Zažijte s námi vánoční náladu, silvestr a Nový rok v Praze

30.11.2019 | Města ČR Aktivity & Akce

Využijte možnosti si zamluvit ubytování na silvestrovský večer v Praze. Zkusíme vás inspirovat co lze o Silvestrovském pobytu v Praze dělat.

Chcete strávit sitvestr a Nový rok v Praze. Možností co se dá dělat je hodně a závisí na vás zda pobyt chcete prožít kulturně, gurmánsky a nebo aktivně. My vám pomůžeme splnit základní předpoklad a to najít pro vás ubytování. ZDE najdete ještě volné ubytování s on-line rezervací. Mnoho tipů na aktivní prožití najdete na informačních portálech City Bee, Praguest, Informuji a nebo Kudy z Nudy

Pro aktivní zážitek si můžete jít třeba zadarmo zabruslit na Letnou nebo Ovocný trh s možností zapůjčení bruslí za 100Kč. Po bruslení by mohlo přijít vhod se ohřát. Na tomto odkazu najdete několik tipů na krásné a netradiční sauny například na lodi či malou zahradní pidisouanu. Dá se pokračovat na nějakém z klasických vánočních trhů svařáčkem pro získání nálady.

Mnoho lidí má konec roku spojený s návštěvou kostelů. Bohoslužeb jsou již naplánovány a jestli se chcete zůčastnit tak zde najdete jejich čas. Zajímavá bohoslužba může být v Katedrále Sv. Víta kterou celebruje kardinál Dominik Duka. Zajímavá může být i návštěva Kostela Sv. Františka z Assisi, kde do 30.12. vždy v 19 hod probíhají slavné varhanní koncerty. Cena vstupného je 450 Kč.

Během celého prosince a ledna můžete naštívit výstavu oceněných fotografií Czech Press Photo 2019. Výstava je na Staroměstské radnici.  Základní jednotlivé vstupné je150 Kč a rodinné 350 Kč.

Pokud se do Prahy dostanete ještě 2 týdny před koncem roku tak bych určitě doporučil Dyzajnmarket na Pražském výstavišti.  Největší a nejnavštěvovanější událost v Čechách, kde si autorskou tvorbu a design nejen prohlédnete, ale i nakoupíte. Součástí je hudební program i doprovodné tvůrčí aktivity a divadla pro děti. Prohlížet i nakupovat můžete spousty originálních dárků, šperků, doplňků, kabelek a batohů, porcelánu, dekorací, oblečení, hraček nebo papírenského zboží.

Jestli se do Prahy chystáte i za dalšími kulturními památkami, doporučujeme vás si přečíst i náš člának o slevové kartě PRAGUE CARD.

TC

Související články