Filtry

Hotel Zlatá Hvězda

Hotel Okamžitá rezervace
Smetanovo náměstí 84, 57001 Litomyšl Ukázat na mapě
2,7

V historickém centru rodiště slavného hudebního skladatele Bedřicha Smetany se nachází útulný hotel Zlatá Hvězda.
Najdete zde ubytování ve 32 pokojích vybavených vlastní koupelnou (vana nebo sprchový kout), předsíňkou s úložným prostorem, TV se SAT, telefonem, lednicí a trezorem, pokrytím WIFI nebo LAN. Pokoje nabízí kouzelný výhled na renesanční náměstí a piaristický klášter nebo jsou orientovány na klidnější část města. Recepce funguje non-stop.

Mnoho významných osobností se v Litomyšli narodilo nebo jí prošlo. Alespoň některým jsou naše pokoje věnovány. Můžete se ubytovat v pokoji B. Smetany, B. Němcové, M. D. Rettigové, Z. Kopala, O. Zoubka nebo v prezidentském pokoji a dalších.

Nechcete - li opouštět hotel, čeká na Vás v Hotelu Zlatá Hvězda například sauna a vyhlídková skleněná terasa s výhledem na renesanční zámek, který je zapsán v seznamu chráněných památek UNESCO. Restaurace nabízí bohatý výběr z české i minutkové kuchyně. Auto můžete za poplatek zaparkovat na hlídaném parkovišti. V blízkém okolí hotelu můžete vyzkoušet například tenis, squash, bowling, pétanque, krytý městský bazén a další. 


Okolí

O Litomyšli mluví poprvé Kosmova Kronika česká. V zápisu o roku 981 se o ní zmiňuje jako o pomezním hradišti slavníkovského území. Zde, na Trstenické stezce, která spojovala Čechy s Moravou, byl ve 12. století založen premonstrátský klášter a pod ním, v říční nivě, se rozrůstala osada, zárodek budoucího města. Litomyšl obdržela městská práva v roce 1259 od krále Přemysla Otakara II. Význam města ve středověkém českém státě potvrzuje založení biskupství. Biskupové sídlili na místě bývalého kláštera od roku 1344 až do husitských bouří, kdy byl jejich palác i s výstavnou katedrálou P. Marie dobyt a pobořen. V následující době, kdy Litomyšl spravoval rod Kostků z Postupic, se město stalo útočištěm Jednoty bratrské, sídlem bratrského biskupa a bydlištěm mnoha významných vzdělanců - členů sboru. Byla zde také založena jedna z nejstarších tiskáren v Čechách. Už v roce 1547, po neúspěšném stavovském povstání, však páni z Postupic Litomyšl ztratili a jejich chráněnci museli postupně město opustit. Panství získal roku 1567 jeden z nejmocnějších českých šlechticů - Vratislav z Pernštejna. Ten o rok později začal na místě zchátralého hradu velkoryse stavět nový palác. Italští stavitelé (G. B. Aostalli a U. Aostalli) dokončili za 14 let renesanční zámek s arkádovým nádvořím, vyzdobený sgrafity na všech průčelích i štítech. I město se proměňovalo. Původní dřevěné budovy na náměstí, postavené na úzkých gotických parcelách a od dob Kostků z Postupic opatřené podsíněmi, byly ohrožovány častými požáry. Proto byly postupně nahrazovány kamennými stavbami. Zachovaným dokladem měšťanského renesančního domu je takzvaný dům U Rytířů (čp. 110), postavený kameníkem Blažkem ve čtyřicátých letech 16. století. Pernštejnské snahy o rekatolizaci Litomyšle, pokračující i za doby třicetileté války, vyvrcholily v činu Vratislavovy vnučky Frebonie. Ta v roce 1640 přivedla do Litomyšle školský řád piaristů, nedávno založený, a poblíž zámeckého návrší pro něj nechala postavit kolej, školu a kostel. V první čtvrtině 18. století se piaristé dočkali nového chrámu (kostel Nalezení Sv. Kříže) i školní budovy (dnešní muzeum), postavených podle plánů G. B. Alliprandiho za účasti F. M. Kaňky. Historie piaristického gymnázia a filosofického ústavu, který byl přípravou na universitní studium, je zejména v 19. století spojena s mnoha známými jmény pedagogů i studentů (F. M. Klácel, J. E. Purkyně, J. Durdík, A. Sedláček, H. G. Schauer, A. Novák, Č. Jeřábek aj.).


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště 0 km Nekuřácké prostředí Bezbariérový přístup Bezpečnostní schránka Cateringové služby Internetový koutek Konferenční/společenská místnost Postýlka Praní prádla Přednáškový sál Recepce Střešní terasa TV Úschovna zavazadel Výtah Aerobik 0.5 km Beachvolejbalový kurt 0.6 km Billiard 0.2 km Bowling 0.8 km Lyžařský vlek 12 km Squash/ricochet 0.8 km Střelnice 1 km Tělocvična/sportovní hala 0.8 km Tenisový kurt - venkovní 0.8 km Tenisový kurt - vnitřní 0.8 km Úschovna jízdních kol Úschovna lyží Autobusová zastávka 0.2 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště 0.5 km Diskotéka 0.4 km Divadlo 0.5 km Houbaření Jízda na koni Kino 0.02 km Park 0.6 km Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 1 km Cukrárna 0.1 km Kavárna 0.1 km Lobby bar Pivnice 0.5 km Pizzerie 0.03 km Restaurace Snídaně Speciální dietní menu/bezlepková dieta Vinárna 0.6 km Bazén - venkovní 0.6 km Bazén - vnitřní 0.6 km Fitness 0.6 km Kadeřnictví/salón krásy 0.02 km Masáže 0.02 km Perličková vana 0.02 km Sauna Solárium 0.02 km Wellness/lázně 0.02 km Catering - varianta A Catering - varianta B Terasa Zahrádka

Pokoje

Čtyřhvězdičkový hotel Zlatá Hvězda má k dispozici 32 pokojů v tomto složení: 6 jednolůžkových pokojů ( 2 s možností přistýlky ), 23 dvoulůžkových pokojů (6 x oddělená lůžka,11 x manželská lůžka, 6 x volitelná lůžka), 3 apartmá (možnost přistýlek), celkem 58 lůžek + 11 přistýlek. Smetanovo apartmá č. 102 - luxusní apartmá pro dvě osoby s možností přistýlky je věnováno skladateli Bedřichu Smetanovi, který se narodil ve zdejším zámeckém pivovaru. Trezorové apartmá č. 101 - dominantou tohoto apartmá pro dvě osoby s možností přistýlky je původní trezor z doby, kdy budova hotelu sloužila jako Okresní záložna hospodářská. Apartmá Olbrama Zoubka  s infra kabinou pro dvě osoby s možností dvou přistýlek je věnováno českému sochaři, který se zasloužil o rozvoj české architektonické plastiky a je jedním z nejvýznamnějších českých sochařů současnosti. Střešní pokoj č. 407 nabízí ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v klidné části města s hydromasážní vanou. Pokoj č. 01 nabízí ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním vstupem do parní kabiny s vířivou vanou. Pokoj č. 206 nabízí ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vířivou vanou a vlastním vstupem do sauny. 

Recenze

Smutný a výrazný pokles kvality a úrovně bowlingu Dobrý den, dlouho jsem uvažoval, zda-li napíši tuto recenzi. Řekl jsem si, že po této dlouhé odmlce, kvůli současnému krizovému stavu, bude vše opět zpátky ve starých kolejích jako před rokem, či dříve, ale nestalo se tak, spíše šlo vše ještě více z kopce. Na bowling chodím společně s přáteli již mnoho let, dalo by se říci od samého otevření, takže dobře znám víceméně všechny obsluhy, které zde působily. Nikdy, až na výjimky, což se stává a chápu to, nebyl na bowlingu s ničím problém, obsluha vynikající, vstřícná, velice ochotná a milá, zkrátka jsme si vůbec na nic nemohli stěžovat, vždy jsme si celý večer nebo odpoledne užili a příští týden opět dorazili. Takhle to šlo dlouhá léta až zhruba do loňského podzimu 2019. Začala zde fungovat nová obsluha a od té doby je to čím dál
Pavel Novák 06.2020

prodloužený víkend Milý hotel, čistý, velké pokoje, příjemná koupelna a vstřícný personál. Vynikající, bohaté snídaně a celkově kuchyně velmi dobrá. Příjemný je i bowling náležící k hotelu. Parkování bylo v pohodě u hotelu. V dochozí vzdálenosti vimperský hrad, centrum i arboretum.
zizu28 11.2019

Průměrný hotel Hotel je průměrný,pokoje vcelku čisté. Pěkná lokalita, na přespání stačí. Pejsek povolen na pokoj, pro nás velké plus. Večeře dobrá ,cenově přístupná. Příští rok se vrátíme na prodloužený víkend. Návštěva k příbuzným.
Eva M 10.2019

Velmi dobrá lokalita Hotel je průměrný, čistý,jediné co převyšuje průměr je bowling v areálu hotelu.Hotel je situován kousek od centra města, velmi dobrá možnost parkování přímo na dvoře hotelu.Snídaně v ceně ubytování je slušná a ucházející
Mára 09.2019

Hotel Zlatá? Hvězda Personál bez zájmu. V prázdné restauraci jsme čekali na polévku (z pytlíku?) asi 20 minut, aby nám pak nejdříve donesli hlavní jídlo. Po konzumaci "vysněné" polévky nám opět donesli naše původní hlavní jídlo - studené. Kdo by si myslel, že se na obyčejné kuřecí směsi a smažáku s hranolkami nedá nic zkazit, šeredně by se mýlil... Jediné, co je zde velmi kvalitní je cena. Restauraci v tomto hotelu již nikdy nenavštívím i kdyby byla jediná na celé Šumavě. Raději bagetu na benzince...
Jiri K 07.2019

Hotel HRŮZA Tento hotel a zvláště jeho restaurace je ostudou českého pohostinství. Před několika minutami jsem si s přáteli chtěl v této restauraci posedět u sklenice piva a i když v restauraci byla volná místa (cca. 3-4 stoly), tak nás obsluha hned ve dveřích upozornila, že na nás nebude mít čas a že na pivo budeme muset počkat i několik desítek minut. Doslova uvedli, že "Klidně hoďku". Takže za mě i hospoda 5. cenový skupiny je lepší než tento rádoby "hvězdičkový hotel". Obrázek si ale musí udělat každý sám.
reviewer-cz 04.2019

Dostupnost a rezervace

Události

Možnost zakoupení dárkového poukazu na balíček služeb nebo na libovolnou částku, kterou lze uplatnit při ubytování nebo v restauraci.

Stravování

V restauraci Vás přivítá příjemné prostředí, jemuž dominují malby s motivy litomyšlského zámku. Vybírat můžete z bohaté nabídky tradiční české i minutkové kuchyně, každý všední den polední menu. Nekuřácká restaurace má bezbariérový přístup, koutek pro nejmenší návštěvníky, WI-FI připojení. V letním období nabízíme příjemné posezení na letní zahrádce přímo v centru s výhledem na renesanční náměstí, kde si můžete vychutnat denní menu i speciality, posedět u kávy a domácího moučníku nebo u dobrého vína.

Extra

Pro firemní školení, semináře, konference i rodinná setkání je pro Vás k dispozici salonek Múza s kapacitou 30 míst v přízemí hotelu, salonek Sonáta s kapacitou 25 míst a sál B. Smetany s kapacitou 100 míst dle uspořádání. K sálu lze také využít zimní zahradu s venkovní terasou, tím vznikne krásný prostor pro raut.

Jak se k nám dostat?

Hotel Zlatá Hvězda se nachází přímo v centru města Litomyšl. Dostupnost objektu z autobusového nádraží je cca 5 minut pěšky. Vlakové nádraží je vzdálené 500m od hotelu.