Filtry

Hotel Líšeňský Dvůr

Hotel Okamžitá rezervace
Líšná 23, 59203 Líšná Ukázat na mapě
3,2

Líšeňský dvůr nabízí 24 lůžek v celkem 8 pokojích v čtyřhvězdičkovém standardu, služby hotelové restaurace a salónek pro firemní a společenské akce a mnoho dalšího. Čtěte více o vybavení a nabídce hotelu. Hotel Líšenský Dvůr je součástí areálu o rozloze 15 000 m2 s velkým uzavřeným zatravněným dvorem a vlastním rybníkem. Je vzdálen cca 1 km od nejbližší zástavby (vesnice Líšná) a nabízí tak mimořádnou míru soukromí, využitelného k nerušené relaxaci. Svatební apartmá Luxusně a originálně vybavený pokoj pro krásné zážitky a nejen pro zamilované páry. Krbová kamna na pokoji, velká plocha pokoje… sledujte filmy na velkoplošné plazmové obrazovce přímo z koupele na pokoji! Dvoupokojový apartmán Vhodný zejména pro rodiny s dětmi – zatímco vaše ratolesti usínají, rodiče se mohou bavit v obývacím pokoji apartmánu! Díky velkému rozměru pokoje možnost až dvou přistýlek, tj. celkem 4 osob. Rodinná dovolená na Vysočině nikdy neměla příhodnější místo. Dvoulůžkový pokoj I naše dvoulůžkové pokoje jsou nadstandardního rozměru s velkou koupelnou a bohatým dalším vybavením (plazmová televize atd.). Plně uspokojí touhu po kvalitním ubytování na Vysočině. Všechny pokoje jsou situovány v rozích budovy, tj. jsou prosvětlené a nabízejí krásné výhledy do okolní krajiny. Rádi vám připravíme balíček ubytování a dalších služeb na míru zákazníka, s výhodnými podmínkami při obsazení celého hotelu. Připravíme též tematický program pro firemní či společenské akce, jako jsou firemní setkání a oslavy, porady, svatby, promoce, narozeniny, křtiny a podobně.


Okolí

Tipy na výlet

Hotel Líšenský Dvůr se nachází v centrální, nejvyšší oblasti CHKO Žďárské vrchy, v rekreační oblasti minimálně dotčené činností člověka. Je umístěn na úbočí známého Buchtova kopce (813 mnm – jeden z nejvyšších vrcholů Ždárských vrchů), v nadmořské výšce 650 mnm. Blízké okolí nabízí těžko vyčerpatelné možnosti pěších a cyklistických, v zimě potom běžkařských výletů.

Pěší výlety

Okolí je hustě protkáno jak turistickými značenými cestami (přímo kolem hotelu je situována zelená značka), tak kvalitními dalšími cestami v lesích i loukách, které umožňují toulání na dlouhé dny téměř bez doteku s civilizací. Oblíbené cíle kratších až jednodenních výletů.

Bohdalecká skála (kopec přes údolí proti hotelu, 791 mnm, nádherný polokruhový výhled směrem k jihu, skalní partie)
Hrad Štarkov (zelená od hotelu, následně modrá), romantická zřícenina hradu loupežného rytíře
Daňkovice– známá rekreační obec pod Buchtovým kopcem
Buchtův kopec – na vrcholu radar pro řízení letového provozu ČR, po dohodě s personálem možná prohlídka a (Dráteníčky, Malínská skála, Černá skála, Bílá skála, Čtyři palice, Perničky.) vyhlídka. Slavné skalní útvary Vysočiny Devět skal (836 mnm), skalní útvary a nejvyšší vrchol Žďárských vrchů kultovní vesnice Blatiny, Moravské České Křižánky a rybníky Milovský, Medlovský Sykovec .

A mnoho dalšího – ani několik měsíců pobytu vám nebude stačit k prozkoumání blízkého okolí Líšenského dvora. Pro hosty hotelu, kteří nejsou náruživými turisty, jsou pak k dispozici kratší trasy v blízkém okolí hotelu (1-3 km), s téměř nulovým převýšením a po asfaltované cestě, vhodné pro jakoukoli obuv. Zejména výlet do Líšné, případně dále do Daňkovic doporučujeme pro rekreační procházku, při které se nebudete stačit dostatečně pokochat panoramatickým, neustále se proměňujícím výhledem na okolní krajinu.

Cyklistické výlety

K výše uvedeným (takřka vše popsané lze zvládnout na kole) přibývají vzdálenější cíle: město Polička, rodiště Bohuslava Martinů, s kompletním středověkým opevněním.
Hrad Svojanov je tradičním místem konání šermířských vystoupení, jarmarků s ukázkami řemesel a koncertů. Toulovcovy maštale (národní přírodní rezervace, úžasné skalní útvary a kaňony), poblíž hrad Nové Hrady
Slavné rašeliniště Velké Dářko (národní přírodni rezervace, ale i bohaté rekreační využití)
Nové Město na Moravě – městská památková rezervace, muzea
Žďár nad Sázavou: poutní kostel Sv. J. Nepomuckého („Zelená hora“), památka UNESCO
Litomyšl, jedno z nejkrásnějších měst u nás, zámek – památka Unesco
Pod hotelem, v údolí řeky Fryšávky, se nalézá značená cyklotrasa č. 104, na ni v blízkém okolí navazuje několik dalších, včetně dálkové trasy č. 1 („Pražská“).

Zimní sporty – běžky

V zimě se běžkařům otevírají skutečně „nekonečné“ možnosti, neboť veškerá okolní krajina bývá několik měsíců pokryta souvislou pokrývkou a nejsou omezeni terénem. Strojově upravované běžkařské trasy se pak nalézají několik kilometrů od hotelu, v prostoru severně od Nového Města na Moravě; tyto patří k nejpopulárnějším u nás (závod Světového poháru), nejznámější trasy měří 22,7 km (lehká) a 50 km (těžká).

Sjezdové lyžování

V blízkosti hotelu (do 10 minut autem) se nalézají tři kvalitní sjezdovky, které uspokojí lyžaře všech úrovní, včetně malých dětí (dětské vleky, dětské školičky).
Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Bezbariérový přístup Dětský koutek Informační služba Konferenční/společenská místnost Místo vyhrazené pro kuřáky Pokojová služba Postýlka Praní prádla Přednáškový sál Recepce Terasa TV TV místnost Venkovní gril Zahrada Zajištění kulturních a sportovních akcí Beachvolejbalový kurt Billiard Půjčovna sportovního vybavení Šipky Stolní hry Stolní tenis Tenisový kurt - venkovní Úschovna jízdních kol Úschovna lyží Aquapark 25 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště Houbaření Jízda na koni Lov Přírodní koupání Rybolov Turistické trasy v okolí Vyhlídkové lety Bar Kavárna Restaurace Snídaně Vinný sklípek Zahrádka Masáže Pantofle Parní sauna Perličková vana Sauna Wellness/lázně Župan Úschovna zavazadel Vícejazyčný personál Klimatizované veřejné prostory Koupele

Pokoje

Hotel je historickou budovou

pocházející nejméně ze 16. století – z této doby máme první písemnou zprávu o nemovitosti, konkrétně o jejím prodeji. Nemovitosti posléze spravoval Ústav šlechtičen v Brně, pak tento majetek přešel na stát a stal se rekreačním pracovištěm Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Od roku 2008 má opět soukromé vlastníky, kteří v následujících dvou letech provedli rekonstrukci na hotelové zařízení vysokého standardu.

Z nedávné historie bude pro někoho zajímavý fakt, že v padesátých letech si Líšenský Dvůr velmi oblíbil herec Jan Werich a výtvarník a režisér Jiří Trnka, kteří jej často navštěvovali a místo jim natolik učarovalo, že si zde chtěli zřídit letní ateliér. Odkoupit nemovitost od státu se jim však nepodařilo.

Rekonstrukce hotelu

V roce 2009 prošel hotel citlivou rekonstrukcí, která v maximální míře zachovala jeho historický ráz (klenby, celkové dispozice pokojů atd.) a současně jej vybavila komfortem, který je dnes náročnými návštěvníky oceňován. V létě 2010 byla dostavěna venkovní restaurace s krásným výhledem na okolní krajinu jižním až jihozápadním směrem. Prostorný dvůr prošel parkovou úpravou a doplněním zařízení pro sportovní a volnočasové vyžití. V roce 2011 byl hotel doplněn o druhou ubytovací budovu, která uzavírá dvůr z východní strany; v roce 2012 pak přibude zařízení pro wellness.“

Současná nabídka hotelu

Hotel v současné době nabízí ubytování v celkem dvacetidvou pokojích a apartmánech s celkovou kapacitou 68 míst (44 lůžek a 24 přistýlek). K dispozici jsou dva salónky pro firemní a společenské akce, kavárna s krbem a terasami pro klidné večerní posezení. V letní sezóně je nabízeno ubytování ve venkovních chatkách. Součástí nabídky je venkovní posezení u táboráku, pro rybáře z řad hostů pak možnost sportovního rybaření u rybníka, který je součástí areálu. Ve všech prostorách hotelu včetně restaurace a teras je k dispozici bezdrátové připojení k internetu.

Firemní a společenské akce

Hotel je vhodný pro pořádání firemních a společenských akcí (svatby, narozeniny) menšího rozsahu. Díky tomu, že areál je uzavřený a „na samotě“, je vhodně situován k akcím, kde je požadováno soukromí.

Pobyty rodin s dětmi

Jak obtížné je nalézt hotel nebo penzion vhodný pro rodiny s dětmi, ví dnes každý rodič, který se o to pokoušel. Líšenský Dvůr je jedním z velmi mála zařízení, kde se bude cítit rodina jako doma: prostorný Dvůr (4000 m2) s parkovou úpravou je vybaven zařízením pro dětské vyžití, a díky své uzavřenosti jsou v něm děti naprosto bezpečné. Z hotelové restaurace, kavárny i venkovní terasy je přímý výhled právě na Dvůr, takže vaše děti budou pod kontrolou. Vzhledem k tomu, že v okolí hotelu není žádná komunikace (kromě účelové silnice vedoucí pouze k hotelu) ani zástavba, nehrozí dětem „vypuštěným“ do blízkého okolí žádné nebezpečí.

Recenze

Jak zkazit, co jde Krásná příroda, pěkný areál. Poměrně slušná kuchyně, výborně natočená Plznička. Velký mínus je unavený a frustrovaný personál, co dělá ve dvou práci za minimálně 10 lidí. Chování personálu celkem velmi kazí dojem. Je to chyba majitele zařízení. Škoda 👎
Jarmila Z 09.2018

Bohužel velmi špatná zkušenost Hotel situovaný v krásném prostředí, pěkně zrekonstruovaný. Označení 4 hvězdičkový hotel je ovšem naprosto neodpovídající. Služby hotelu vč. vybavení tomuto označení naprosto neodpovídají. Se 4 hvězdičkami plně korespondují pouze ceny. Stoly v restauraci nebyly čisté, prostírání jsme si čistili od drobků a prosili o příbor. Objednali jsme si v restauraci kávu a byli jsme odkázáni na kávový automat. Vybavení pokoje nebylo zcela funkční a odpovídá maximálně standardu 3 hvězdičkového hotelu. Ve wellness byly 3 sauny, z toho funkční pouze 2, na zemi vyhořelé svíčky, do ochlazovacího bazénu jsme se neodvážili vstoupit, voda byla kalná Recepce funkční přes den pouze omezenou dobu, takže pokud cokoliv potřebujete mimo uvedené hodiny, máte smůlu. Personál otrávený, nevstřícný,
Radim V 07.2018

Relax na Líšenském Dvoře Klid v zemi nikoho, žádná zbytná civilizace, pohoda, wellness, čistota. Pěkné zázemí pro menší konference - 22 pokojů včetně apartmánů. Kuchyně stojí za vyzkoušení; tento týden je to ze zvěřiny především daněk.
Roman O 11.2017

Je to "skoro dobré", ale něco tomu chybí...tak trochu svatební Potěmkinova vesnice Důvodem naší návštěvy byla svatba naší dcery. Poloha hotelu je vysloveně výjimečná, krajina Vysočiny je okouzlující a není lepšího marktingu, než fantasticky čistý vzduch s lesy a krásnou přírodou kolem. Hotel je slušně zrekonstruován. Krásný dvůr uvnitř komplexu je důvodem, proč toto místo vyhledávají svatebčané, či lidé a firmy, kteřé chtějí něco oslavit, připravit akci.... Součástí areálu je pěkná stodola s pódiem, která určitě přitahuje zájem kreativních svatebčanů. Můžete tu dělat co chcete, kapela tu může hrát do rána a nikdo Vám nepřijde vynadat.....v resortu chybějí však lidé a energie, která by to dotáhla do dokonalosti. Svatbu si svatebčané de facto vytvořili sami. Na recepci věčně nikdo není. Resort nemá manažera. Květiny na chodbách by potřebovaly odstříhat zvadlé a
Katerina V 08.2017

Perfektní bydlení, restaurace i wellness Pěkně zrekonstruovaný statek v krásné přírodě Žďárských vrchů. Komplex hotelu, restaurace, wellnessu a stodoly na větší akce. Oceňuji vstřícnost personálu, který byl lidsky milý a profesionální zároveň. Jeden z nejčistších hotelů, které jsem navštívila. Kuchyně výborná z kvalitních čerstvých surovin. Prostředí vhodné pro turistiku, cyklistiku i běžky. Byli jsme ubytování s miminkem a v apartmánu jsme měli připravené kompletní výbavu (postýlku, vaničku, koš na pleny, ohřívač lahví).
Veronika T 07.2016

Dostupnost a rezervace

Události

AKTIVE VÍKEND

rodina [2 dospělí] +1 dítě [do 10 let] ...  4.500,- Kč rodina se 2 dětmi [z toho jedno do 10 let].. 4.990,- Kč

náplň pobytových balíčků již nelze dodatečně v den příjezdu upravovat nebo kombinovat.
pobytový baliček musí být objednán přes rezervační formulář a řádně předem zaplacen.

ubytování v pokoji typu apartmán (nebo dvouapartmán)

Snídaně (celkem 2x) (so-ne) Večeře je (celkem 1x) (polévka, hl. jídlo a zákusek) , vč. nápoje Večeři v sobotu, nabízíme v kavárně a při svíčkách Za 200,- Kč/os si lze doobjednat obědové menu, vč. nápoje K zapůjčení zdarma turistickou mapku okolí (Shocart 1:50000) Možnost zapůjčení trekových holí Možnost využití wellness Odpolední káva s dezertem (platí od 14:00 – 17:00 hod) Svačina na výlet (nutno objednat 1 den předem) Na přání prodloužený check-out v neděli až do 15:00 hod

Stravování

Kromě ubytování v našem hotelu nabízíme i špičkovou kuchyni v hotelové restauraci. Naše restaurace nabízí uklidňující výhled přes francouzská okna jižním až severozápadním směrem přes rybník na hlavní partie Žďárských vrchů, k dispozici jsou v letním období též dvě terasy. Restaurace je k dispozici pro hotelové hosty i pro veřejnost – využít služeb naší restaurace, ochutnat polední i večerní menu, či uspořádat společenskou akci může u nás kdokoli.

 Ubytovaní hosté hotelu mají k dispozici výběr ubytování se snídaní, polopenzí nebo plnou penzí, restaurace hotelovým i nehotelovým hostům nabízí menu pro obědy i večeře. Na přání zejména při firemních akcích připravíme hostům cokoli dle jejich přání a možností hotelové kuchyně. Vinný lístek nabízí vína z produkce špičkového rodinného vinařství Ivana Tomanová z Moravské Nové Vsi. V naprosté většině přívlastková vína jsou produkována přírodními metodami a patří k tomu nejlepšímu, čím se může věhlasná Jižní Morava pochlubit.

Restaurace přiléhá k hlavní hotelové budově a je vhodná pro pořádání společenských akcí, jako jsou oslavy, slavnostní obědy či večeře nebo i firemní setkání. Variabilní prostor přízemí umožňuje využití restaurace k odborným akcím, jako jsou školení, semináře, workshopy nebo prezentace. Vzdušný prostor, výhled do přírody, s možností volného přecházení na terasu či do dvora hotelu činí tento prostor dispozičně ideální pro většinu podnikových akcí.

Extra

zvolte si hotel Líšenský Dvůr místem pro Vaší svatební hostinu a oslavte tento významný den v životě u nás. Připravujeme několik svateb ročně, máme zaškolený personál a proto budete pravděpodobně s naším servisem spokojeni.

Pokud si přejete  svatbu plnou romantiky a nádherných okamžiků,  areál Líšenský Dvůr je tím pravým místem, kde můžete tuto životní událost uspořádat.

Zajistíme pro Vás kompletní svatební servis, včetně obřadu. Vy tak budete moci svůj svatební den prožít v klidu a věnovat se pouze svým svatebním povinnostem a hostům.

Hotel lze pronajmout  jen pro Váš svatební den. Individuálně vše s Vámi naplánujeme a zrealizujeme svatbu tak, aby tento významný den byl pro všechny nezapomenutelným slavnostním zážitkem

Jak se k nám dostat?

vl.auto