Filtry

Penzion U Svatého Lukáše

Pension Okamžitá rezervace
Úzká 208/5, 50003 Hradec Králové Ukázat na mapě
?

V penzionu se nachází celkem 6 pokojů rozložených do dvou pater a oddělených od restaurace původním schodištěm z počátku 20. století. Celkový počet pevných lůžek bez přistýlek je 13. 4x2 lůžka, 1x3 lůžka a 1x dvoulůžkové apartmá. Apartmá je velmi prostorné a hodí se i k dlouhodobému pronájmu. Je rozčleněno na chodbičku, koupelnu s vanou a sprchovým koutem, samostatnou toaletu, kuchyň s lednicí a mikrovlnou troubou. podkrovní ložnici s dvoulůžkem a mimoúrovňovou obývací místnost. Jeho bohatý prostor a netypické řešení, podbarvené nejen vkusným vybavením, ale i trámy, dává možnost pohodového odpočinku. V jeho horní části je umístěn jídelní stůl a sedací souprava, ve spodní části je velký funkční krb, sedací souprava, TV a SAT. Apartmá je vhodné i pro uspořádání soukromé párty nebo třeba k příjemnému zakončení svatebního dne.


Okolí

Svou ideální polohou je penzion vhodný pro všechny návštěvníky. Kongresové centrum Aldis je vzdálené asi 15 minut pěší chůze. Navštívit také můžete Městské lázně, plavecký bazén, koupaliště Flošna,obří akvárium a spoustu jiných atrakcí. Vše je v dosahu příjemné procházky městkou částí Hradce Králové. Přímo u penzionu je jeden z bodů procházkového okruhu městem. V okolí penzionu je velká spousta malých obchůdků, značkových boutique, poskytovatelů drobných služeb. V dosahu městské hromadné dopravy jsou veškeré supermarkety, ktreých je ve městě nepřeberné množtví. Turisté, kteří nechtějí chodit pěšky se mohou také svést místním vláčkem, který projíždí centrem města. Pro milovníky paroplavby je k dispozici projížďka parníkem po řece.

Hradec Králové je rájem pro cykloturisty. Je zde velká spousta cyklotras všeho druhu. Na kole se můžete projet, lesem nebo podél řeky. Skvěle udržované a značené cyklotrasy vedou i do okolních měst, kde je velká spousta míst, které stojí za zhlédnutí. Pro cyklisty nabízíme uložení kol na hlídaném prostoru uvnitř penzionu.

Na jedné z nejkrásnějších částí města Hradce Králové byla vystavěna hvězdárna a planetárium, kde se turisté nemusí kochat pouze pohledem na hvězdy, ale také pohledem na celé město Hradec Králové.

Ubytování v Hradci Králové mohou také využít lidé, kteří míří do města jako pacienti. Nabízí zde své služby několik špičkovích pracivišť, například Fakultní nemocnice, soukromá klinika Sanus, nebo Hradecké oční sanatorium.

Vybavení

Bezdrátový internet Praní prádla Taxi Zajištění kulturních a sportovních akcí Restaurace Zahrádka

Pokoje

Vybavení pokojů je standardní - koupelna se sprchou nebo vanou, WC, TV, SAT, přípojka na internet, telefon. Na recepci je možnost si zapůjčit parkovací kartu (pouze v omezeném počtu).

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Dostupnost a rezervace

Události

V Hradci Králové se každoročně koná několik kulturních akcí, které lákají tisíce lidí z celého světa. Mezi velmi oblíbené akce patří divadelní festival v Hradci Králové kde je pořadatelem Klicperovo divadlo, hudební festival Rock for people, nebo Hip Hop Kemp. Nejen během letních měsíců je město lákadlem pro turisty, ale i po zbytek roku se mohou všichni těšit z velké řady různých akcí. Důvodem, proč město navštívit může být také letecká show CIAF. Ve městě se během roku pořádají farmářské trhy, adventní trhy , oslavy královny Elišky, Dožínky a spousty dalších akcí.

Stravování

Jídelna má kapacitu 22 míst. V této místnosti lze vytvořit slavnostní tabuli o maximálním počtu 24 míst. Stylové vybavení, nabídka i úroveň obsluhy zcela jistě odpovídá Vašim požadavkům. K restauraci dále patří i tři pohodlné boxy po čtyřech místech, kde lze nalézt soukromí i pohodu nejen pro klidnou rodinnou večeři, ale díky velikosti stolů třeba i pro jednání při pracovní schůzce. Vstup do restaurace i přístup k toaletám je bezbariérový a umožňuje tak návštěvu i tělesně postiženým hostům. V restauraci je možné připojení k internetové síti.

Pro uzavřenou společnost jsou Vám k dispozici naše salonky, jejichž kapacita je 12 a 24 míst. Mile Vás překvapí ojedinělá malba na zdi o rozměrech 7,5 x 3 m, kterouvytvořil p. Navrátil z firmy CANVAS.

Další prostor, celkem pro 40 hostů, poskytuje letní zahrádka. Dominantou je krytý gril, který slouží pro přípravu pokrmů z drůbeže, ryb, zvěřiny a jiných druhů mas. Jelikož je umístěna ve dvoře, nedoléhá sem hluk z ulice a Vaše soukromí je umocněno i jejím stylem.

K výbornému jídlu zaručeně patří i dobré víno.

Extra

V letních měsících je předností naší restaurace netypická letní zahrádka. Jelikož je umístěna ve dvoře, nedoléhá sem hluk z ulice a Vaše soukromí je ještě umocněno jejím stylem. Nenajdete tu žádný plastový nábytek, ale pevné, dřevěné stoly a lavice vyrobené kovářem,starožitné doplňky a prvky staré zástavby s trámovím a výklenky. Celý prostor zahrádky, který je rozdělen do dvou částí s celkovou kapacitou 40 míst, je bohatě, ale vkusně doplněn zelení.Různé dřeviny, keře i volně se pnoucí vinná réva mají své malebné kouzlo nejen ve dne, ale i večer, kdy je prostor uměle osvětlen a podbarven blikajícími světélky z petrolejových lamp. 

V horní části zahrádky je umístěn krytý gril s otevřeným ohněm, kde jsou po celou sezonu připravovány pokrmy přímo před zraky návštěvníků. Posezení na této letní zahrádce spojené s konzumací něčeho dobrého z naší nabídky může být nevšedním zážitkem pro Vás i Vaše přátele, kterým chcete překvapením zpříjemnit den.

Salonek  K dispozici Vám je náš oddělený salonek. Maximální kapacita je 12 míst. Často je využíván pro rodinné oslavy, firemní jednání, pracovní a výroční schůzky. Na přelomu roku 2003 - 04 zde autor Petr Navrátil z firmy CANVAS vytvořil ojedinělou malbu na zeď. Její rozměry 7,5 x 3 m a plastické vypracování Vám dají možnost nahlédnout z fiktivní terasy do neobvyklé, uchvacující krajiny s nádherně ztvárněnými detaily.   Salonek 2 Prostor tohoto salonku lze variabilně přizpůsobit na různé typy tabulí s maximálním počtem 24 míst. Tento prostor je vhodný k uspořádání seminářů a školení (možnost zapůjčení projekčního plátna).