Filtry

HORSKÝ HOTEL ARNICA

Hotel Na poptávku
Háj pod Klínovcem 161, 43191 Loučná pod Klínovcem Ukázat na mapě
?
Ubytování je ve dvou až pětilůžkových pokojích se sociálním zařízením, televizí a možností připojení k internetu. Na vyžádání Vám na pokoj před Vaším příjezdem připravíme dětskou postýlku s peřinkou a povlečením, v restauraci k Vašemu stolu připravíme dětskou vysokou židli a dětský příbor. Snídaně je podávána formou švédského stolu. Oběd dle jídelního a nápojového lístku. Večeře je tříchodová - polévka, hl. jídlo, moučník nebo ovoce.

Okolí

Krušné hory jsou přibližně 150 km dlouhé a 40 km široké a tvoří středohoří. Hřebenem hor prochází hranice mezi Českou republikou a Saskem. Nejvyšší vrcholky Hora Klínovec /1244/ a hora Fichtelberg /1214/. Své jméno získali Krušené hory díky místnímu dobývání rudy /v němčině Erzgebirge – Erz – ruda, které začalo společně s osídlováním ve 12, století. Dobývalo se stříbro, olovo, zinek, kobalt a železo. Těžba byla zastavena v 17. století. Po tomto období dochází k rozvoji dřevěných výrobků a hraček, sklářství. Pěší turistika a výlety Na obou stranách nedaleké státní hranice jsou výborně značené turistické stezky, které umožňují nekonečné procházky po horských hřebenech. Rodiny s dětmi ocení možnost projíždek historickými železnicemi na německé straně Krušných hor. Možnosti pro pěší turistiku: . hora Klínovec . rozhledna na Klínovci . město Chomutov s Eurosafari . projíždky na saních a skútru Blatno . úzkokolejný parní vlak . jízda vyhlídkovým vláčkem . lázně Karlovy Vary . lázně Jáchymov . Blatenský příkop . Boží Dar a rašeliniště Zajímavá místa v okolí hotelu Karlovy Vary Oberwiesenthal Klášterec Ostrov nad Ohří Lázně Jáchymov Měděnec Kadaň Had Loket Zámek Krásný Dvůr Vejprty – Galerie H Památky: Horní hrad Hasenštejn Střeliv – zřícenina gotického hradu Hrad Loket – gotický hrad Hrad Cheb-romatický hrad Hrad Hněvín-dominanta města Most Hrad Bečov-gotický hrad Kynžvart-zřícenina hradu Bazény a koupaliště Bohatá nabídka veškerých služeb cestovního ruchu činí z regionu vyhledávaný také jpro ty, kdo mají rádi odpočinek v bazénu či aquapaarcích Hotel Nástup Pro chvíle aktivního odpočinku můžete využít dva kilometry vzdálený hotel Nástup, kde je moderní relaxační krytý bazén s vodopádem a se saunou a soláriem Ve Vejprtech se nabízí možnost využití zábavného krytého bazénu Aquaforum svět vody a relaxace ve Františkových lázních poskytuje jedinečnou možnost odpočinku a uvolnění. Nechte se unášet neopakovatelným prostředím a načerpejte pohodu těla, mysli i duše na 1500 m 2 vodní plochy se třemi vnitřními a třsesmi venkovními bazény s vodními atrakcemi-tobogán a vodnií skluzavky, fit-studio FITFORUM, wellness a sauny a snach-barem a restaurací. Klášterec nad Ohří – velký Aquapark Wellness centra Krušnohoří je region, kde vyvěrají léčivé prameny a kde je možné pozorovat další zvláštní přírodní jevy. Lázeňská města s bohatou i současnou kulturou lákají každoročně statisíce návštěvníků Světoznámá lázeňská města během své bohaté historie hostila nejvýznamnější osobnosti z celého světa. Baleno-hotsel Boží Dar/výřivá koupel, biolampa, rašelina, perličková koupel, uhličitá koupel, suchá procedura CO2, masáž při migréně a bolesti lhlsavy, klasická masáž, podvodní masáž, lymfodrenáž, masáž plosky,maromaterapeutická masáž. Další možnosti navštívení jednotlivých lázeňských center – Aš, Bečov nad Teplou, Františkovy Lázně, Cheb, Karlovy Vary, Lázně Kynžvart, Loket, Mariánské Lázně

Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Informační služba Přednáškový sál Sekretářské služby TV místnost Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Beachvolejbalový kurt Golf 16 km Lyžařský vlek Půjčovna kol Půjčovna lyží 0 km Půjčovna sportovního vybavení Úschovna jízdních kol Úschovna lyží Dětské hřiště Houbaření Jízda na koni Lov Rybolov Bar Pivnice Restaurace Snack bar Vinárna Zahrádka Bazén - venkovní 2 km Bazén - vnitřní 10 km Solárium 2 km Wellness/lázně 2 km

Pokoje

Horský hotel nabízí ubytování pro cca 48 osob ve 14- ti dvou až pětilůřkových pokojích. Ke standardnímu vybavení patří mimo jiné vlastní koupelna se sprchovým koutem, WC, televizo a možnost připojení k internetu.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Události

Ubytování na ARNICE v Krušných horách - senioři Hotel Arnica byl vybrán Ústředním výborem SDČR jako jedno ze zařízení vhodných pro seniory, cena ubytování pro seniory je 2. 835,- Kč na sedmidenní pobyt s plnou penzí. Po předchozí domluvě Vás osobně vyzvedneme u autobusové stanice Boží Dar-celnice (nebo vlakové zastávky Kovářská). Pro skupiny je možné na přání zajistit program, přednášky o historii, přednášku s myslivcem, výlety do okolí, do lázní aj. Seniorům z Prahy 1 a z Prahy 5 je navíc poskytována dotace ve výši 90,- Kč na osobu a den od Městské části Praha 1 a Praha 5.

Stravování

Hostům a návštěvníkům slouží restaurace s hořícím krbem, jídelna, dětský koutek a kuřácký salonek. V letních měsících je možno posedět na letní zahrádce s krbem, udírnou a otevřeným ohništěm. Za příznivého počasí grilujeme naše speciality.

Extra

Ubytování na ARNICE v Krušných horách pro školy/školky - ubytování je vhodné pro skupiny až 48 dětí, a to jak pro Školy v přírodě, Lyžařské pobyty, Cyklistické pobyty a jiné sportovní akce. Pro tyto akce je nově vybudovaná jídelna (multifunkční sál), kde děti mohou trávit nikým a ničím nerušený volný čas. Zajišťujeme plnou penzi včetně pitného režimu, pomáháme organizovat program (přednášky s myslivcem nebo horskou službou). Po předchozí domluvě pro skupiny dětí poskytujeme slevy!

Jak se k nám dostat?

Hotel se nachází nedaleko lyžařského střediska Oberwiesenthal a Skiarealu Klínovec. Najdete nás v obci Háj pod Klínovcem, cesta k nám je jednoduchá, zabloudit nemůžete. Z Božího Daru se vydáte směrem na Loučná pod Klínovcem a na druhé křižovatce odbočíte vlevo směr obec Háj. Zhruba uprostřed obce Háj se nachází náš hotel. Budete-li mít na cestě k nám jakékoliv problémy s navigací, neváhejte nás kontaktovat. GPS souřadnice: 50°24'53.623"N, 12°59'48.653"E