Filtry

Penzion Černý sklep

Pension Na poptávku
Dyjská 85, 67182 Dobšice Ukázat na mapě
?

Penzion Černý sklep ve vinařské obci Dobšice u Znojma je umístěn ve starobylé sklepní uličce. Součástí objektu penzionu je i vinný sklep - ručně hloubená původní pískovcová chodba, kde jsou uložena vína, která jsou nabízena ve stylově vybavené vinárně penzionu - vína výlučně z produkce místních vinařství (Hort, Lahofer aj.). Součástí nabídky vinárny jsou i řízené degustace nebízených vín. Po dohodě lze navštívit sklepy místních drobných vinařů. 

V suterénu objektu se nachází stylově zařízená společenská místnost s 50ti místy k sezení, která se přímo nabízí ke konání různých rodinných oslav, přátelských setkání i firemních prezentací či školení. K tomuto účelu je i vybavena moderní audiovizuální technikou včetně možnosti připojení na vysokorychlostní internet. Na tuto místnost přímo navazuje historická, ručně hloubená sklepní chodba. Podle barvy charakteristické plísně, která pokrývá stěny této sklepní chodby je penzion pojmenován (Rhacodium cellarae - technologický slovník: Sklepní plíseň žijící z vinných par vytváří černé povlaky na stěnách vinných sklepů, na sudech i uložených lahvích a přirozeným způsobem zajišťuje ve sklepech stejnoměrnou vlhkost. Chrání jakost uloženého vína a je důkazem dlouholeté tradice). V této sklepní chodbě je uloženo víno, které je nabízeno ubytovaným hostům. Hlavními dodavateli tohoto vína jsou místní dobšická vinařství Hort a Lahofer. Nechybí ani vína od místních drobných vinařů, protože provozovatel penzionu spolupracuje také se „Sdružením dobšických vinařů“. Dle dohody je možno zařídit ochutnávku vín s výkladem zkušeného someliéra.

V letním období je možno posedět u sklenky vína pod venkovní pergolou s možností grilování či opékání. Pro nejmenší hosty je v těsném sousedství penzionu připraveno dětské hřiště a protože se penzion nachází na samém okraji předměstí Znojma nehrozí těmto nejmenším hostům ani nebezpečí z kolem projíždějících motorových vozidel.Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Cateringové služby Informační služba Klimatizace Konferenční/společenská místnost Místo vyhrazené pro kuřáky Přednáškový sál Půjčovna DVD Taxi Terasa TV Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Aerobik 1 km Billiard 3.5 km Bowling 3.5 km Golf 5 km Půjčovna kol Šipky Střelnice 1 km Tělocvična/sportovní hala 0.5 km Tenisový kurt - venkovní 0.5 km Tenisový kurt - vnitřní 1 km Úschovna jízdních kol Aquapark 31.8 km Autobusová zastávka 0.15 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Diskotéka 3 km Divadlo 3 km Houbaření Jízda na koni Kasíno 15 km Kino 3 km Noční klub 3 km Rybolov Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 3 km Bar Restaurace Snídaně Vinárna Vinný sklípek Zahrádka Bazén - venkovní 2 km Bazén - vnitřní 3.5 km Fitness 1 km Masáže 1 km Wellness/lázně 31.8 km Catering - varianta A Catering - varianta B

Pokoje

Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout, umyvadlo). Je vybaven TV a přehrávačem DVD, miniledničkou, varnou konvicí, příslušenstvím(nádobím) pro konzumaci teplých i studených nápojů a telefonem. Snídaně jsou v nabídce služeb penzionu, občerstvení na akce ve společenské místnosti či přímo na pokoj je možné po specifikované objednávce.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Napsali jsme pro Vás

Slevové karty dle regionu: Brno

To nejlepší z Brna v jedné turistické kartě. Líbí se vám Brno? Rádi poznáváte zajímavá místa ve městě? Chcete ušetřit? Pokud jste odpověděli třikrát ano, určitě čtěte dál! Přehled největších výhod a finanční bilance karty Brnopas najdete níže v článku.