Filtry

Penzion Tereza

Pension Na poptávku
Náchodská 269, 54911 Dolní Radechová Ukázat na mapě
Penzion Tereza je postaven v originální architektuře. Nachází se v klidném prostředí 1km od Náchoda, při hlavní trase směrem na Trutnov. Poskytujeme ubytování po celý rok. Našim hostům se snažíme poskytnout maximální komfort a pohodlí. V letních měsících možnost koupání v bazénu. Místní koupaliště vzdáleno 500m od penzionu. Parkování auta před penzionem. Autobusová zastávka u penzionu. Nově zajišťujeme saunu, solárium a služby maséra. Možnost sportovního vyžití na fotbalovém hřišti nebo tenisových kurtech naproti penzionu. Možnost rybaření v blízkém okolí.

Okolí

Náchodský zámek Gotický hrad byl založen v polovině 13. století jako fortifikační objekt chránící průsmyk z Čech do Kladska. Do 18.století proběhl mnoha stavebními úpravami, především renesančními a barokními. Na zámku se v držení vystřídaly význačné rody, především páni z Poděbrad, Pernštejna, Smiřic, dále pak Trčkové, Piccolominiové, Desforsové, Kuronští a Schaumburgové.
Mezi nejzajímavější expozice patří zpřístupněné historické interiéry z období vlády rodu Piccolomini, jejichž součástí jsou sbírky bruselských gobelínů a obrazů květinových zátiší. K zámku náleží také francouzská zahrada z poloviny 18. století a anglický park z 19. století. Dále lze navštívit hladomornu, gotické sklepy, zámeckou věž s překrásným pohledem na město, vyhlídkové terasy, stálou výstavu strašidel a medvědárium, které je svého druhu největší v Čechách.


Pevnost Dobrošov Je národní kulturní památkou. Tato dělostřelecká tvrz je součástí pohraničního opevnění z let 1936 – 1938. Při návštěvě tvrze si můžete prohlédnout pevnostní objekty s podzemními chodbami. V sále provozního areálu je stálá výstava Československá armáda první republiky v miniaturách modeláře a sběrateleLubora Šušlíka.
V okolí pevnosti je naučná stezka věnovaná pevnostní problematice druhé poloviny 30. let. Dalším nejvyhledávanějším turistickým místem v okolí Náchoda je Jiráskova chata na Dobrošově.


ZOO Dvůr Králové ZOO Dvůr Králové je druhá největší zoologická zahrada v Česku. Nachází se v západní části města Dvůr Králové nad Labem v Královéhradeckém kraji (okres Trutnov).
Zoo je zaměřena na africká zvířata – tuto specializaci prosadil v 60. letech 20. století tehdejší ředitel Josef Vágner, který následně zorganizoval několik výprav safari do Afriky a odchytil množství zvířat, zejména kopytníků (žiraf, zeber, antilop, nosorožců apod.) a díky tomu význam Zoo již v 70. letech přesáhl hranice tehdejšího Československa. Od roku 1989 jezdí po safari upravené turistické autobusy s návštěvníky přímo mezi zvířaty, od roku 2011 je možné tuto trasu vykonat i ve vlastních vozech návštěvníků. Součástí Zoo je také galerie obrazů Zdeňka Buriana, slavného ilustrátora pravěku.
Přibližně od roku 2009 čelí zahrada kritice, které vyústila ve vyloučení a odchod Zoo ze dvou mezinárodních sdružení zoologických zahrad. Nový ředitel Přemysl Rabas (od konce roku 2012) se snaží napravit některé nevhodné zásahy bývalé dlouholeté ředitelky Dany Holečkové.

Vybavení

Bezdrátový internet Parkoviště Nekuřácké prostředí Bezbariérový přístup Obchodní centrum 2 km Vícejazyčný personál Zahrada Zdravotní středisko 2 km Billiard 3.5 km Golf 28 km Horolezectví 33 km Lyžařský vlek 3.8 km Tělocvična/sportovní hala 4 km Tenisový kurt - venkovní 4.2 km Tenisový kurt - vnitřní 4 km Aquapark 8 km Autobusová zastávka 0.2 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Houbaření Letiště 71 km Přírodní koupání 4 km Vlaková zastávka 3.9 km Cukrárna 3.5 km Kavárna 3.5 km Pivnice 3.5 km Restaurace 3.5 km Snídaně Bazén - venkovní Bazén - vnitřní 3.5 km Fitness 3.5 km Kadeřnictví/salón krásy 3.5 km Wellness/lázně 8 km Venkovní gril Masáže Sauna Solárium

Pokoje

Celková kapacita lůžek je 20, s možností přistýlek. 1 bezbarierový pokoj pro tělesně postižené. Luxusní dvoupodlažní apartmán 50m2(ložnice v patře). Každý pokoj má vlastní sociální zařízení s vanou Možnost bezdrátového připojení k internetu, televize se satelitním příjmem. Každý pokoj má svůj vlastní balkón. Na pokojích se nekouří! 

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku