Zapojte své děti do plánování společné dovolené

23.02.2020 | Kam s dětmi - ubytování a tipy na výlety

Plánujete rodinnou dovolenou? Nechte své děti plánovat s vámi! V našem příspěvku vám prozradíme, proč se to vyplatí.

Plánujete rodinnou dovolenou? Nechte své děti plánovat s vámi!

Mladším dětem nabídněte seznam možných výletů a atrakcí a dejte jim možnost vyjádřit svůj názor. I kdyby se mělo jednat pouze zvolení jednoho výletu za celý pobyt, budou mít opravdovou radost, až nastane aktivita, kterou si sami vybrali.

Starší děti můžete třeba pověřit sestavením itineráře dovolené. Sdělte jim rozpočet a naveďte je správným směrem. Takto sami zjistí, kolik z daného rozpočtu dělá ubytování a kolik stojí třeba vstup do zábavného parku a dokážou pochopit rozhodnutí, která obvykle dělají rodiče na dovolené. Plánování dovolené může dětem pomoci se naučit, jak počítat, dodržovat a rozdělovat rodinný rozpočet. A především je to výtečný způsob, jak můžete nenásilně otevřít okno do jejich zájmů, tužeb a přání.

Bezpečnostní trik na závěr. Ve velkém prázdninovém šumu může být někdy obtížné uhlídat svoje ratolesti za každých okolností. Pro strýčka příhodu si vyfoťte každé ráno do mobilu aktuální fotografii svých dětí, abyste ji měli po ruce a mohli ukázat ostatním, jak vypadali a co měli na sobě v případě, že se vám ztratí z dohledu.

Související články