné programy dle přání a výběru našich klientů.

Stravování

V areálu Mlýnu se nachází restaurace, kde můžete ochutnat tradiční moravské pochoutky s dobrým jižním vínem.

Jak se k nám dostat?

Vlak 2 km, autobus 1 km, státní silnice trasa Brno - Vídeň 3 km, dálnice D2 Brno - Bratislava 15 km.