Filtry

Aquapark Staré Splavy - Hotel Na pláži

Hotel Na poptávku
Lázeňský vrch 119, 47163 Doksy Ukázat na mapě
3,0

Na pláži známého výletního střediska Máchovo jezero v lázeňské obci Staré Splavy, nedaleko města Doksy, leží zcela originální aquapark.

Navštivte tento jedinečný plážový areál se spoustou neobvyklých atrakcí. K dispozici jsou vám dvě superrychlé skluzavky, bazén - zapuštěný přímo v jezeře - s masážní perličkovou lavicí, šlapadla, a hlavně jedinečné nafukovací vodní atrakce jako obří trampolíny, vodní houpačky a volejbal, vysoké ledovce pro odvážné horolezce, a mnoho dalších.

Ubytování v HOTELU NA PLÁŽI, který nabízí celkem osm dvoulůžkových pokojů s možností přistýlky. Novinkou pro letošní sezónu je možnost stanování.

Ve stínu palem ochutnáte drink z BARU NA PLÁŽI, italské speciality připravujeme v PIZZERII s výhledem na hrad Bezděz.

Přijďte si užít i zimu do aquaparku. Udržujeme pro vás ledovou plochu na bruslení, hokej, nebo jen tak na procházku. Okolní krajina láká k výletům na běžkách. Hotel i pizzeria otevřeny po celý rok.


Okolí

Okolí Aquaparku Staré Splavy MÁCHŮV KRAJ

Aquapark Staré Splavy leží na břehu Máchova jezera. Tento kraj nabízí široké možnosti pro pěší a cyklovýlety. Tichá místa pro milovníky klidu v srdci přírody i sportovní a adrenalinovou zábavu.

Sportovní vyžití JUNGLE CREEK

Na přístupové cestě na hlavní pláž v Doksech a Starých Splavech si o sezoně mohou přijít na své milovníciadrenalinových sportů při lezení po lanech vysoko v korunách borovic.

V červenci a srpnu je Jungle creek v provozu denně od 10,00 do 20,00 hod. (v závislosti na počasí), v ostatních měsících na objednávku na tel.: 603 370 014. Cena se pohybuje od 150 do 300 Kč podle velikosti okruhu.

JACHTING

Počátky jachtingu na Máchově jezeře sahají až do roku 1920. První Jachtklub Máchova jezera (JMJ) byl však založen v roce 1945 osmi obyvateli místní osady Staré Splavy na severním břehu Máchova jezera. V té době netušili, jak úspěšnou část sportovní historie začínají psát. JMJ se stal úspěšným pořadatelem celé řady jachtařských závodů včetně mezinárodních regat, které mají tradici dodnes. Plachtění na jezeře není výsadou jen zkušených jachtařů. Pro ty, kteří si chtějí dopřát tento nevšední zážitek, jsou zde k dispozici dva jachetní kluby (YC Doksy a JMJ Staré Splavy), které nabízejí rekreační plachtění po Máchově jezeře, a to nejen v létě, ale i v zimě po zamrzlé hladině.

VODNÍ LYŽOVÁNÍ

U Stráže pod Ralskem je vyhledávaná vodní nádrž Horka, která nabízí závěsné vodní lyžování. Délka vleku je 830 m, disponuje 8 závěsy a na vodě je 8 m boardslide a menší kicker.

Celý vlek je možné si předem rezervovat avšak pouze mimo provozní dobu. K povinné výbavě patří vesta, která je v ceně jízdného.

TENIS

V nádherném prostředí Masarykova parku v Doksech u Máchova jezera se nachází uzavřený tenisový areál s pěti velmi kvalitními antukovými dvorci. Vedle klasických tenisových dvorců jsou k dispozici dva tréninkové dvorce s menšími výběhy a jeden dvorec s umělým povrchem (nisaplast).

Nejblíže Aquaparku jsou Tenisové kurty Staré Splavy

JEZDECTVÍ

V obci Vrchovany vzdálené 6 km od Doks směrem na Dubou pod zříceninou hradu Starý Berštejn je v krásné přírodě turistická jízdárna, která nabízí po celý rok projížďky na koních a ponících.

Jízdárna Zakšín nabízí zájemcům po celý rok projížďky v krásné krajině CHKO Kokořínsko.

V České Lípě své služby nabízí Klub westernového ježdění.

Hrady a zámky Máchova kraje Státní hrad BEZDĚZ

Královský hrad Bezděz patří bezesporu mezi naše nejznámější a nejoblíbenější hrady. Charakteristická silueta hradu se dvěma věžemi na vyšší ze dvou znělcových homolí (604 a 577 m. n.m.), které výrazně převyšují okolní krajinu, tvoří nezapomenutelnou dominantu regionu.

Skalní hrad a poustevna SLOUP V ČECHÁCH

Středověký skalní hrad vybudovaný na přelomu 13. a 14. století. Množství skalních prostor, světského i sakrálního určení, je vytesáno a dostavováno jak uvnitř skály, tak i na jejím povrchu. Tyto skalní objekty jsou vzájemně důmyslně propojeny.

Hrad HOUSKA

Původně gotický hrad postaven ve 13. stol., po provedených přestavbách dnes spíše renesanční zámek. Tajemný, magický, prokletý či pekelný. Všechny tyto přívlastky má hrad jménem Houska, který byl zpřístupněn široké veřejnosti teprve roku 1999.

KOKOŘÍN

Hrad postavil r. 1320 Hynek Berka z Dubé, obýván byl do pol. 16. stol., poté opuštěn a změnil se v ruinu. Základy hradu Kokořín byly vytesány do pískovcové skály v místě, kde se kdysi rozlévalo mělké druhohorní moře. Stopy, které v krajině zanechalo zvýšení mořské hladiny v období svrchní křídy, můžete najít v podhradí i v celém širokém okolí.

Státní zámek LEMBERK

Původně hrad ze 13. stol. Obývaný Havlem z Lemberku a jeho ženou Zdislavou, která svatořečením vstoupila do evropské církevní tradice. Zámek Lemberk stojí na návrší nad údolím Panenského potoka u vsi Lvová, nedaleko Jablonného v Podještědí. Jeho předchůdcem byl středověký hrad, založený snad ve 40. letech 13. století jako strážní pomezní pevnost na obchodní stezce z Čech do Žitavy.

Státní zámek ZÁKUPY

Renesanční zámek založený v 16. stol. s rozsáhlým zámeckým parkem. Původní gotická tvrz ze 14. stol., přestavěná v pol. 16. stol na renesanční zámek Berky z Dubé. V posl. třetině 17. stol. dostal zámek barokní podobu. Poté byl vydrancován pruskými vojáky a ke konci 18. stol. byl zničen sedláky.

Vodní hrad LIPÝ

Jedno z hlavních sídel Ronovců vzniklo před rokem 1277 na ostrově mezi rameny řeky Ploučnice. Areál byl již ve 13. století obklopen kamennou hradbou. Součástí byl obytný palác a válcová věž. Renesanční přestavba ze 16. století přeměnila hrad v zámek využívaný do 17. století jako sídelní. V 19. století sloužil jako divadlo, zvonařská dílna a rafinerie cukru. V roce 1957 byl odstřelen hradní palác. V roce 1991 začala záchrana zdevastovaného areálu. Od roku 2003 je hrad otevřen veřejnosti.

Další hrady a zámky

Zřícenina hradu Jestřebí, Zřícenina hradu Ronov, Ralsko, Starý Bernštejn, Děvín, Milštejn

Hrady a zámky Máchova kraje Národní přírodní rezervace BŘEHYNĚ - PECOPALA

Rozsáhlá rezervace s rozmanitými biotopy, typickými pro Dokeskou pahorkatinu - rybník s přilehlými rákosinami, rašeliniště, mokřadní louky, podmáčené smrčiny, a dále pískovcová plošina krytá bory a bučinami. Vzhledem k rozloze, pestrosti biotopů i georeliéfů a obtížné přístupnosti se vyznačuje velkou druhovou pestrostí a je nalezištěm řady významných druhů flóry i fauny.

Přírodní památka KONVALINKOVÝ VRCH

Zalesněné návrší v těsné blízkosti železniční trati mezi Jestřebím a Starými Splavy, asi 1,8 km jihovýchodně od železniční stanice Jestřebí. Výskyt rajovníku bahenního na pískovcové skalce.

Národní přírodní památka SWAMP

Rašeliniště s četnými tůňkami v zátoce Máchova jezera, s unikátní faunou a flórou. Území je významnou algologickou lokalitou, ze Swampu bylo popsáno několik desítek nových druhů řas; vědecký výzkum se datuje již od počátku 20. století.

Přírodní památka PROVODÍNSKÉ KAMENY

Chráněné území tvoří nápadný čedičový sopouch (Lysá skála 419 m. n m.) s výskytem teplomilné květeny. Teplomilný podrost má i listnatý les, obklopující skálu na úpatí. Na okolních loukách (již mimo chráněné území) roste řada mizejících druhů rostlin.

Přírodní rezervace VELKÝ A MALÝ BEZDĚZ

Dva znělcové vrcholy o výšce 603 m n. m. (Velký Bezděz) a 578 m n. m. (Malý Bezděz) s význačnou přirozenou nelesní vegetací a se smíšeným listnatým lesem na sutích. V bukových doubravách a dubových bučinách nalezneme zajímavou květenu, jsou však biotopem, ve kterém žije a rozmnožuje se tesařík alpský (Rosalia alpina). Na severní straně Velkého Bezdězu se nachází pseudokrasová puklinová paledová jeskyně.


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Bazén pro děti Cateringové služby Dětský koutek Hotelový transport Informační služba Kuchyň Místo vyhrazené pro kuřáky Obchodní centrum 0.85 km Pokojová služba Směnárna 0.85 km Taxi Terasa TV Úschovna zavazadel Venkovní gril Vícejazyčný personál Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Zdravotní středisko 15.9 km Aerobik Beachvolejbalový kurt Billiard Bowling 0.3 km Golf 4.9 km Golfový trenažér 4.9 km Horolezectví 0.1 km Lyžařský vlek 41.6 km Minigolf 0.1 km Potápění 0.1 km Půjčovna kol 0.2 km Půjčovna sportovního vybavení Šipky Stolní tenis Tenisový kurt - venkovní 0.2 km Úschovna jízdních kol Aquapark 0.1 km Autobusová zastávka 1.1 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Diskotéka Divadlo 16.8 km Houbaření Jízda na koni Kino 2.9 km Letiště 76.6 km Noční klub 0.3 km Park 0.1 km Přírodní koupání 0.1 km Rybolov Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 0.9 km Vyhlídkové lety Bar Cukrárna Kavárna Pivnice Pizzerie Restaurace Snídaně Zahrádka Bazén - venkovní 0.1 km Bazén - vnitřní 1 km Fitness 1 km Masáže Parní sauna 1 km Perličková vana 1 km Sauna 1 km Wellness/lázně 1 km

Pokoje

Ubytování přímo v Aquaparku

Ubytujte se v Hotelu NA PLÁŽI s komfortně vybavenými pokoji s TV, ledničkou, vlastní koupelnou, WC a krásným výhledem na jezero.

Ubytovaní hosté neplatí vstupné na pláž a mají další výhody, jako lehátka a slunečníky zdarma.

Na hotelu je k dispozici společná kuchyňka. Parkování u hotelu.

Recenze

Po druhé za dva roky Po dvou letech jsme se s manželkou vrátili, se vzpomínkou na nejhezčí výhled, klid, příjemný personál,... během prodlouženého víkendu. Bohužel musím říct, že po třetí už jsem nepojedeme. Pan majitel, kterému je dle jeho vlastních slov:"všechno jedno a veškeré slíbené(nutno říci i zaplacené věci) jsou problémem hostů, jeho jednání hraničilo se slušným chováním, chování k zákazníkovi, to nepřipomínalo ani v nejmenším... nás přesvědčil, že sem se vrátit už nechceme. Slíbené snídaně - nebyli (prý je zakázala hygiena), nějaká informace, kompenzace - nebyla (nutno říci, nebyla ani snaha). Všichni hosté kteří tam byli s námi, si neustále na něco stěžovali(za 100% na slíbené, potažmo avizované věci na webových stránkách)... informace od personálu:" Bohužel, to musíte řešit s
Jan Tvrdík 07.2019

Srdcovka Souhlasím s předchozím recenzentem. Tím, že je ten hotel v lese u pláže, má svoje kouzlo. A když si ho zamilujete, jste ochotni ostatní věci přehlédnout. Plusy: - Lokalita a atmosféra - pár metrů od pláže, v lese, v CHKO - Žádná masovka, ale jen asi 10 pokojů - Všechny mají výhled na jezero. Půdorys hotelu připomíná řadové domky. Kromě společné kuchyňky uprostřed nemá žádné společné prostory. Co pokoj to zvláštní vchod z terasy - Pokoje jsou dobře stavebně odděleny. - Snídaně nebyla špatné, výber byl vcelku pestrý. Ochucené jogurty, vařená vejce, šunka, sýr, salám, pečivo, chléb. - Byli jsme tam mimo sezonu a personál byl velmi ochotný. Nebyl problém přijet dřív, odjet později. - Koupelny jsou z nějakého důvodu dělány velkoryse, celé v mosazi. - Je to tam levné. Cena je méně
Václav S 05.2018

Moje srdcovka Ano, toto je má srdcovka. Vracím se sem pravidelně každý rok v květnu a za nic nebudu měnit. Jedinečná poloha v borovicovém lese s neokoukatelným výhledem na Máchovo jezero. Pokoje ani nepřetékají luxusem, ale ani nepůsobí jak z ubytovny. Taková koupelna je zde stylová. Co chybí je nějaká lépe vyřešená jídelna v případě stravování. Ta se nachází sice jen kousek po pláži, avšak při plné obsazenosti hotelu musíte sedět u stolu s ostatními. Personál je vždy ochotný. Vždy se sem budu vracet.
Ondřej B 05.2017

jednoduše hrozné Byla jsem zde s dcerou před rokem a nemohu doporučit. Špinavý pokoj, špatné snídaně, pokud jste vstali v devět, už na vás nic nezbylo. Personál žádný. Cena za takovou ruinu velmi vysoká. Do hotelu to má hodně daleko. Spíš ubytovna. Jedinou výhodou je, že jste přímo na pláži a máte pěkný výhled na jezero.
Portychova 07.2015

Zaslat poptávku

Stravování

PIZZERIA NA PLÁŽI

Vedle široké nabídky pizzy, těstovin, grilovaných specialit a salátů, připravujeme každý den speciální nabídku - například marinovaná žebírka, kuře na medu, nebo grilovanou kukuřici.

Pizzeria je otevřena celý rok. V létě od 11:00 do 22:00, podzim, zima, jaro od 11:00 do 20:00 - déle po domluvě.

BAR NA PLÁŽI

Každý den otevírá na pláži BAR s nabídkou míchaných drinků. U nás ochutnáte Mojito na písečné pláži, ve stínu palem.

Osvěžující Cuba libre a Piňa colada z rukou naší profesionální barmanky, příjemně ochladí horký letní večer a umocní atmosféru romantického jezera v srdci Máchova kraje.

RYCHLÉ OBČERSTVENÍ

Při dovádění na vodních atrakcích přijde vhod rychlé občerstvení, každý den pro vás připravujeme čerstvé hotovky (od 50 Kč), polévky (od 20 Kč) grilujeme domácí klobásy, dále hot dog, bramboráčky a hranolky. Chlazené alko i nealko nápoje, a koktejly na baru příjemně osvěží, stejně jako voda Máchova jezera.

Cukrárna

Pravá točená italská zmrzlina, ledové nanuky, voňavé zákusky a cukrovinky.

ROMANTICKÁ VEČEŘE NA PLÁŽI

Jen u nás zažijete nezapomenutelné večery na pláži Máchova jezera, provoněné sklenkou vína, s chutí italských specialit.

Ochutnejte pizzu ve stínu palem na pláži a na kryté terase. Když počasí nepřeje, ohřejete se uvnitř v budově s romantickým výhledem na zříceninu hradu Bezděz. Hostíme návštěvníky pláže, svatby, firemní večírky, oslavu narozenin.

Hledáte místo pro výjimečný večer? Po dohodě prostřeme váš stůl přímo na pláži, nebo na molu.

Extra

Mimo již zmíněné úžasné atrakce můžete na pláži trávit i krásné letní večery, kdy připravujeme každý pátek a sobotu (za pěkného počasí i jiné dny) večerní hudební produkce na kryté terase.

I když není počasí na koupání, můžete navštívit naší pizzeriis bohatým výběrem jídel. Když Máchovo jezero zamrzne, je pravidelně upravována plocha pro bruslení!

Pokud plánujete kdykoliv v roce firemní akci, školení, oslavu narozenin, svatbu, či oslavu s přáteli, nebo s rodinou, náš areál vám vyjde vstříc a připravíme program podle vašich představ. Nabízíme slavnostní rauty, adrenalinovou zábavu, hudební produkci a další volnočasové aktivity. Umožníme pronájem uzavřené části pláže.

Jak se k nám dostat?

Hosté ubytovaní v Hotelu na pláži, parkují zdarma v areálu Aquaparku.