Nová éra českého golfu

25.08.2019 | Zaměřeno na golf

Golf za rozumnou cenu s možností hrát na více místech bez vstupních poplatků: to je ideální volba pro začínající ale i pokročilé golfisty, kteří rádi hrají na různých golfových hřištích

Toto vše je ve zkratce Český Golfový Klub (ČGK). Byl založen v roce 2002 a od té doby se stal jedním z největších golfových klubů v České republice, sdružující téměř 4 000 aktivních hráčů. V roce 2019 byla smluvně zajištěna hra na 41 hřištích, což odpovídá cca 40% všech golfových normovaných hřišť. Další nespornou výhodou, hlavně pro začínající hráče, je, že nemusí platit obvyklé vstupní poplatky, které jsou "normální" v ostatních golfových klubech. Člen ČGK si vybere typ členství, které odpovídá jeho herní kapacitě (hra o víkendech, počet her, typ hřiště) a platí tedy každý rok pouze to, co očekává, že odehraje. Základní poplatek je 1 000,- Kč za členský poplatek České golfové federaci. Ceny dalších variant členství jsou závislé na jeho vlastním výběru: počtu her za rměsíc / rok, zda chce člen hrát během týdne nebo i o víkendech a jaké hřiště chce navštěvovat. Například pro průměrného hráče, který odehraje 30 her ročně včetně víkendů, z toho na "lepších" hřištích může odehrát až 12 her, je cena 21 600,- Kč. Nejdražší varinata členství je 40 400,- Kč za 80 her ročně i o víkendech. Pokud hráč svou kapacitu překročí, není problém si dokoupit další hry za zvýhodněné ceny.

driving range Cinda

Klub sídlí v Praze na Cindě, kde provozuje driving range a má zde i základnu pro děti a mládež. Mezi další aktivity patří přivádění nových hráčů (aktivace Zelené karty), v čemž patří klub mezi nejefektivnější vzhledem k podmínkám, které nabízí právě pro amatérské hráče. Jako bonus se mohou členové zúčatnit ČGK Tour, které tento rok nabízí sérii 25 sponzorsky tématických turnajů o hodnotné ceny. Jsem členem ČGK již řadu let a členství mohu doporučit všem, kteří se nechtějí vázat na jedno hřiště.

TC

Související články