Slevové karty dle regionu: Praha

11.08.2019 | Jak ušetřit na cestách - tipy na slevy Města ČR

Chystáte se na důkladnou návštěvu naší metropole a hledáte, jak navštívit co nejvíce památek a zažít co nejvíce zážitků za rozumné peníze? Pak Pražská turistická karta - PRAGUE CARD, může být ta pravá volba pro vás.

Prague Card je návštěvnická karta, která za poplatek nabízí následující služby:

  • vstup do 60 nejnavštěvovanějších objektů
  • vyhlídkovou plavbu starou Prahou historickou lodí
  • okružní dvouhodinovou jízdu otevřeným panoramatickým autobusem nejznámějšími pamětihodnostmi Starého a Nového Města, Pražským hradem a židovskou čtvrtí Josefov
  • mobilní aplikaci "Prague Cool Pass" s interaktivním průvodcem památek
  • průvodce s detailní mapou turistických zón
  • slevy až 50% do restaurací, na exkurze, zábavu a další služby

Karta stojí od 1 550,- Kč na dva dny pro dospělou osobu a od 1 150,- Kč pro dítě/studenta.

Osobně se mi líbí koncepce a princip fungování karty, kterou stačí koupit online, poté vyzvednout při vašem příjezdu do Prahy v jedné z vyzvedávacích míst, aktivovat a začít jednoduše využívat. Karta vás opravňuje ke vstupu na vybranou atrakci jejím pouhým předložením při vstupu, či na pokladně.

Více podrobností, co karta nabízí naleznete na stránkách PRAGUE CARD.

Vzhledem k vyšší pořizovací ceně stojí za to si vyzkoušet před nákupem jejich kalkulačku, do které si vložíte aktivity, které chcete dělat a objekty, které plánujete navštívit. Kalkulačka vám poté vyhodnotí, zda a kolik ušetříte nákupem karty a tím pádem vám i napoví, zda má smysl si kartu pořizovat. Čím více toho chcete vidět, tím více s kartou ušetříte. Pokud se nakonec nerozhodnete si kartu pořídit, poslouží vám kalkulačka jako dobrý indikátor, které atrakce navštívit a kolik vás to bude stát. Vyzkoušejte si kalkulačku zde. Jako další drobnou nevýhodu vidím v použité jazykové mutaci stránek, která je převážně v angličtině.

Už máte program v Praze naplánovaný, ale stále nevíte, kde složíte hlavu? Podívejte se na naši nabídku ubytování v hlavním městě zde - Ubytování Praha.

 

TLB

Související články