Filtry

Riegrova chata Kozákov

Chata Okamžitá rezervace
Komárov 45, 51301 Chuchelna Ukázat na mapě

Riegrova chata se nachází na samotném vrcholu hory Kozákov. Ubytování je poskytováno v 7 pokojích s celkovou kapacitou 23 lůžek. Součástí objektu je restaurace.

Kozákov je magická hora Českého ráje vystupující do výše 744 metrů nad mořem. Je rájem pro hledače polodrahakamů. Kozákov je vyhledávaným výletním místem. Tvoří jihovýchodní konec Ještědsko-kozákovského hřebenu v nadmořské výšce 744 m, nazývaný též “Strážná hora” Českého ráje. 

Chcete uspořádat raut, svatební hostinu nebo jinou společenskou událost? Pak je pro vás Riegrova chata na vrcholu Kozákova přímo ideálním místem.

Pokud jsou na severním svahu Kozákova příznivé sněhové podmínky je v povozu lyžařský vlek dlouhý 450 m, jehož výstupní stanice se nachází kousek od chaty. 


Okolí

V těsné blízkosti je šestiboká vojenská věž s plošinou, která slouží jako rozhledna provozovaná odborem KČT Semily, který je zároveň majitelem chaty. Kozákov je také cílem několika turistických stezek prakticky ze všech významných míst regionu. Přes vrch je vedena mimo jiné turistická stezka z Frýdštejna na Tábor, ale napojeny jsou také Klokočské skály a údolí řeky Jizery. Směřuje sem deset značených turistických cest, včetně Zlaté stezky Českého ráje a proto je oblíbeným místem turistických akcí, pochodů a srazů. Nejznámější je Novoroční výstup, kterého se každoročně účastní 1000-1500 lidí. Na Kozákově jsou výborné -podmínky pro paragliding, místo si oblíbili radisté, na své si přijdou i nadšenci horských kol. Pokud jsou na severním svahu Kozákova příznivé sněhové podmínky je v povozu lyžařský vlek dlouhý 450 m, jehož výstupní stanice se nachází kousek od chaty. Celé okolí nabízí rovněž dobré podmínky pro lyžařskou turistiku. Tento kout je hojně navštěvován sběrateli drahých kamenů.


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Cateringové služby Informační služba Místo vyhrazené pro kuřáky Směnárna TV Vícejazyčný personál Golf 8.2 km Golfový trenažér 8.2 km Horolezectví 5 km Lyžařský vlek 0.45 km Půjčovna lyží Půjčovna sportovního vybavení Úschovna lyží Aquapark 37.4 km Autobusová zastávka 8 km Cyklotrasy v okolí Houbaření Jízda na koni Letiště 73 km Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 8.5 km Bar Cukrárna 7 km Kavárna 7 km Restaurace

Pokoje

Ubytování je poskytováno ve 2 až 5 lůžkových pokojích. Všechny pokoje mají k dispozici vlastní sociální zařízení, TV a bezplatní Wi-Fi internet.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Dostupnost a rezervace

Stravování

Restaurace v krásném prostředí na vrcholu Kozákova vám nabídne 62 míst k sezení. Možnost polopenze i plné penze po domluvě

Extra

Kozákov je magická hora Českého ráje vystupující do výše 744 metrů nad mořem. Je rájem pro hledače polodrahakamů.

Jak se k nám dostat?

Na Kozákov vede silnice ze dvou stran, v zimě je sjízdná pouze jedna ve směru od Bačova. Z vrcholu Kozákova a dnes z rozhledny je překrásný pohled na Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, České středohoří, Český ráj a Orlické hory.