Filtry

Klášter Hejnice - vzdělávací, konferenční a poutní dům

Hotel Okamžitá rezervace
č.p. 1, 46362 Hejnice Ukázat na mapě
?

Klášter Hejnice, vzdělávací, konferenční a poutní dům (dříve MCDO)nabízí nejen ubytování, ale také pořádání kulturních, vzdělávacích, rekondičních, relaxačních nebo duchovních programů, vzhledem k úžasnému propojení s poutním kostelem Navštívení Panny Marie, ve kterém se konají pravidelné mše svaté a koncerty vážné, duchovní ale i moderní hudby.

V našem centru disponujeme 21 dvoulůžkovými pokoji, 1 apartmánem2 trojlůžkovými pokoji a 14 jednolůžkovými pokoji. Dále je možno využít  dětských postýlek. Stravování je možné pro 60–200 osob. Naši hosté mají možnost využít knihovnu, konferenční sál, kabinet, galerii (pravidelné výstavy),  atria se slunečními hodinami a zahradu.

Hosté mohou bezplatně zaparkovat svůj vůz na uzavřeném parkovišti s kamerovým dohledem.

MCDO je samostatnou církevní právnickou osobou, jejímž zřizovatelem je Litoměřické biskupství.


Okolí

Okolí kláštera nabízí velké množství turistického i sportovního vyžití.

Navštívit můžete spoustu krásných míst Jizerských hor jako Ořešník, Polední kameny, Frýdlantské cimbuří, vodopády Černého potoka, Jizerskohorské bučiny atd. Zajímavé je jistě také navštívit moderní 20 m vysokou rozhledu na Smrku (1124m n.m.), která byla pro veřejnost otevřena v roce 2003 a odkud je za krásného počasí rozhled po celém Frýdlantském výběžku.

V teplých letních dnech jistě přijde vhod místní přírodní koupaliště, které je vzdálené přibližně 10 minut chůze od Kláštera. Lze využít cyklobusu a nechat se "vyvézt" na Smědavu a kochat se přírodou Jizerských hor ze sedla svého kola. Ve vzdálenosti 2 km od kláštera jsou známé Lázně Libverda, kde můžete navštívit kolonádu, ochutnat místní kyselku nebo vystoupat pár schodů a navštívit výletní restauraci Obří sud. Od Obřího sudu se můžete také na kole vydat ojedinělou cyklistickou stezkou Singltrek pod Smrkem a zažít nevšední zážitky při jízdě lesními stezkami. Síť stezek Singltreku v roce 2012 dosáhla již 80 km!

V zimních měsících se můžete vydat na 350 m dlouhý lyžařský vlek pod svahy vrchu Ořešníku, který je vhodný zejména pro začátečníky a je vzdálený asi 10 minut chůze nebo můžete navštívit nově otevřený (sezóna 2008/2009) zimní areál Stog Izerskie vzdálený 17 km od Kláštera (20 minut jízdy autem). Tento areál je vybaven 8 místnou kabinkovou lanovkou z Czerniawa Zdrój na Stóg Izerski u lázeňského městečka Swieradow Zdroj a více jak 2500m sjezdových tratí s umělým zasněžováním a umělým osvětlením. Pokud raději trávíte v zimě čas na běžkách, můžete využít Skibusu, který Vás každý den během 10ti minut vyveze na Smědavu, kde je jedno z nástupních míst oblíbených denně upravovaných tratí Jizerské lyžařské magistrály.

Nejen při nepřízni  počasí můžete navštívit 10 km vzdálený Hrad a Zámek ve Frýdlantu, který začal již v polovině 13. století budovat rod Bibrštejnů. Zámek později patřil rodu Redernů, Albrechtu z Valdštejna, rodu Gallasů a Clam-Gallasů. Na Vaše společné výlety Vám rádi pomůžeme najít vhodný spoj veřejné dopravy.


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Bezbariérový přístup Informační služba Konferenční/společenská místnost Kuchyň Obchodní centrum 0.45 km Pokojová služba Postýlka Praní prádla Přednáškový sál Průvodce Taxi TV TV místnost Úschovna zavazadel Vícejazyčný personál Výtah Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Zdravotní středisko 0.5 km Golf 2.22 km Horolezectví 0.2 km Lyžařský vlek 0.5 km Minigolf 2 km Potápění 25 km Stolní tenis Úschovna jízdních kol Úschovna lyží Autobusová zastávka 0.5 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště 0.2 km Divadlo 25 km Houbaření Kino 0.1 km Letiště 137 km Park 0.05 km Přírodní koupání 0.7 km Rybolov Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 0.45 km Bar Cukrárna 0.05 km Kavárna 0.05 km Pivnice 0.2 km Restaurace Snídaně Speciální dietní menu/bezlepková dieta Zahrádka Bazén - vnitřní 25 km Fitness 0.1 km Kadeřnictví/salón krásy 0.2 km Koupele 2 km Masáže Parní sauna 1.7 km Perličková vana 2 km Sauna 10 km Solárium 0.1 km Tepidarium 1.7 km Wellness/lázně 2 km Catering - varianta A Recepce Bezpečnostní schránka Bowling 15 km Aquapark 25 km Jízda na koni Kasíno 25 km Pizzerie 0.1 km Pantofle Župan

Pokoje

V našem centru disponujeme 21 dvoulůžkovými pokoji, 14 jednolůžkovými pokoji, 2 trojlůžkovými pokoji1 apartmánem. Dále je možno využít  dětských postýlek. Stravování je možné pro 60–200 osob. Naši hosté mají možnost využít knihovnu, konferenční sál, kabinet, galerii (pravidelné výstavy), atria se slunečními hodinami a klášterní zahradu.

Všechny pokoje jsou vybaveny toaletou, sprchovým koutem, chladničkou, psacím stolem, nočním stolkem, telefonem, televizí s více jak 20ti programy a radiobudíkem. V celém objektu centra je dostupné bezplatné bezdrátové Wi-Fi připojení (100Mbps).

K dispozici je rozvněž bezbariérová koupelna a toaleta.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Dostupnost a rezervace

Stravování

Klášter Hejnice má nejen pro ubytované hosty, ale i pro ostatní návštěvníky a poutníky denně otevřenou restauraci s výběrem kvalitních českých i mezinárodních pokrmů.

Restaurace nabízí snídaně, obědy, večeře, rauty, grilování a v rámci programů je možné připravit také slavnostní tabuli, či slavnostní pohoštění k různým příležitostem. Též nabízíme svatební tabule, pohoštění po křtu nebo smuteční hostinu.

V restauraci připravujeme tematické víkendy.

Extra

Klášter disponuje velkou přednáškovou místností (AULA) s kapacitou až 80 osob, která je vybavena moderní konferenční technikou a řadou menších místností vhodných pro pořádání různých workshopů či seminářů.


Jak se k nám dostat?

vlakem - z Liberce směrem na Frýdlant (trať 037), v Raspenavě přestoupit do Hejnic (trať 038)

vlaková stanice - 5 -10 minut chůze od Kláštera

autobusem - 

upozornění! dvoupatrovým nebo vysokým autobusem z Liberce musíte přes Stráž nad Nisou na Frýdlant (silnice I/13), odtud směrem na Nové Město pod Smrkem (silnice II/291), po 2 km odbočíte na Raspenavu a do Hejnic (silnice II/290)

autobusová zastávka - 5-10 minut chůze od Centra

autem - z Liberce směrem na Frýdlant (silnice I/13) do Mníšku u Liberce, kde odbočíte směrem na Raspenavu (silnice III/290 04) a odtud do Hejnic (silnice II/290)

letiště - Letiště Václava Havla Praha je vzdálené 150 km; Letiště Dresden / Drážďany je vzdálené 140 km (na obě letiště je možné zajistit transport)