Filtry

Chata Fryšava

Chata Na poptávku
Fryšava pod Žákovou horou 61, 59204 Fryšava pod Žákovou horou Ukázat na mapě

Chata Fryšava je situovaná v klidné okrajové části obce. Je samostatně stojící v uzavřeném a oploceném objektu rodinného domku. Chata je plně vybavená, v přízemí se nachází obývací pokoj s rozkládací pohovkou, kuchyňský kout, WC se sprchovým koutem, veranda sloužící k úschově kol, v zimě lyží. V patře jsou dvě ložnice, jedna pro tři osoby a druhá pro dvě. Do objektu je zavedena teplá i studená voda, vytápěn je prostřednictvím elektrických přímotopů.

Objekt je na oploceném pozemku, v létě možnost posezení pod dřevěnou pergolou, ohniště, gril, zahradní nábytek.
Parkování přímo u objektu.


Okolí

Obec Fryšava pod Žákovou horou má 339 obyvatel, 710 m n.m.,  a leží 11 km severozápadně od Nového Města na Moravě a 13km od Žďáru nad Sázavou. V obci je prodejna smíšeného zboží, dvě restaurace a pošta.
Fryšava leží na žluté turistické značce v CHKO Žďárské vrchy.

Historie
Obec vznikla v polovině 16. století na území pernštejnského panství mezi dvěma předtím zaniklými osadami Vlčkovicemi a Medlovem. Založení obce souvisí se vznikem sklárny, o které je první zpráva z roku 1560.

Zajímavosti z historie
Fryšavská sklárna stála v místě dnešní restaurace po levé straně silnice směrem do Kadova. Sklárna měla zřejmě dvě sklářské hutě a od poloviny 17. století vyráběla benátské sklo. Provoz sklárny byl ukončen okolo roku 1729 a ke konci své činnosti vyráběla upomínkové džbánky s barevnými emailovými motivy. Tyto džbánky jsou vystaveny v Horáckém muzeu v Nové Městě na Moravě. Od 17. do 19. století se v okolí obce těžila železná ruda pro kadovské železárny.

V letech 1944-1945 byla obec opěrným bodem odbojových skupin. Sídlo brigády Mistra Jana Husa na Fryšavském kopci nám připomíná památník s replikou partyzánského obydlí. Na hřbitově je pomník padlým za II. světové od Vincence Makovského.


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Kuchyň TV Venkovní gril Zahrada Úschovna jízdních kol Úschovna lyží Autobusová zastávka 0.3 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště 1 km Houbaření Turistické trasy v okolí Restaurace 1.5 km

Pokoje

Vybavení chaty: lednice, sporák, varná konvice, toustovač, hrnce, veškeré nádobí a kuchyňské potřeby, TV, radio.

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku