Filtry

Penzion Červeňák

Pension Na poptávku
Polnička 102, 59102 Polnička Ukázat na mapě
?

Penzion Červeňák se nachází v obci Polnička 3 km od okresního města Žďár nad Sázavou. Ubytovací kapacita penzionu je celkem 21 lůžek (bez přistýlek) v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením. Každy pokoj je vybaven plochou televizí, ledničkou a rychlovarnou konvicí, apartmány mají vlastní kuchyňku. Do každého pokoje je možnost přistýlky. V penzionu je k dispozici zdarma WiFi.

Parkování: Parkování vozidel je možné přímo před penzionem.

Venkovní posezení: K posezení na čerstvém vzduchu můžete využívat zahrádku s grilem.

Možnosti stravování: v přízemí penzionu je restaurace, kterou má pronajatou nájemce p. Votoupal, tel. 725908433.


Okolí

Penzion Červeňák se nachází v samém centru Českomoravské vysočiny v oblasti Žďárských vrchů. V letním období můžete využít koupání v nedalekém rybníku Velké Dářko, přezdívaným „Moře Vysočiny“. Je zde i možnost windsurfingu, jachtingu, projížděk na lodičkách či 12km dlouhá naučná stezka. Od léta 2014 bude otevřena nově vybudovaná volnočasová zóna u blízké Pilské nádrže s novými kurty na plážový volejbal, minigolfem, amfiteátrem nebo dětským hřištěm s lanovým parkem. Přímo přes obec Polnička, ve které se penzion nachází, vedou dvě cykloturistické trasy, kterých je v regionu cca 14. Z obce dále vede oblíbená trasa i pro in-line bruslaře, a to podél Pilské nádrže až do Žďáru nad Sázavou. Pokud tedy cykloturistika či in-line brusle jsou vaším oblíbeným sportem, jste na správném místě!

Pro rodiny s dětmi doporučujeme navštívit rozlehlý zábavní areál „Vagon Expres“ na okraji obce. Pro děti je v areálu vyžití na celý den (vláček, skákací hrad, motokáry, vodní čluny, občersvení a mnoho dalšího). V obci jsou dále k dispozici tenisové kurty, fotbalové hřiště, můžete také vyzkoušet jízdu na koních.

V letní sezóně dále můžete navštívit zajímavá místa Žďárských vrchů – např. Žákovu horu (810 m), Devět skal (836 m), Dráteničky (777 m). Příjemný výlet určitě nabízí např. westernové městečko Šiklův mlýn, skanzen Veselý kopec, hrad Pernštejn, památní místo zařazené na seznam UNESCO Zelená hora - bazilika sv. Jana Nepomuckého ve Zďáru n. Sázavou. V zimním období jsou v okolí obce udržovány lyžařské běžecké tratě a pro sjezdové lyžování můžete navštívit ski areál Nové Město na Moravě vzdálené 13 km, Hlinsko 18 km, Svratku 12 km.

 

zábavní areál „Salon Expres“ na okraji obce: virtuální prohlídka

hrad Pernštejn (http://www.hrad-pernstejn.eu)

westernové městečko Šiklův mlýn (http://www.western.cz)

skanzen Veselý kopec (http://www.vesely-kopec.cz)

Žďárské vrchy

Zelená Hora, Poutní kostel Sv. Jana Nepomuckého (http://www.zelena-hora.eu)

Velké Dářko, Pilská nádrž

cykloturistika, trasa pro in-line brusle


Vybavení

Bezdrátový internet Domácí mazlíčci Parkoviště Nekuřácké prostředí Postýlka TV Venkovní gril Beachvolejbalový kurt 2 km Lyžařský vlek 7 km Minigolf 2 km Stolní tenis 2 km Tenisový kurt - venkovní 0.5 km Úschovna jízdních kol Úschovna lyží Autobusová zastávka 0.02 km Cyklotrasy v okolí Dětské hřiště 0.5 km Houbaření Jízda na koni Přírodní koupání 2 km Rybolov Turistické trasy v okolí Cukrárna 0.1 km Restaurace 0.3 km

Pokoje

Možnosti ubytování:
3 apartmány s kuchyňkou a sociálním zařízením
2 dvoulůžkové pokoje s sociálním zařízením a balkonem
1 apartmán se dvěma dvoulůžkovými pokoji a socialním zařízením

Penzion má vlastní parkoviště.

Ceník ubytování:

* sazba uvedena u každého pokoje

* Rekreační poplatek 14,- Kč/osoba/noc

* domází mazlíčci 50,- Kč/noc

Recenze

Zatím nemáme žádné recenze

Zaslat poptávku

Jak se k nám dostat?

Autobusová zastávka - 20m, velmi dobré spojení ze Ždáru nad Sázavou (3km), kde se nachází autobusové a vlakové nádraží.