Filtry

Villa Réna Luhačovice

Pension Okamžitá rezervace
Rumunská 449, 76326 Luhačovice Ukázat na mapě
?

V letech 2014 - 2015 proběhla rekonstrukce vnitřních prostorů budovy. Milovníci prvorepublikových vil si přijdou na své. Technická struktura budovy zůstala zachována. VILLA RÉNA se vyznačuje jedinečností a unikátností dobově zachovaných stavebních a materiálových prvků. Chloubou jsou dochované vstupní prostory a zrenovované dveře a okna. Situačně byla provedena úprava obytného prostoru, které historicky sloužily a jsou využívány ke komerčním účelům. Jedná se o prvorepublikovou vilu, která je výjimečná svou atmosférou.


Okolí

Město se nachází v jihovýchodní části České republiky ve Zlínském  kraji. Jsou to čtvrté největší lázně v Česku a největší na Moravě. Město leží v nadmořské výšce 250 m a vrcholky okolních kopců dosahují maximální nadmořské výšky 672 m (vrchol Komonec). Hlavní chloubou Luhačovic jsou léčivé prameny. Luhačovice leží v kotlině, údolí říčky Horní Olšava zvané Šťavnice, pramenící pod vrchem Doubravou severně od vesnice Slopné. Nad Luhačovicemi na horním toku říčky byla vybudována přehrada, aby zachycovala nenadálé přívaly vod. Pod vrchem Jestřabí (305 m) přibývá pozlovický potok vytékající z oblasti Komonce. O Luhačovicích se mluví jako o Perle Moravy. Odůvodněním jsou především bohatství minerálních vod. Jsou to vody vzácné, což názorně dokazuje, že lázně každoročně navštíví naši i zahraniční hosté, aby si v luhačovických lázních upevnili zdraví. Léčba je především zaměřena na dýchací ústrojí, trávení a obezitu. Lázně jsou proslulé kulturním posláním, milovníci hudby mohou pravidelně poslouchat koncerty, provoz v lázních je celoroční, tyto kulturní akce jsou rovnoměrně rozloženy po celý rok. Od roku 1953 se v lázních každoročně pořádá luhačovické kulturní léto, v jehož programu účinkovala řada vynikajících umělců našich i zahraničních. Plným právem byla proto tato významná akce přezvána na Mezinárodní kulturní léto.


Vybavení

Bezdrátový internet Parkoviště 0.01 km Nekuřácké prostředí Informační služba Kuchyň Místo vyhrazené pro kuřáky Postýlka Recepce Sekretářské služby Taxi Terasa TV TV místnost Venkovní gril Vícejazyčný personál Zahrada Zdravotní středisko 0 km Půjčovna kol 0 km Úschovna jízdních kol Autobusová zastávka 0.95 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště 0 km Diskotéka 0.37 km Divadlo 1 km Houbaření Jízda na koni Kasíno Kino 0.37 km Noční klub 0.4 km Park 0 km Rybolov Turistické trasy v okolí Vlaková zastávka 0.95 km Vyhlídkové lety Zahrádka

Pokoje

V prvním patře je každý pokoj vybavený vlastním sociálním zařízením, minibarem a televizí. V prvním patře se nachází společná kuchyňka. Ve druhém patře jsou dva pokoje, které mají společné sociální zázemí se společnou kuchyňkou na patře. 

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Dostupnost a rezervace

Napsali jsme pro Vás

Slevové karty dle regionu: Brno

To nejlepší z Brna v jedné turistické kartě. Líbí se vám Brno? Rádi poznáváte zajímavá místa ve městě? Chcete ušetřit? Pokud jste odpověděli třikrát ano, určitě čtěte dál! Přehled největších výhod a finanční bilance karty Brnopas najdete níže v článku.


Stravování

VILLA RÉNA LUHAČOVICE - stravu NENABÍZÍME. Hodně restaurací se nachází v okolí budovy.

Jak se k nám dostat?

Villa je snadno dostupná vlastním vozem, stejně jako autobusovou či vlakovou dopravou. Parkování zdarma před budovou.