Filtry

Penzion Bene

Pension Okamžitá rezervace
náměstí Tomáše Garrigue Masaryka 234, 58301 Chotěboř Ukázat na mapě
4,0

V západní oblasti Českomoravské vrchoviny na úpatí Železných hor v nadmořské výšce 515 m leží město Chotěboř. Na náměstí T.G.M. v domě č.p. 234 naleznete mimo jiné penzion BENE. Historie domu, sahá do dávných dob. Možná byste ani nevěřili, že již v roce 1612 se zde nacházel hostinec, který patřil k nejvyhlášenějším, největším a nejreprezentativnějším hostincům ve městě.

Penzion BENE Vám nabízí komfortní ubytování v šesti dvoulůžkových a jednom čtyřlůžkovém pokoji. Každý z pokojů je naprosto jedinečný a poskytuje absolutní pohodlí svým hostům.


Okolí

Krajina v okolí penzionu se vyznačuje zejména čistým životním prostředím a je vhodná pro turistiku, cykloturistiku a rekreaci. Zejména část údolí řeky Doubravky mezi Chotěboří a Bílkem je svým kaňonovitým údolím vyhledávanou turistickou oblastí.

V blízkosti se nachází vodní nádrž Seč, Velké Dářko nebo Rybník Řeka. Za městem najdete Břevnickou přehradu.

Pro milovníky zimních sportů jsou v okolí dobré podmínky pro běžecké lyžování a je k dispozici lyžařská sjezdovka s vlekem nebo sjezdovka v nedalekém Hlinsku. V blízkosti Chotěboře u obce Dobkov se nachází letiště Aeroklubu.

Z kulturních památek je možné navštívit například skanzen, Veselý kopec, muzeum v Chotěboři, pamětní síň Jana Zrzavého v Krucemburku, hasičské muzeum v Přibyslavi, zříceninu hradu v Lipnici nad Sázavou, zámek Žleby, či rodiště Karla Havlíčka Borovského.Je zde také možnost zakoupení Turistických známek města Chotěboře.


Vybavení

Bezdrátový internet Parkoviště Nekuřácké prostředí Bezpečnostní schránka Internetový koutek Pokojová služba Recepce Taxi Zdravotní středisko 1 km Billiard 0.1 km Bowling 1 km Golf 20 km Půjčovna kol Tělocvična/sportovní hala 0.7 km Úschovna jízdních kol Dětské hřiště Diskotéka 0.3 km Houbaření Jízda na koni Kino 0.5 km Rybolov Vyhlídkové lety Bar Masáže 0 km Solárium

Pokoje

Zatím nemáme podrobný popis pokojů

Recenze

Čistý penzion na tržišti, ale hlučný Penzion se nachází na tržišti Chotebor. Nevýhodou je, že každou hodinu (den a noc) uslyšíte církev nebo zvon. Místo není ani tiché. Na druhé straně jsou pokoje čisté vybaveny plochou TV, stůl pro práci. V koupelně naleznete hřeben, vysoušeč vlasů. Snídaně je velmi chutná a dosahuje od 7:00. Toto místo nemá vlastní parkoviště. Musíte použít veřejný / platební jeden.
RavWoj 02.2019

Příjemný penzion v centru Chotěboře Příjemný a čistý penzion v centru Chotěboře. Naprosto luxusní snídaně. Škoda stísněného WC. Penzion je hezky zařízený, možnost parkování. Ochotný personál. Poměr cena /kvalita perfektní. Určitě doporučuji navštívit blízké údolí Doubravky.
Rostislav F 07.2017

Na výlet i na služebku Svělý penzion v centru města, parkování za domem, čistota a vkusné vybavení nás potěšily. Opravdu jsme byli velice spokojeni. Pokoj byl nevě zařízený, koupelna dokonale uklizená. Živé kěvtiny jsou skvělými svědky dokonalé péče o penzion a potažmo o hosty.
Eva H 05.2017

Dostupnost a rezervace

Události

Sleva na ubytování od 1.6.2020-30.9.2020 15% sleva při pobytu na 1týden a více 10% sleva při pobytu na 2 noci a více Rezervace na Tel. +420 569 641 308 nebo +420 602 122 705 sleva se nevstahuje přes rezervační portály

Extra

PENZION BENE s kapacitou 7 pokojů pro 16 osob je v provozu již 13 let a děláme vše proto aby se hosté u nás cítili dobře a bezpečně, proto jsme přijali nová hygienická opatření. Penzion se nachází v centru malebného města Chotěboře v oblasti Železných hor. Penzion nabízí, také posezení v malé kavárně se zahrádkou a nebo si hosté mohou posedět na terase penzionu u dobré sklenky vína nebo kávy. Nedaleko Chotěboře se nachází Údolí řeky Doubravy, které se řadí k nejvyhledávanějším turistickým cílům regionu cca 2,5km od Chotěboře. Oblast doporučujeme na výlety s dětmi, turistiku a cykloturistiku. Pro milovníky cykloturistiky máme mapky s 12 trasami TIPY NA VÝLETY A ODPOČINEK U VODY Zkamenělá řeka -cca 8km od Chotěboře přírodní úkaz Vodní nádrž Břevnice-přehrada na jižním okraji města Vyhlídka Štikov – cca 11km od Chotěboře Sečská přehrada – cca16km od Chotěboře Outdoor park Bílek-cca 5km od Chotěboře Po tel. objednání lze domluvit výlet na čtyřkolkách Betlém Hlinsko-cca 16km od Chotěboře památková rezervace lidové architektury Peklo Čertovina-cca 22km od Chotěboře Státní zámek Žleby a park, obora s mini ZOO cca 28km od Chotěboře Velké Dářko-25km od Chotěboře se nachází největší rybník . Říká se mu Moře Vysočiny Víme, že situace v součastnosti není jednoduchá a proto jsme pro Vás připravily slevové nabídky. Budeme moc rádi když navštívíte Penzion BENE