Filtry

Penzion chata Světlá

Pension Okamžitá rezervace
Vítězná 157, 46841 Tanvald Ukázat na mapě

Penzion – horská chata Světlá se nachází na místě, kde Jizerské hory hraničí s Krkonošemi, mezi obcemi Tanvald, Kořenov a Příchovice, 720 metrů nad mořem. Ve dvoukilometrové vzdálenosti od ní vede silnice E65, po níž je možno dostat se z Prahy do Harrachova dálkovým autobusem. Výhodou je zastávka místních autobusů přímo u penzionu.

Jizerské hory jsou v letních měsících díky svému krásnému horskému prostředí vhodnou volbou jak pro pěší turisty, turisty na kolech, tak například pro houbaře. Okolní města i samotná příroda nabízejí mnoho zajímavých míst, které byste si při návštěvě penzionu Světlá neměli nechat ujít.

Zkrátka si nepřijdou ani milovníci různých sportů, jako je volejbal, fotbal, apod. Pro ně máme přímo u chaty připravená 2 hřiště. Dále si v blízkosti naší chaty můžete zahrát bowling, minigolf nebo si jít zaplavat na koupaliště. Pro ty, kteří chtějí večer posedět u ohně a něco si opéct, máme k dispozici ohniště.

V zimních měsících jsou Jizerské hory perfektním místem pro běžkování. Vyhlášená běžecká magistrála klikatící se po hřebenech Jizerských hor a Krkonoš se nalézá ve vzdálenosti 2 km od chaty Světlá. U chaty je mírný svah vhodný k sáňkování, bobování nebo výuce lyžování malých začínajících lyžařů. Sjezdaři mají samozřejmě na výběr z nepřeberného množství sjezdových tratí, které se blízko penzionu nacházejí (Český Šumburk, Parlament, Rejdice, U Čápa, Paseky, Špičák, Harrachov).


Vybavení

Parkoviště Nekuřácké prostředí Informační služba TV TV místnost Zahrada Bowling 1 km Lyžařský vlek 0.2 km Minigolf 1 km Autobusová zastávka 0.05 km Dětské hřiště Houbaření Jízda na koni Restaurace Zahrádka Bazén - venkovní

Pokoje

2-4 lůžkové pokoje a 4-6 lůžkové apartmány jsou vybaveny standardně, každý má vlastní sociální zařízení a sprchový kout. Kapacita penzionu je 44 lůžek. Na pokoj si můžete zapůjčit, dětskou postýlku nebo přebalovací pult. Signál wifi je dostupný ve všech částech penzionu. 

Recenze

Ideální rodinná dovolená Přes jeden slevový portál jsme na poslední chvíli sehnali opravdu velmi levnou dovolenou a ubytování na Světlé. Neslibovali jsme si mnoho , ale neskutečně mile nás penzion překvapil. Paní provozní Hanička je jako Vaše maminka - stará se, vaří , uklízí. Za celý pobyt nepochopítem, jak to dělá a ještě se k tomu celou dobu usmívá. Ješte se nám nestalo aby nás někde takto rozmazlovali, ptali se nás, co bychom chtěli na večeři, jestli máme vše...opravdu si připadáte jako hosté, jako někdo, koho so v podniku váží. Okolní úžasná příroda (kousek od cimermannovi rozhledny) je krásná. Pokud hledáte dovolenou za opravdu přijatelnou cenu s nadstandardním servisem, jste na světlé správně. Penzion má asi 8-10 pokojů takže klid je zaručen. u hotelu venkovní cachtací bazén, posezení, hřiště i
Adela N 05.2016

Dostupnost a rezervace

Stravování

Co se týče stravování, máme pro Vás tři varianty – snídani formou bufetu, polopenzi či plnou penzi. U oběda a večeře máme navíc na výběr ze 2 variant, abychom Vám maximálně vyhověli. Přijeďte k nám a spatřete krásy Jizerských hor a Krkonoš na vlastní oči. Těšíme se na Vás.