Filtry

Areál Botanika

Hotel Na poptávku
Horní Bezděkov 154, 27351 Horní Bezděkov Ukázat na mapě
?

Prvními majiteli pozemků v obci Horní Bezděkov byli Anna a Karel Novákovi, kteří mezi světovými válkami provozovali stáčírnu piva a restauraci v nedalekém Újezdu pod Kladnem. Kvalita zdejší kuchyně byla natolik vyhlášená, že se sem chodili stravovat i zaměstnanci kladenské hutě POLDI.

Těsně před druhou světovou válkou postavili manželé Novákovi v Horním Bezděkově vilu, kam přesunuli takéstáčírnu piva, a zřídili si zde malé hospodářství. Během války se sem přestěhovala celá rodina. Až do začátku 60. let tu manželé společně se synem Karlem a snachou Ludmilou hospodařili.

Po nucené kolektivizaci a vstupu do JZD začalo hospodářství Novákových chátrat, jelikož finančních prostředků se nedostávalo ani na běžnou údržbu.

Po roce 1968 začala rodina krátce podnikat v dopravě. V nadcházejícím období tak pokračovala devastace celého hospodářství.
Po revoluci v roce 1989 celý objekt i s pozemky zdědili bratři Jaroslav a Karel NovákoviJaroslav začal podnikat v oblasti cestovního ruchu a gastronomii v Praze. V roce 1992 se pustil do opravy vily a v roce 1994 se stal spoluzakladatelem firmy Vyšehrad 2000 s.r.o., která odkoupila zbývající objekty v nynějším areálu od bratra Karla.

V roce 2007 byl Areál Botanika kompletně zrekonstruován a upraven do své současné podoby tak, aby mohl svým hostům poskytnout maximální komfort i sportovní vyžití.


Okolí

Kouzelné okolí areálu je jako stvořené pro pěší turistiku čiprojížďky na horském kolerybaření jízdy na koni. Namilovníky sportu přímo v Areálu Botanika čeká:

   Tenisový kurt venkovní
   Tenisový kurt v kryté hale

   Devítijamkové golfové hřiště
   Golfový Driving Range
   Lanové centrum – adrenalinový sport (na objednávku předem)
   Cykloturistika
   Projížďka na koni


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Bezbariérový přístup Cateringové služby Klimatizace Konferenční/společenská místnost Pokojová služba Postýlka Přednáškový sál Recepce Terasa TV Úschovna zavazadel Vícejazyčný personál Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Golf Golfový trenažér Půjčovna kol Stolní tenis Tenisový kurt - venkovní Autobusová zastávka Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Houbaření Jízda na koni Bar Kavárna Restaurace Snídaně Zahrádka Bazén - venkovní Fitness Masáže Pantofle Perličková vana Sauna Wellness/lázně Župan

Pokoje

Kapacita ubytování čítá 100 lůžek ve třech samostatných objektech. Prvním z nich je Hotel Botanika ****, který nabízí čtrnáct pokojů.Vila Botanika **** disponuje celkem pěti apartmá. V nově postaveném Golf hotelu je 18 pokojů.

 

Všechny pokoje  v původní ubytovací části jsou vybaveny minibarem a televizí se satelitním příjmem. V recepci je k dispozici počítač se stálým připojením k internetu.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Napsali jsme pro Vás

Zažijte s námi vánoční náladu, silvestr a Nový rok v Praze

Využijte možnosti si zamluvit ubytování na silvestrovský večer v Praze. Zkusíme vás inspirovat co lze o Silvestrovském pobytu v Praze dělat.

Slevové karty dle regionu: Praha

Chystáte se na důkladnou návštěvu naší metropole a hledáte, jak navštívit co nejvíce památek a zažít co nejvíce zážitků za rozumné peníze? Pak Pražská turistická karta - PRAGUE CARD, může být ta pravá volba pro vás.


Stravování

Samozřejmou součástíAreálu Botanika jestylová restaurace s pestrou nabídkoumezinárodní kuchyně a grilovaných specialit. Hosté mohou sledovat umění našich kuchařů a případně se na přípravě svého pokrmu aktivně podílet. Restaurace je denně otevřena jen přes hlavní turistickou sezonu.

Pro zvláštní příležitosti, jako jsou svatby, firemní večírky a jiné společenské události, je připraven venkovní altán s krbem, grilem a udírnou o kapacitě 100 míst.

Jak se k nám dostat?

Autem: Do Areálu Botanika se nejpohodlněji dostanete po Karlovarské silnici. Za obcí Jeneč uhnete na kruhovém objezdu třetí odbočkou doleva, pojedete po silnici 201 směr Unhošť, odtud pak dále po silnici 201 směr Horní Bezděkov.

Autobusem: Přímá autobusová linka z Prahy do Horního Bezděkova není zavedena. Autobusy vyjíždějí několikrát denněz pražských stanovišť Hradčanská (odtud se dostanete do zastávky Braškov / Valdek), Zličín (přestup v Unhošti) nebo zDejvické (cesta přes zastávku Kladno - Zimní stadion).