Filtry

Pension Kašperk

Pension Na poptávku
Sušická 166, 34192 Kašperské Hory Ukázat na mapě
?

Tento příjemný pension naleznete v Kašperských Horách, městečku, usazeném v malebné krajině panenské Šumavy. Díky pestré zlatokopecké a sklářské historii a jeho atraktivní poloze je dnes město žádaným turistickým cílem.

Pension nabízí 14 standardně zařízených a prostorných 2-3 lůžkových pokojů s možností přistýlky a 3 apartmány. Každý pokoj je zařízen kvalitním nábytkem s dostatečným úložným prostorem, malou, plně vybavenou kuchyňkou s lednicí, dvěma plotýnkami a rychlovarnou konvicí (mycí prostředky na nádobí, utěrky apod. - nejsou k dispozici), a dále pak koupelnou se sprchovým koutem. Na každém pokoji je k dispozici SAT TV a WiFi připojení k internetu, samozřejmostí je ložní prádlo a ručníky. Pokoje i apartmány jsou nekuřácké, tak jako celá budova pensionu.

Prostorem, kde můžete trávit svůj volný čas, je společenská místnost v přízemí pensionu. K dispozici je zde kulečník, stůl s židlemi a TV s křesílky. Tuto místnost lze využít také jako konferenční salonek, který je vhodný pro pořádání menších jednání a vzhledem k velkému počtu oken je pro tento účel také dostatečně světlý.

Vzhledem k tomu, že v pensionu není jiná možnost než vlastního stravování, můžete využít kvalitních služeb přilehlého Parkhotelu Kašperské Hory a dokoupit si snídani, polopenzi nebo nebo ochutnat pokrmy z jídelního lístku hotelové restaurace.

Co se týká dalších poskytovaných služeb, pension Kašperk úzce spolupracuje s Parkhotelem Kašperské Hory, který se nachází v jeho těsné blízkosti. Díky této spolupráci mohou hosté pensionu využívat „ jako jediní z okolí“ většinu služeb tohoto hotelu, některé zcela zdarma. Jedná se například o: Hotelový park s terasou, lehátky a tenisovým kurtem s umělým povrchem, lázeňské procedury (perličkové koupele, bylinná pára, zábaly, masáže), speleoterapii v hotelové jeskyni, půjčování horských kol a lyží, půjčování parkových her – kriket, petang, badminton, půjčování společenských her, hotelovou prádelnu, atd.

 


Okolí

Pension dnes láká turisty především krásným okolím a četnými možnostmi sportovně turistického vyžití, které skýtá Národní park Šumava. Pěší turistika, cykloturistika, lyžování sjezdové a především běžecké, splouvání toků řek, a řada dalších aktivit, možnost ubytování v samém centru přírodních scenérií, to vše ocení aktivní a rekreační sportovci, rodiny s dětmi a v klidnějších měsících především senioři. Přírodní atraktivity doplňuje možnost navštívit řadu historických nebo duchovních památek. Za zmínku stojí mohutný hrad Kašperk se zříceninou Pustého hrádku, trojice významných kostelů nebo malebná renesanční budova radnice. Hodnotné sbírky a zajímavé expozice jsou instalovány v Muzeu Šumavy, Muzeu motocyklů, pivovarnictví a českých hraček. Kašperské Hory jsou centrem, kde si každý najde své oblíbené místo nebo zajímavou akci k trávení volného času. O kulturu a zábavu v okolí, jakož i v hotelu samém, není nouze v průběhu celého roku.


Vybavení

Bezdrátový internet Parkoviště Nekuřácké prostředí Informační služba TV Lyžařský vlek 0.9 km Půjčovna lyží 0.05 km Úschovna jízdních kol Úschovna lyží Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště 0.2 km Houbaření Jízda na koni Kino Rybolov Turistické trasy v okolí Cukrárna 0.3 km Kavárna 0.02 km Pizzerie 0.5 km Restaurace 0.05 km Koupele 0.05 km Masáže 0.05 km Parní sauna 0.05 km Perličková vana 0.05 km Sauna 0.05 km Wellness/lázně 0.05 km

Pokoje

Pension Kašperk nabízí 14 standardně zařízených a prostorných 2-3 lůžkových pokojů s možností přistýlky a 3 apartmány. Každý pokoj je zařízen kvalitním nábytkem s dostatečným úložným prostorem, malou, plně vybavenou kuchyňkou s lednicí, dvěma plotýnkami a rychlovarnou konvicí (mycí prostředky na nádobí, utěrky apod. - nejsou k dispozici), a dále pak koupelnou se sprchovým koutem. Na každém pokoji je k dispozici SAT TV a WiFi připojení k internetu, samozřejmostí je ložní prádlo a ručníky. Pokoje i apartmány jsou nekuřácké, tak jako celá budova pensionu.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Stravování

Vzhledem k tomu, že v pensionu není jiná možnost než vlastního stravování, můžete využít kvalitních služeb přilehlého Parkhotelu Kašperské Hory a dokoupit si snídani, polopenzi nebo nebo ochutnat pokrmy z jídelního lístku hotelové restaurace.

Hotelová lovecká restaurace nabízí komfortní posezení s příjemnou atmosférou a profesionální obsluhou. Restaurace nabízí pokrmy mezinárodní i tradiční české kuchyně, zvěřinové speciality a vegetariánské, dietní i dětské pokrmy. K vychutnání kulinářského zážitku přispěje také nabídka kvalitních moravských i zahraničních vín.

Hotelová vinárna je důmyslně umístěna ve sklepních prostorách původního pivovaru ze 13. století a okouzlí Vás svými překrásnými klenbami a dobovou atmosférou. Vinárna, která nabízí široký výběr moravských vín, je otevřena pouze při větší obsazenosti hotelu (informace obdržíte na recepci hotelu). Ve vybraných termínech je vinárna doplněna živou hudbou a je samozřejmě přístupna i široké veřejnosti.

Vinárna je také ideálním místem pro konání různých gastronomických akcí pro firmy a uzavřenou společnost.  

Extra

Šumavské lázně - 30m od pensionu

Projekt Šumavské lázně, který nabízí sousední Parkhotel Kašperské Hory od roku 2013, je zcela ojedinělý a unikátní v rámci České republiky. Technologicky moderní balneo provoz je výhradně orientován na bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry, zábalů, masáží a kosmetiky. Hluboké sklepení, přes 4,5 m vysoká kladená klenba Vás podvědomě vrátí do 16. století. Doslova ohromeni zůstanete při vstupu do jeskyně, která je neodmyslitelnou součástí lázeňského provozu a využívá se pro speleoterapii, posílení organismu a celkovou relaxaci. Veškeré lázeňské produkty jsou z čistého prostředí Šumavy. Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány speciální směsi pro lázeňský provoz. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumava. Lázně jsou otevřeny denně od 8:00 - 20:00 včetně svátků.

Procedury si můžete objednávat denně na hotelové recepci. Je vám garatována cena hotelových hostů (vstup do bazénu a finské sauny však není možný).Vstup do lázní je možný pouze v domácí obuvi a županu. Župan a pantofle si také můžete zapůjčit na hotelové recepci.

Jak se k nám dostat?

Praha - Dálnice R4 - Dubenec - Strakonice - Horažďovice - Sušice - Kašperské Hory.

České Budějovice - Netolice - Husinec - Vimperk - Kašperské Hory.

Železná Ruda - Hartmanice - Kašperské Hory.