Filtry

Penzion Rzehaczek

Pension Okamžitá rezervace
01151, 73991 Dolní Lomná Ukázat na mapě
4,7

Penzion nabízí:
ubytování v apartmánech (obývací ložnice, plně vybavená kuchyňka, sociální zařízení)
- jeden apartmán pro tělesně postižené
- bezbariérový přístup do penzionu i restaurace
- parkování přímo u penzionu
- posezení v útulné restauraci s domácí kuchyní
- zahradní posezení 
- dětský koutek
- připojení na internet zdarma
- wellness (sauna + vířivá vana)
- 150m k vleku lyžařského areálu Armáda

Penzion Rzehaczek v Dolní Lomné je vhodný pro:
- rodiny s dětmi
- letní i zimní soustředění sportovců
- různá školení a firemní akce
- rodinné oslavy
- třídní srazy

Penzion Rzehaczek je postaven tradiční metodou využívanou po staletí beskydskými horaly. Každý trám rohové vazby je ztesaný a spojován takzvaně „ na rybinu“, jedná se o spojení dvou trámů v jedné rovině pomocí lichoběžníkového plátu, jež je zapuštěn do plochy druhého trámu. Právě onen ztesaný lichoběžník připomíná ocas ryby, proto rybinový spoj. Z důvodů sesychání stavba musela projít roční technologickou přestávkou. Celá stavba má velmi příjemné a zdravé vnitřní klima, přirozeně dýchá, materiál domu vyrovnává rozdíly mezi vlhkostí vzduchu uvnitř a vně stavby a proto je mimořádně vhodná pro astmatiky a alergiky.


Okolí

Zajímavostí a akce v Dolní Lomné a okolí

- SKI areál Armáda – 150 m od penzionu
- výborné výchozí místo pro letní pěší turistiku, cykloturistiku, lyžování i běžky
- v blízkém okolí můžete také vidět i soukromé býčí farmy, kozí farmy, farmy s kanadskými prasaty a malé chovy koní.
- celoroční projížďky koňským spřežením.


VOZATAJSKÉ ZÁVODY (červenec)
 – centrum obce u muzea
Vozatajský sport má v naší republice bohatou historii. V našem regionu jsme ho doposud až tak neviděli. A proto se zrodil nápad přiblížit toto odvětví v našem kraji.

FESTIVAL NA POMEZÍ - areál Matice Slezské (červenec), folkový festival.


GOROLSKI ŚWIĘTO 
- Jablunkov - Městský les (srpen). Věhlas folklorních slavností „Gorolski Święto“ dnes sahá daleko za hranice Jablunkova a našeho regionu. Svou specifickou atmosférou  a  programem se festival stal známým nejenom v celé České republice,  Polsku, Slovensku, ale i v celé řadě zemi Evropy.

SLEZSKÉ DNY - Dolní Lomná - areál Matice Slezské (září). Mezinárodní folklórní festival v Národopisném areálu. Vystupují zde soubory z Čech, Moravy a Slezska. Vystoupení cimbálových muzik. Jarmark řemeslné výroby s ukázkami tradičních řemesel.


LOMŇANSKÝ JARMARK 
- Dolní Lomná (říjen) - centrum obce u muzea. Tradiční lomňanský podzimní jarmark, ukázky řemesel, přehlídka domácích zvířat a další.
PRALES MIONŠÍ 
- patří k nejznámějším rezervacím v Beskydech a svou rozlohou patří k největším pralesům v České republice.
SKI AREÁL SEVERKA 
– cca 4km od penzionu - Ski areál provozuje 4 lyžařské vleky a délka sjezdovek je celkem 2 km.
SKI AREÁL PŘELAČ 
– Horní Lomná - cca 8 km od penzionu - Lyžařské terény jsou situované na severovýchodním svahu v nadmořské výšce 700 až 850 m n.m.. Sjezdové tratě mají délku od 670 do 800 m. Areál je vybaven třemi lyžařskými vleky typu Tatrapoma v délkách 670 m, 400 m a dětským vlekem pro začátečníky v délce 150 m.
SKI AREÁL MOSTY
 – Mosty u Jablunkova – 9 km od penzionu
letní sezona - bobová dráha, lanové centrum, dětské lanové centrum, bungee trampolíny, dětské trampolíny, dětský zábavní park, sjezd na laně– Gorolszus,
zimní sezona - 3 upravované sjezdovky o celkové délce 2100 m, umělé zasněžování, osvětlení sjezdových tratí, lyžařská škola, 44 km upravovaných běžeckých tratí,
ROZHLEDNA TETŘEV
 (944 m n. m.) se nachází v turistické oblasti u bývalého hotelu Tetřev a u zrekonstruované Kamenné chaty na hřebenové stezce k vrcholu Velký Polom. Rozhledna byla postavena v roce 1924, V roce 2011 rozhledna prošla kompletní rekonstrukcí.   GOLF RESORT ROPICE - www.beskydgolf.com


Vybavení

Bezdrátový internet Parkoviště Nekuřácké prostředí Bezbariérový přístup Informační služba TV místnost Golf 20 km Lyžařský vlek 0.1 km Tenisový kurt - venkovní 0.5 km Úschovna jízdních kol Úschovna lyží Dětské hřiště Houbaření Restaurace Masáže Perličková vana Sauna

Pokoje

Penzion nabízí ubytování v

Apartmán I
- 4lůžkový apartmán s kuchyňkou, jídelním koutem, koupelnou a ložnicí

Apartmán II
- 4lůžkový bezbariérový apartmán s kuchyňkou, jídelním koutem, koupelnou a ložnicí

Apartmán III
- 5lůžkový apartmán s kuchyňkou, jídelním koutem, koupelnou, ložnicí a podkrovní ložnicí

Apartmán IV
- 5lůžkový apartmán s kuchyňkou, koupelnou, jídelním koutem s ložnicí a podkrovní ložnicí

Apartmán V
- 5lůžkový apartmán s kuchyňkou, koupelnou, jídelním koutem s ložnicí a podkrovní ložnicí

Apartmán VI
- 5lůžkový apartmán s kuchyňkou, jídelním koutem, koupelnou, ložnicí a podkrovní ložnicí

Recenze

Perfektní místo a služby Strávili jsme zde fantastické nedělní odpoledne. Byli jsme tady s partou přátel a slavili narozeniny. Všichni odjížděli nadšení: skvělý oběd, úžasný místní mošt, výborné pivko i vínko. Počasí nám přálo, zahráli jsme si beach volejbal, někteří si užili vířivku a naše děti skotačili na dětském hřišti. Venkovní posezení s večerním rautem byli taky naprosto vynikající....to vše je zásluhou skvělého personálu - ochotného, vstřícného. Určitě je to místo, kde se rádi určitě zase zastavíme. J+R
Dům 06.2020

Skvělé místo s ještě lepšími lidmi Krásné místo a ještě hezčí ubytování v krásném penzionu, děkujeme skvělému personálu za příjemně stráveny pobyt. Všem kteří se rozhoduji v návštěvě tohoto krásného penzionu mohu jedině doporučit. Děkujeme Vám.
Michal Tököly 02.2020

Dovolená 21-28.7.2019 Dovolenou jsem si vybral dle vynikajícího hodnocení na Tripadvisoru - bohužel nebylo skoro nic podle mých představ. Hodnotím pouze apartmán č.2, který je bezbariérový, bez stravy. První tři dny venku smrděla kanalizace, takže se téměř nedalo větrat a po zbytek pobytu to také občas zaválo dovnitř. Koupelna je velká, ale po každém sprchování je voda po celé podlaze, musí se pořád vytírat (špatně vyspádovaná podlaha). Chyběli nám v koupelně poličky u umyvadla a hlavně možnost někde pověsit ručníky po koupání, aby uschli. Okna má apartmán do silnice (cca 10m), kde od 5 od rána docela provoz, včetně nákladních vozidel se dřevem a i když je to v obci, nikdo nejede 50 - docela hukot. Jo a chalupa má "papírové stropy", přesto, že jsme se chovali slušně, po desáté večer na nás shora
Roman 08.2019

Krásná dovolená Můžeme vřele doporučit, ochotný personál, super ubytování, plně vybavený apartmán, všude krásně čisto, bohatá polopenze z čerstvých surovin. Parkování přímo u penzionu. Vířivka skvělá. Pobyt na čtyři noci, nechtělo se nám vůbec domů.Ocenili jsme také tipy na výlety od pana majitele. V Dolní i Horní Lomné krásné dětské hřiště, mnoho možností na turistiku, Dolní Lomná krásně upravená obec, několik restaurací, pošta, obchod s potravinami, muzeum, cukrárna atd.
Lenka Mužíková 08.2019

relaxační víkend S pobytem v tomto penzionu jsme byli velmi spokojeni. Milí a usměvaví majitelé a celý personál , vynikající jídlo a ubytování, výborný wellness ….prostě není opravdu co vytknout. Navíc jsme dostali od pana majitele i tipy na výlety po okolí, určitě se budeme rádi vracet.
Pája 06.2019

Cesta z města Není co vytknout. Naopak je třeba vyzdvihnout úžasný přístup samotného majitele i personálu, krásné prostředí perfektně přizpůsobené k pobytu s dětmi a skvělou domácí stravu. Měla jsem pocit, že jsme s vnukem na rodinné návštěvě. Vřele vsem doporučuji.
Melanie Z 06.2019

Dostupnost a rezervace

Stravování

Kuchyň
Přiďte ochutnat místní speciality jako stryki, brynzové halušky, kyslé zemiaky, lejoky a jiné

Pivo

Čepujeme vzduchem Plzeňský Prazdroj,  legendární světlý ležák vyráběný spodním kvašením. Tradiční technologické parametry kvašení i dokvašování (zrání) piva tím nebyly nijak dotčeny, jak lze snadno dokázat porovnáním údajů o době kvašení a zrání piva z uvařené první várky v roce 1842 a současných technologických parametrů. Pivo Pilsner Urquell (Prazdroj) je dnes možná jediným pivem svého druhu, jehož kvalita a chuťový charakter se za posledních 110 let nezměnily. Pivo Pilsner Urquell bylo a je charakteristické nižším obsahem alkoholu, tj. „jen“ 4,4 % obj., což vyplývá z tradičně nižšího prokvašení piva. Extrakt mladiny, 
vyjma několika válečných let, vždy byl, a stále je 11,85 % hmotnosti. Hodnotou skutečného extraktu a obsahem hořkých látek, vyjádřeným v Mezinárodních jednotkách hořkosti, nemá pivo Pilsner Urquell v Čechách i ve světě konkurenci.

Nealko

Čepujeme Kofolu, která patří již několik desetiletí k nejznámějším a současně i nejoblíbenějším tuzemským nealkoholickým nápojům. Tajemství jejího úspěchu je ukryté ve vyjímečné chuti sirupu KOFO®, který je vyráběný podle původní originální receptury. Sirup je složený ze 14 látek přírodního charakteru, směsi bylin a ovocných šťáv okořeněných příchutí lékořice, které dávají nápoji nezaměnitelnou osvěžující chuť a charakteristické aroma. Je jemně sycená, dá se jí vypít hodně a skvěle
tak hasí žízeň. Nejlépe chutná dobře vychlazená.

 

Káva - GUATEMALA SHB - SAN VICENTE PACAYA

Přímo z pohoří sopky PACAYA, Escuintla v Guatemale a to z 1450 mn.n.m - 1520 m.n.m.! Sladkost karamelu a vanilky je znatelná od prvního doušku. Společně s podtóny klasické čokolády a nádechem jemné acidity citrusových plodů a dokonalým a to až kýčovitým kakaovým koncem přímo předurčuje klasický guatemalský profil, který se, jako i zde, pyšní dokonalou souhrou všech chutí a vjemů. Dá se říct, že právě komplexita je na této kávě to ojedinělé. Dokonalá souhra chutí, těla, sladkostí, acidity a koncové chuti dělá z této kávy super-kávu.